Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

mrpawlak101    6

farmermf no wałśnie dziś jest może po 800 a wiesz co będzie jutro ?

Edytowano przez mrpawlak101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dzis skonczylem prawie pszenice kosic ,zostalo mi ok. 20 arow , kombajn nie dojechal bo mokro .Dzisiaj u mnie na wsi masakra bizon na moim polu 3x siadl i kilka razy u sasiadow

 

POlon : Mewa z 3ha ok.18t

Bodajze legenda nie jestem pewien to 4t/ha przy pelnym naworzeniu i ochronie nie wiem czemu tak zawiodla;/

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

Nam jeszcze zostło 18 ha pszenicy. Dzisiaj tata posadził bizona i trzeba było go ciągnikiem wyciągać ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w mojej okolicy żniwa były od wtorku do niedzieli. Od poniedziałku pada. Zboża w większości ścięte ale słomy dużo jeszcze zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Chyba cie pogieło z tą ceną, na dziś jest ponad 800netto, a co bedzie się działo za pół roku? Konsumpcji pewnie się zbierze z 30% normy jeśli chodzi o opadanie.

 

A to ja wiem co bedzie sie dzailo za pol roku. Dlatego trzymam ziarno ile sie da. Ale zobaczysz czy za miesiąc, dwa tez bedzie po 800zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

W mojej okolicy stoi jeszcze jakieś 75% zbóż a od tygodnia praktycznie leje,nie pada tylko leje non stop. Pszenice sie robia czarne i same oblatuja z kłosów,tylko jęczmień jakoś się trzyma. Ogólnie straszna lipa.My trochę przycisnęliśmy i zostało tylko 10 ha do skoszenia głownie żyta i owsa wiec strata niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

szczewko, masz racje , jest duzo odmian pszenicy przede wszystkim ozimej ktore oblatuja z powodu pogody slonce deszcz itp. takze co do tego roku nalezy powiedziec ze jest słabo i bedzie mniej zboza niz rok temu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

wczoraj poległa pszenica plon tylko albo aż 5800 kg/ha. Nie jestem zawiedziony ale plon mogłbyć wiekszy gdyby nie obleciała ;)

Zostało jeszcze 7ha wiec ze 2 dni pogody i po zniwach, mam taka nadzieje...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja bylem przed chwila opryskac buraczki cwiklowe , jem sniadanie i jazda na pole zeby skosic pozostałe 7 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

U mnie została tylko gryka i 10arów owsa, 2,5ha słomy do prasowania z owsa B) Na polu miejscami mokro, w jednym miejscu gdzie wysypywane było 6zbiorników owsa na przyczepę po śladach kół kombajnu chodzi się jak po gąbce, do tego 2pokosy koszone było z góry bo kombajn pod górę nie wyjechał.

O zakopanych kombajnach nic nie słyszałem tylko dziś jeden siadł porządnie ale na tym polu stała woda, wczoraj w sąsiedniej wsi spalił się kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

A to ja wiem co bedzie sie dzailo za pol roku. Dlatego trzymam ziarno ile sie da. Ale zobaczysz czy za miesiąc, dwa tez bedzie po 800zl...

hmm, pszenica - było 750, ostatni transport po 680 netto od wczoraj po 650 i tanieje.

 

Co do żniw to pozostało 1ha pszenżyta, 5ha pszenicy z czego 1ha jarej, niestety dziś tak wlało że płynęło podwórkiem ;)

Po paru godzinach zacząłem podorywkę (jutro ciąg dalszy) a jutro tato bierze się za o. siewna pod rzepak bo na to co dziś wlało to zboże potrzebuje 3-4 dni aby obeschnąć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

u nas już długo nie padało, a wciąż w pole z pszenicą się nie da wejść. jak dzisiaj popada to ztydzien jeszcze będę czekał. ;[


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

my juz od tygodnia po żniwach (150ha), zostało dosłownie 0,5ha... no ale pada od tygodnia - WLKP

 

plony... 60% tego co zeszłego roku, jedynie na dobrych ziemiach było normalnie, a to tylko 30% całości

 

zboża sypały:

jęczmień jary od 2 do 4 ton

pszenica od 2-5 ton

żyto 3 tony

rzepaki... nie wiem czy pisać... niecała tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W nocy dolało wiec pauza, zostało jeszcze 5ha i usługi, zaraz jak obeschnie to trzeba u siebie zrobic i potem usługa ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

koledzkoledzy wczoraj skończyłem zniwa kombajn tc 56 kolejny sezon bez awarii i córa mi sie urodziła w zniwa ;)

Edytowano przez garek

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie kombajn przejechal 20m i siadl , w owsie no coz moze jutro pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

w zeszłym roku ja wydałem na koła bliźniacze do kombajnu 18 tys pln inaczej by było krucho. A w tym roku stoją zakurzone nie użyte i oby tak zawsze stały :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie na pgrze jary po 3 t oddaje niezle a nawet wrecz zajefajnie ,dzisiaj widzialem jd kombajn zakopany tak ze sie zawiesil to na kilka ursusow go wyciagali , u mnie katorga ze zbiorem , nazwal bym to walka z blotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

hmm, pszenica - było 750, ostatni transport po 680 netto od wczoraj po 650 i tanieje.

 

 

O Tym właśnie mówię, że pszenica tanieje i za miesiąć dwa napewno nie bedzie trzymała ceny 800zl tylko spadnie do 550zl/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja już dawno po żniwach i już prace polowe zakończone tylko czekam na orkę siewną a orientujecie się ile waży pełny zbiornik pszenicy, żyta i owsa w biznie ZO- 56 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj