Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2011

1000 odpowiedzi na ten temat

#81 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 16:59

Żniwa 2011 Widać że gościowi się nie udał ten jęczmień. Zasechł za wcześnie pewnie z powodu suszy. Po zeszłorocznym za mokrym ten za suchy dał się we znaki najbardziej na polach zalanych w zeszłym roku. Widać na filmie że kawałek pola był a zboże w zbiorniku się zmieściło, a ziarno liche ledwie wylatywało. Może super dojrzały nie był bo jakby ości się nie omłacały, ale jak na bierzące potrzeby dobry. Zamiat otręby po 700 kupować lepiej skośić swoje. Po 700 się w żniwa dobrej jakości bezproblemu nakupi a nie jak teraz otręby. A słomy to prawie wcale nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2011 Dzisiaj, 09:08
  •  

#82 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 19:29

Żniwa 2011 Niesamowite! My dopiero planujemy kosić po 20 lipca. U nas wszystko jeszcze zielone! Chociaż widzę, że tu pszenica zaczyna zmieniać kolor - nasza jest "surowa" :).

Panowie, kłótnie i przepychanki nie mają sensu - każdy kosi jak mu się podoba. Patrząc na kogoś z góry nie wpłyniesz na jego decyzję.

#83 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 21 czerwiec 2011 - 20:46

Żniwa 2011 U mnie pszenżyto łubin i owies to najwcześniej za miesiac zielone jak trawa wszystko łubin juz przekwitł i zapowiada się naprawdę nieźle po ilości strąków i wielkości można ocenić że w porównaniu do poprzedniego roku gdzie w okolicy nikomu się nieudał praktycznie jest bardzo ładny zobaczymy jak będzie sypał przydałby się deszczyk w jęczmień myśle że jak nadal będzie 30 o C poleci za tydzień gdzieś chyba że zacznie padać pozdrawiam

#84 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 21 czerwiec 2011 - 21:16

Żniwa 2011

Wow... chyba Ci się coś pomyliło.

Po randapowaniu gruber to głupi pomysł, wyciagnie stare nasionka chwastów na wierzch które zniwecza efekt randapowania

gruber nie jest az takim złym pomysłem po randapowaniu w sumie najlepiej kultywatorem moim zdaniem. ale znam i takich ,,fachowców'' od zwalczania perzu talerzówka;). tak rozflancowali ten perz ze na drugi rok był nie gorszy chodz był pryskany .. :D

#85 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 21:50

Żniwa 2011 To nie wiesz, że talerzówka jest bardzo pomocnym narzędziem podczas zwalczania perzu glifosatem?

#86 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 21 czerwiec 2011 - 23:34

Żniwa 2011 U nas jęczmień najprawdopobobniej pójdzie pod kosę w pioątek;) jeśli nie popada

Będą pierwsze testy Johna :rolleyes:

Trawa na poplon już kupiona B)

#87 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 21 czerwiec 2011 - 23:58

Żniwa 2011

To nie wiesz, że talerzówka jest bardzo pomocnym narzędziem podczas zwalczania perzu glifosatem?

w suchym roku powiedzmy ze ujdzie.ale nie tnie sie perzu bo sie go tylko porozsadza i jest jeszcze gorzej. kultywatorem robie zawsze i moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiazanie. Kolega studiował na UP w Poznaniu na Agronomii to wykładowca powiedział im ze jak ktos napisze ze w zwalczaniu perzu najlepsza jest talerzówka to nie zdaje egzaminu na dzien dobry, napewno nie jest to dobra metoda .a to co mowią profesorowie na Wyższych Uczelniach jest wartosciowa wiedza poniewaz nie mowia tego zwykli ludzie z ulicy :]

Edytowany przez tomaszpa1, 22 czerwiec 2011 - 00:01.

#88 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna ,rowery.

Napisany 22 czerwiec 2011 - 06:43

Żniwa 2011 W mojej miejscowosci to zyta, przenzyta, przenica to za jakies trzy tygodnie jesli bedzie pogoda ładna. Jeczmien to koło wtorku za tydzień jak nie popada :)

#89 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 22 czerwiec 2011 - 07:16

Żniwa 2011 W moim regionie sporadycznie ktoś sieje jęczmień ozimy.Ogólnie żniwa co roku są w okolicy 1-10 sierpnia.

#90 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 08:46

Żniwa 2011

w suchym roku powiedzmy ze ujdzie.ale nie tnie sie perzu bo sie go tylko porozsadza i jest jeszcze gorzej. kultywatorem robie zawsze i moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiazanie. Kolega studiował na UP w Poznaniu na Agronomii to wykładowca powiedział im ze jak ktos napisze ze w zwalczaniu perzu najlepsza jest talerzówka to nie zdaje egzaminu na dzien dobry, napewno nie jest to dobra metoda .a to co mowią profesorowie na Wyższych Uczelniach jest wartosciowa wiedza poniewaz nie mowia tego zwykli ludzie z ulicy :]

Właśnie wykładowca z wyższej uczelni tłumaczył mi i całej grupie, jak talerzówka jest pomocna w walce z perzem. Tylko był to człowiek z młodego pokolenia i cytuję " brona talerzowa nie jest narzędziem szatana, jak wielu rolników uważa"
Już tłumaczę o co mi się rozchodzi. Gdy mamy bardzo zaperzone pole to kłącza są naprawdę długie, stosując glifosat na takiej uprawie na 100% nie zwalczymy całej populacji, ponieważ herbicyd zahamuje wzrost tylko części rośliny. Skrajne kłącza puszczą wegetatywne pędy. Aby temu zapobiec należy 2-3 tygodnie przed opryskiem (zależnie od pogody), takie pole potraktować broną talerzową, aby perz pociąć (mały kąt talerzy). Poszczególne odcinki kłączy puszczą liście, dzięki czemu herbicyd będzie miał o wiele lepszą skuteczność. Przetestowane w zeszłym roku.
Starsze pokolenie ciągle uważa talerzówkę za "narzędzie szatana"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 11:32

Żniwa 2011 Zaczął ktos przygotowywac swój kombajn na żniwa ?? ;)

#92 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPJD - John Deere Team;) Siła i niezawodność!!! Nowoczesne rolnictwo, motoryzacja, muzyka, informatyka, fotografia, oczywiście kobiety oraz imprezki

Napisany 22 czerwiec 2011 - 11:41

Żniwa 2011 Ja już z dwa tygodnie mam wyszykowany :D

#93 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 11:47

Żniwa 2011 deer20 a jaki masz kombajn ?

Ja tam dopiero w piątek zaczne przygotowywac Bizona Z0-56 :)

Edytowany przez dawid109, 22 czerwiec 2011 - 11:49.

#94 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPJD - John Deere Team;) Siła i niezawodność!!! Nowoczesne rolnictwo, motoryzacja, muzyka, informatyka, fotografia, oczywiście kobiety oraz imprezki

Napisany 22 czerwiec 2011 - 12:06

Żniwa 2011 Claas Medion 310

#95 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 22 czerwiec 2011 - 13:09

Żniwa 2011 Ja już zaczołem szykować mojego NH 8050 dwa tygodnie temu muszę tylko jeszcze wziąść jakiegoś majstra żeby mi przejrzał łożyska według mnie i taty są dobre ale to będzie dopiero pierwszy sezon naszego NH

#96 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 13:22

Żniwa 2011 Mój sąsiad też już ma naszykowany kombajn ale jeszcze musi troche poczekac do zniw :)

#97 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 czerwiec 2011 - 13:35

Żniwa 2011 u nas wsi już wiele kombajnów wystawionych przed garaże, sąsiedzi szykują sprzęt.
wczoraj oglądaliśmy ozimy jęczmień to jeszcze daleko bo słoma zielona

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#98 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 22 czerwiec 2011 - 13:43

Żniwa 2011 Ja kombajnu nie mam bo mam parę hektarów zboża dlatego sąsiad zawsze mi kosi John Deerem , jestem zadowolony bo bardzo ładnie czyści i nie zostawia w polu zboża tak jak co niektórzy.

#99 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 14:01

Żniwa 2011 U mnie na wsi narazie nie widac zeny ktos robił kombajny tylko moj sasiad robi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Emil177

Emil177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 15:44

Żniwa 2011 Ja nie sieje jęczmienia ozimego, ale widziałem w okolicy że już nie długo będzie się nadawał do młocki :)