Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2011

1000 odpowiedzi na ten temat

#881 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:29

Żniwa 2011 Ja LRA w wczoraj kosiliśmy do 22:) rosy nie było

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2011 Dzisiaj, 06:28
  •  

#882 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 09 sierpień 2011 - 15:02

Żniwa 2011 Ja w 4 dni zrobiłem 60 ha ale mam jeszcze zamówienia na 50 ha z tym, że od niedzieli wieczór nie ma o czym mówić nigdy nie widziałem takiej burzy i deszczu na polach stało 5-10 cm wody coś strasznego. Dzisiaj próbowałem wjechać rozrzutnikiem na skoszone pola u siebie oczywiście pustym i takie koleiny się tną, że co najmniej 3 dni potrzeba by zacząć coś robić...

#883 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 09 sierpień 2011 - 22:48

Żniwa 2011 widze ze wszyscy ogolnie ladne plony i bardzo wysokie a zboza w polsce poprostu nie ma , jest nieurodzaj w naszym kraju to gdzie te plony o ktorych piszecie? sadze ze prognozy zbiorów beda spadac w doł. u mnie przeciętnie jak na ten rok , bez rewelacji ale niedaleko szukac ode mnie jest sporo rolników co kosza zboza tragiczne bym powiedział. pewnie to tylko wyjątki sa takie ze mieli urodzajne zniwa , tak jak rok temu w moich stronach. jutro jade zawieźć 4 t pszenżyta po 750zł/t .

#884 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 09 sierpień 2011 - 23:56

Żniwa 2011 Zboże jest, tylko kiepskiej jakości. beda placic za nie po 500zl jako za paszówke,a jak ktos ma konsumpcyjna to dostanie 800-900. A pozniej i tak z tej niby paszówki zrobią mąke...taka polityka żeby w konia zrobić rolnika:)

#885 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 10:20

Żniwa 2011 gumaa87, nie ma zboża kolego nie pisz takich głupot. skoro w Polsce zbierze sie 25 mln ton to jest nieurodzaj. Urodzaj jest gdyby było 29 mln ton. a jezeli z tych 25 mln bedzie jeszcze ileś procent ziarna słabej jakosci to juz w ogole mozna powiedziec ze plony w Polsce sa słabe. niby cos tam gadał Sawicki ze liczy na 27 mln ale sadze ze tyle nie bedzie , zazwyczaj szacunki GUS-u lub podobnych jednostek były najbardziej trafne a oni szacuja na 25 mln takze zobaczycie co bedzie sie działo z cenami zboza. za pszenice 820zł netto zaproponowała mi babka z młyna gdzie zawsze sprzedaje bo sama dzwoniła wiec musi nie miec zboza i tyle , na szczescie pszenice juz skosilem takze nie bedzie porosnieta a z tym juz ma duzo ludzi problem poniewaz ma to znaczenie na liczbe opadania.

#886 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 11:10

Żniwa 2011 Ja już skosiłem i mogę powiedzieć co nieco. Pszenżyto słabe miałem ok 3 ton z ha. Owies średnio 4 tony. Pszenica prawie 5 ton. Pszenżyto juz mi zaczęło porastać. Pszenica piękna. Klasa ziemi 4, 5 i trochę piasków.

#887 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 13:44

Żniwa 2011 no 3 tony/ha to słabo na pszenzyto.pszenica ładnie jak blisko 5t , ja mam podobna wydajnosc pszenicy srednio co Ty. wiadomo na jednym polu lepiej na drugim gorzej w zaleznosci od stanowiska i klasy. owies około 3t a mieszanki troche powyzej 3,5 t

#888 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 19:33

Żniwa 2011 ja na parametry nie narzekam jak na ten rok są bardzo piękne... dzisiaj zbadałem próbke .. opadanie 200, białko 13, gluten 34... także na razie zmagazynuję ile się da i będę czekał na cenę a resztą z pola parę tirów pojedzie na bierząco .... a plony takie sobie koło 7 ton średnio wychodzi.... także nie za ciekawe...

#889 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 19:58

Żniwa 2011 dla nas 7 ton to dużo nawet bardzo,,, wszystko zależy od regionów i ziem

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#890 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 20:03

Żniwa 2011 u nas na Slasku postoj w zniwach pogoda sie załamała...u mnie jeszcze nie ma pólmetka koszenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 20:05

Żniwa 2011 u mnie już poorane dawno :)

#892 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 20:15

Żniwa 2011 kwestia kto ile ma pola czym kosi itp. ja rekordowo skosilem 17 ha u siebie jednego dnia w 14 godzin z przejazdami itp. ja mam akurat NH 8060, mialem 65 ha zboza a zostało mi 7 jeszcze do skoszenia tazke dobre pol dnia i po zniwach , czesc pol uprawiłem i zasialem poplony.

#893 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 20:25

Żniwa 2011 ja deutz fahrem m66s z hederem 3m, 1 hektar koszę 2h bo zboże ładne, koszenia miałem że tak powiem 5 dni, potem ciąłem słomę szarpaczem słomy i orka...

#894 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 21:12

Żniwa 2011 ja claasem dominatorem 96... miałem 50 ha pszenicy do tego groch i rzepak po kilkanaście ha.... wszytko by było po jakby nie to że musiałem czekać aż się dojrzeje zimowa a ludzie już kosili.... byłem wczoraj w jarej to może po niedzieli coś ją ruszę bo jeszcze kłosy stoją i słoma lekko zielona....

teraz już trzeci dzień pogody trochę pochmurnej i nic nie schnie zboża jeszcze mokre po poniedziałkowym deszczu gdy spadło łącznie 27 litrów.... i dalej muszę czekać by zimową skończyć może w piątek coś ruszę dzisiaj miała 20 %..

