Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Gość   
Gość

Dziś widziałem w okolicach Siewierza skoszone prawie całe pole jęczmienia ozimego, w granicach 5-7ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My tak może 30 czerwca wpadniemy z desykacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazej1212    0

My dzisiaj trochę jęczmienia wymłóciliśmy ale jeszcze trzeba poczekać bo trochę jeszcze mokry ale zły nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

@devid i inni m.in autor filmiku, zadam takie jedno pytanie; po co zasialiście wogóle to zboże, ponieśliście duże nakłady na uprawę ,opryski nawozy czekaliście w przypadku jęczmienia ozimego 9-10 miesięcy na zbiór , i teraz chcecie wjechać kilka dni za wcześnie i wszystko zmarnować?, przecież to sie do niczego nie nadaje, devid pisze że ziarno zaczęło twardnieć , a do soboty stwardnieje i dojrzeje? :blink: puknij się w czółko, po co chcesz to młócić ? bo chcesz być pierwszy? bo zobaczyłeś kombajn na polu? w sumie wasz cyrk i wasze podwórko, wam spleśnieje nie mi powodzenia

 

Kolego za co teraz nic nie piszesz jak mówią koledzy żę już koszą niektórzy póknij się w czółko

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Zniwa w tym roku zaczna sie predzej to fakt,moj jeczmien oz. zostal dopiero pojechany glifosatem i chcialbym go kosic 5-7 lipiec.Tego filmiku nie ogladalem- jeszcze-zreszta jakie to ma znaczenie nasze pola,nasze decyzje,a na nauke zawsze jest czas.Kosilem juz kiedys jeczmien kolo 20-czerwca,mimo suszy to i tak byla straszna lipa ale chlewnia byla pelna swin,a magazyn pusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U mnie żyta, przenzyta i pszenica już zmieniją kolor jesli by była ładna pogoda to za 2,5 tygodnia poszły by pod kose a u was jak tam z innymi zbożami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Dzisiaj byłem w polu to pszenica jeszcze zielona, jęczmień już jest żółty i nasiona zaczynają twarde się robić :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Witam u mnie tak jak mówiłem jęczmień poleci to już kwestia dnia ziarno większośc kłosów twarde nie pryskałem żadnym glifosatem nigdy tego nierobie przy zbożach bo po co jak samo ładnie dochodzi no chyba że się komus spieszy dla mnie to szkoda kasy łubin jedynie raz na kilka lat jak rok jest suchy to desykuje bo na górkach strąki już pękają a na dołkach zielony jak w maju

Wracając do tematu żyto pszenżyto owies u mnie zielone jak trawa za minimum 3 tygodnie możę coś się skosi zapowiadaja się ładnie no chyba że będzie susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

Dziś widziałem w okolicach Siewierza skoszone prawie całe pole jęczmienia ozimego, w granicach 5-7ha

 

mówisz o Siewierzu na górnym śląsku?

z kod jesteś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jesli w przyszłym tygodniu bedzie ładnie "prażyć" to w sobote wjezdzam do jeczmienia ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Co w tym dziwnego że jęczmień "dolatuje"? :blink: Jęczmień zawsze się wcześniej kosi.

Nic nie jest dziwnego, taką sobie aby emotikone wstawiłem :lol:

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Dzisiaj i wczoraj przygotowałem Bizona do pracy w zniwa i jeszcze w poniedziałek został mi jeszcze heder do przegladu wiec mysle ze w poniedziełek przed wieczorem skosze jeczmien jesli bedzie pogoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja pryskałem 3 razy od grzyba to pszenica zielona, ani 1 listka zółtego i kłos jest ładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Dzisiaj patrzyłem tam gdzie pszenica od grzyba nie pryskana... i na koszenie się nie zanosi, wszystkie zboża zielone. Minimum 2tyg. wcześniej na pewno nic z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Ten jęczmień na filmiku na pewno nie był suchy bo widać jak słabo z zbiornika wylatywał.

 

U nas jęczmień pewnie będzie dobry najszybciej za 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Ja planuję żniwa zacząć w środę mam 4ha jęczmienia ozimego na początek w tym 1ha bartosza i widzę że on będzie troszkę później a plon oczekuje tak na 6ton min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jeśli ktoś ma pojęcie o koszeniu jęczmienia to wie, że trzeba z nim odczekać z tydzień po dojrzeniu, a najlepiej aby złapał ze dwa deszcze na dojrzały kłos. A ci co nie mają zboża w zagrodzie to niech koszą po cichu i nie zachęcają innych do zmarnowania ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak będzie pogoda to w tym tygodniu wykoszę jęczmień, bo jak narazie to deszcze przechodzą i ziarno nie będzie za suche i wtedy więcej ości na ziarnie zostaje ;)

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj