Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2011

1000 odpowiedzi na ten temat

#841 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 07 sierpień 2011 - 13:35

Żniwa 2011 Ja mam Brillanta jak poślad ..........eh a taki zapowiadał się ładny :rolleyes: Ale wszystko idzie do sprzedaży na paszę .Zostawiam Buteo a z nowych odmian wezmę Ludwig-a i Muszelkę , bo Tigera nigdzie nie dostanę w mojej okolicy :( :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2011 Dzisiaj, 07:15
  •  

#842 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 07 sierpień 2011 - 14:04

Żniwa 2011 Zapewne głupie pytanie ale to opadanie to co to jest? wartos MTZ ? i inne? z tym opadaniem to chodzi o to że na 1000 ziaren w wodzie na dno opada tam ileś? mi pszenica jara sypnęła 6 t/ha, tak na oko.

#843 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 07 sierpień 2011 - 16:15

Żniwa 2011 Dziś znowu złapał nas deszcz. Nakosiłem 1 zbiornik mieszanki strączkowo- zbożowej i musiałem się zwijać. Brat już prasował słomę i po zrobieniu 20 bel również zjechał. Teraz sobie odpoczywamy a jutro ruszamy z podorywką. :)

#844 Share Lukasz12321

Lukasz12321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Komputery Sport

Napisany 07 sierpień 2011 - 17:26

Żniwa 2011 u mnie żniwa skończone definitywnie właśnie słome sprzątnąłem i zacznie zaraz padać ;p
a oto filmik jaki nagrałem krótki bo czsu nie było ;p

#845 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 17:55

Żniwa 2011

Zapewne głupie pytanie ale to opadanie to co to jest? wartos MTZ ? i inne? z tym opadaniem to chodzi o to że na 1000 ziaren w wodzie na dno opada tam ileś? mi pszenica jara sypnęła 6 t/ha, tak na oko.

MTZ- masa tysiąca ziaren ;)
red power

#846 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 07 sierpień 2011 - 18:00

Żniwa 2011 mi zostało jeszcze 7 ha bo przyszedł deszcz i mnie z pola wygonił . pszenzyto jakies 5,5 t/ha na 3 klasie. pszenica ozima odmiana smuga na stanowisku po burakach na 3,4 klasie 5,5t/ha chodz myslalem ze bedzie gorzej , jeczmien jary odmiana stratus na 3,4 klasie tak około 5t/ha moze troszke mniej. ogolnie srednią moich plonów szacuje na 3,9-4/ha jak na ten rok całkiem niezle chodz w tam tym roku srednia siegła 4,5t/ha.cena zapowiada sie dobra takze mnie jakos to specjalnie nie martwi ze takie plony bo mnie sie przerzuce jak w tam tym roku a kasa i tak ta sama a moze ciut lepiej bo ktorys hektar wiecej zboza

#847 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 07 sierpień 2011 - 18:13

Żniwa 2011 Łukasz12321 ładny filmek.Miło się oglada taki film , na pewno troche kłopotu jest by zrobić taki film ale za to forum jest bardziej kolorowe i lepiej oglądane , C-360 ładna i zdrowy silnik bo nie kopci :rolleyes:

#848 Share Lukasz12321

Lukasz12321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Komputery Sport

Napisany 07 sierpień 2011 - 18:25

Żniwa 2011 starałem sie jak najlepiej zrobić film, C-360 pierwszy raz w polu szykowana na żniwa, remoint wyszedł ok 6 tys bo łącznie ze skrzynią(jedynym mankamentem jest to ze koło od biegu wstecznego i 1 jest starte i troszeczke wyje ale to nie pszeszkadza bo nie wylatuje, reszta kół jest jak nowa.
kłopotu z filmem nie było bo miałem zmiennika na traktorze bo wujo szedł do pracy 2 godz później i udało sie coś nagrać. (troche krótki)
dziekuje za komentarz ;p
plony i wilgotnośc sa w opisie filmu ;D

Edytowany przez milanreal1, 07 sierpień 2011 - 21:49.
cytowanie poprzedniego posta

#849 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 18:32

Żniwa 2011 No to fajnie.Widać że silnik zdrowy bo pracuje jak powinien.Wstawiaj więcej filmików miło się ogląda ja tez bym wstawił ale nie umiem :( :( a było by co. :rolleyes:

#850 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 20:03

Żniwa 2011

Zapewne głupie pytanie ale to opadanie to co to jest? wartos MTZ ? i inne? z tym opadaniem to chodzi o to że na 1000 ziaren w wodzie na dno opada tam ileś? mi pszenica jara sypnęła 6 t/ha, tak na oko.

Poszukaj w necie - chodzi o parametry enzymatyczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:10

Żniwa 2011 liczba opadania to czas w sekundach ktory oznacza jak dlugo opada zmielone ziarno na dno wymieszane z woda w próbówce. tak to mozna najprosciej opisac. im wyzsza licza opadania tym lepiej. jak bedziesz miał porosniete ziarno to liczba opadania znaczenie spada.