#895 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 10 sierpień 2011 - 21:14

Żniwa 2011 Dawno bym miał już po żniwach ,ale pszenica jara jeszcze nie dojrzała :blink:. No nic pozostaje czekać reszta już pokoszona praktycznie w 4 dni.
D-358 DT-239 DT-436 IH

#896 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 10 sierpień 2011 - 23:24

Żniwa 2011

gumaa87, nie ma zboża kolego nie pisz takich głupot. skoro w Polsce zbierze sie 25 mln ton to jest nieurodzaj. Urodzaj jest gdyby było 29 mln ton. a jezeli z tych 25 mln bedzie jeszcze ileś procent ziarna słabej jakosci to juz w ogole mozna powiedziec ze plony w Polsce sa słabe. niby cos tam gadał Sawicki ze liczy na 27 mln ale sadze ze tyle nie bedzie , zazwyczaj szacunki GUS-u lub podobnych jednostek były najbardziej trafne a oni szacuja na 25 mln takze zobaczycie co bedzie sie działo z cenami zboza. za pszenice 820zł netto zaproponowała mi babka z młyna gdzie zawsze sprzedaje bo sama dzwoniła wiec musi nie miec zboza i tyle , na szczescie pszenice juz skosilem takze nie bedzie porosnieta a z tym juz ma duzo ludzi problem poniewaz ma to znaczenie na liczbe opadania.

Żniwa się jeszcze nie skończyły więc poczekajmy z osądami. Dużo pszenicy jeszcze stoi nie wykoszonej, ale w moim regionie i tak już jest pszenicy w bród. Skoro pszenica sypie po 8-10 t/ha a niektórej rejony województwa sypia powyżej 10t/h to pszenicy jest duzo i ceny niestety nie ma. Nie dziwie sie że piszesz że nie ma zboża, skoro porównujesz zbiory swoją miarą...nie każdy zbiera 5 t/ha. Oczywiście nie zrozum mnie zle, nie smieje się ani nic wtym rodzaju, bo wiem że co region to inne plony, ale zobaczysz za jakis czas ile bedzie zboża, i niestety cena bedzie w granicach 550zl

#897 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 23:56

Żniwa 2011 ok powiedzmy ze Zuławy , Opolskie , okolice Szczecina , czesc Wielkopolski , i Lubelskie to najlepsze gleby Polski ale patrzac proporcjonalnie to nie sa wielkie regiony w Polsce ktore sa w stanie zasypac pszenica nasz rynek . kolego zapomniales o tym ze nie brakuje i takich co młoca po 3t/ha pszenicy i jeszcze gorzej takze te wielkie plony o ktorych ty piszesz to jeszcze mało.napisalem powyzej ze GUS zawse trafiał z szacunkami i mysle ze w tym roku trafi rowniez a co myslisz ze to zboze co stoi nie wyleci. niech przyswieci słonce pada deszcz na przemian to nie jedna pszenica obleci bo plewy sie krusza. ktorys procent rolników z powodu nadmiaru wody nie wie czy w ogole skosi swoje zboza . takze na cene skupia sie tyle czynników ze głowa mała . w tam tym roku to u nas były plony nawet do 7t/ha pszenicy na 3-4 klasie a z kolei na poludniu polski woda zboze zabierała ze soba do morza.takze wiesz jak to jest.kazdy rok inny i co najwazniejsze nieprzewidywalny . na 550 moim zdaniem cena nie spadnie poniewaz patrzac globalnie zbiory sa raczej słabe. Niemcy słabo , francuzom zboze wyschło , w USA słabo . Jedynie ruscy powiedzmy ze w tym roku zboza nabija ale za to tamten rok mieli katastrofe. i to miało duze znaczenie poniewaz duzo produkuja ale i przez nieurodzaj u nich szybko robi sie niedobór zboza.
Jutro kolejny wywóz zboza pszenżyto tak jak dzisiaj po 750zł około 5 t i jeczmien około 5 t po 780zł

#898 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 07:52

Żniwa 2011 a teraz problem, na skupie będą płakać że nie ma glutenu i opadania bo deszcz... i już cena w dół...

#899 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 11:34

Żniwa 2011 W sprawie cenowej... dodam jeszcze stan zapasów światowych. A one według prognoz na koniec 2012 będą mniejsze aniżeli rok wcześniej. Czytałem opracowanie, że i następny sezon nie będzie cenowo 'zniżkowy' nawet przy dobrych zbiorach, bowiem te puste magazyny trzeba zapełnić. A świat pełen kryzysów więc... wnioski wyciągnijcie sami ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 18:21

Żniwa 2011

Żniwa się jeszcze nie skończyły więc poczekajmy z osądami. Dużo pszenicy jeszcze stoi nie wykoszonej, ale w moim regionie i tak już jest pszenicy w bród. Skoro pszenica sypie po 8-10 t/ha a niektórej rejony województwa sypia powyżej 10t/h to pszenicy jest duzo i ceny niestety nie ma. Nie dziwie sie że piszesz że nie ma zboża, skoro porównujesz zbiory swoją miarą...nie każdy zbiera 5 t/ha. Oczywiście nie zrozum mnie zle, nie smieje się ani nic wtym rodzaju, bo wiem że co region to inne plony, ale zobaczysz za jakis czas ile bedzie zboża, i niestety cena bedzie w granicach 550zl

Chyba cie pogieło z tą ceną, na dziś jest ponad 800netto, a co bedzie się działo za pół roku? Konsumpcji pewnie się zbierze z 30% normy jeśli chodzi o opadanie.