#852 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:38

Żniwa 2011 A można liczbą opadania sugerować się czy zboże nadaje się na zasiew? Jak to sprawdzić? ;)
Mam pszenżyto z centrali tylko boję się czy nie jest za bardzo porośnięte. Niby kiełków nie widać (może znikome ilości) ale strach siać niepewnym materiałem... Albo najzwyczajniej zrobić próbę stu ziarenek na wilgotnym podłożu...
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#853 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:56

Żniwa 2011 Tomasz to opadanie można zrobic samemu? czy gdzieś się oddaje ziarno i oni mi wszytko podadzą co i jak?

#854 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 07 sierpień 2011 - 23:12

Żniwa 2011 Z tym opadaniem jest troche inaczej niż kolega mówi. Zmęczony jestem, bo od rana kosiłem ale czuje sie zobowiązany napisać bo pisałem inż i mgr o jakości pszenic:) Opadanie mierzy się w sekundach, ale nie mierzy sie opadania ziarna, tylko mieszadełka umieszczonego w roztworze mąki i wody. Roztwór ten umieszczony jest w łaźni wodnej. Im mieszadełko wolniej opada( a wiec liczba opadania wzrasta) to znaczy że skrobia się szybko skleja ( w tym roztworze mąka-woda). A skoro skrobia się szybko skleja to oznaczaże że aktywność enzymów alfa-amylo litycznych jest niska. A skoro aktywność tego enzymu jest niska, to znaczy że nie ma ukrytego porastania. A skoro nie ma ukrytego porastania do ziarno posiada lepszą jakość:) dodatkowo mierzy się jeszcze czas upłynniania skrobi pod wpływem tego enzymu co tez siadczy o jego ilości, ale juz nie bede sie rozpisywal:) A opadanie kolego @ kuba 1993 nie zrobisz samemu, no chyba że masz laborke w pokoju. oddaj do najbliższego punktu skupu to ci zrobia ( za drobną opłatą) Mam nadzieje że w miare zrozumiale napisałem o tym opadaniu, jesli nie to wybaczcie ale naprawde padam na...:) czas na sen bo jutro zapowiada sie kolejny pracowity dzien, może sie uda zakończyć koszenie:)

Edytowany przez gumaa87, 07 sierpień 2011 - 23:15.

#855 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 07:19

Żniwa 2011 tzn ja widzialem jak to robia na młynie jak woże pszenice . wiesz ja nie mam wykształcenia rolniczego chodz mam gospodarstwo jedno z wiekszych w naszej gminie ale wiedzy teoretycznej nie mam tak opanowanej jak ty bo kształce sie w innym zawodzie.ale to mieszadełko o ktorym wspomniales jest wspolzalezne z tym co ja pisze , poniewaz ono opada razem z mąką osadzającą sie na dnie probowki

#856 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 07:31

Żniwa 2011 okolice Wrocławia 3-4 dni dobrej pogody, ludzie kosili dzień i noc, a wczoraj już przeszła burza i dość mocno dolało, zostało może z 20 % zboża ludziom

#857 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 08 sierpień 2011 - 07:35

Żniwa 2011

A można liczbą opadania sugerować się czy zboże nadaje się na zasiew? Jak to sprawdzić? ;)
Mam pszenżyto z centrali tylko boję się czy nie jest za bardzo porośnięte. Niby kiełków nie widać (może znikome ilości) ale strach siać niepewnym materiałem... Albo najzwyczajniej zrobić próbę stu ziarenek na wilgotnym podłożu...

Siłę kiełkowania?
Ja od lat, ojciec sprawdzamy tak:
10 ziaren wkładasz w ziemię, obok siebie tam 1cm przerwy, podlewasz co dziennie przy okazji jak znajdziesz czas lekko, i po tygodniu patrzysz czy jak, ile wykiełkowało.
10ziaren wykiełkuje - 100% siła kiełkowania, 5 ziaren - 50% siła kiełkowania. I tak w kółko. Możesz też zrobić 20 ziaren. Dodany obrazek

#858 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 07:52

Żniwa 2011 Gdyby niepolało dzis w nocy to z 3 dni jeszcze i po zniwach ;[
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#859 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 07:55

Żniwa 2011

okolice Wrocławia 3-4 dni dobrej pogody, ludzie kosili dzień i noc, a wczoraj już przeszła burza i dość mocno dolało, zostało może z 20 % zboża ludziom

W wielkopolsce dokładnie to samo. Zostali tylko jacyś ociągający się rolnicy bo większość kombajnów jeszcze pod koniec pogody stała, ale ludzie nie kosili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 07:59

Żniwa 2011 Po kilku dniach żniw po wczorajszym deszczu, znów przerwa w żniwach ;[
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!