Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2011

1000 odpowiedzi na ten temat

#681 Share rolnik6920

rolnik6920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo i fotografia :)

Napisany 31 lipiec 2011 - 00:39

Żniwa 2011 Raport sezonowy z dnia 2011/07/31 Godz. ok. 01:20

Lubuskie, Okolice Gorzowa Wlkp, Powiat Strzelecko-Drezdenecki, gmina Strzelce. Lokalizacja pól : Ogardy, Lipie Góry, Lubicz, Tuczno.

Cóż, dziś mamy już niedziele, od blisko czterech dni pada a na polach rzepak stoi co u nie których, co prawda nie którzy zamiast kosić rzepak ruszyli w pszenice gdy była pogoda ale to ich taktyka i logistyka.

Co prawda tam gdzie nie brakuje kombajnów żniwa przebiegały wraz z pogodą w miarę szybko, Rol-Dan na 17 kombajnów, rozjechane na wszystkich polach skosił 1800 ha w około tydzień ( W tym dzień deszczowy ) ale kto ma wydajny sprzęt i ogarniętą logistykę może spać spokojnie podczas żniw.

Rzepak na Ogardach, w gospodarstwie należącym do spółki Pana Stokłosy w tym roku znikł w dwa dni, kiedy obsiane było około 250 hektarów, co prawda kombajny pracowały od rana tj. około 6-9 zależy czy rosa była i kończyły swój dzień pod wieczór około godziny 22. Tak po za tym szybciej wymłócili rzepak za sprawą trzeciego w zakładzie kombajnu - Claasa Lexiona 440 ( Pewnie nabrali doświadczenie po poprzednich żniwach kiedy to w ostatnie dni sierpnia znikał rzepak )

Jednak mały potrafi także dużo, zwłaszcza w Lipich Górach gdzie dzieją się dziwne rzeczy :lol: . Sąsiad 18 lipca zaczął rzepak kosić i natrafił na pogodę - wykosił w trzy dni cały swój rzepak i jęczmień, co prawda późno jak na jęczmień ozimy, lecz pogoda nie pozwalała wjeżdżać w pole.

Co prawda, na zakładzie Niemca, który gospodaruje tu od kilku lat, nabrał pewnie doświadczenia i jęczmień skończyli kosić na początku Lipca, bodajże z czwartego na piątego lipca już nic nie mieli, trafili z pogodą.

Podsumowując :
Dużo rolników od poniedziałku poważnie młóciło zboże, do tej ferelnej środy.. kiedy to z nieba lujnął deszcz i leje do dziś, z pogodą mamy podobnie do poprzednich żniw, zobaczymy co dalej.. byle nie było tak jak w sierpniu kiedy to było dwa dni sucho, dwa dni deszczu.. o nie, taka pogoda nie może się powtórzyć..
Co prawda ceny rekompensują plony i wychodzą kalkulacje podobne do zeszło rocznych, gdyż rzepak sypał na Ogardach około 2,5 tony z hektara, gdzie nie gdzie po 3,5, zależało czy górka czy może dołek..
Ale co do pszenicy i jęczmienia to nie mam informacji..

Życzę sobie i wszystkim rolnikom aby wkońcu przestało lać z nieba i od poniedziałku gdzie nie gdzie można by zacząć kosić, to tyle, następny raport w środe.
I te plony !

Edytowany przez rolnik6920, 31 lipiec 2011 - 00:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2011 Dzisiaj, 11:43
  •  

#682 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2011 - 08:04

Żniwa 2011 Jak by dzisiaj nie popadało to bym skończył kosić żyto ale patrząc na niebo pewnie zaraz zacznie ;[

#683 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 31 lipiec 2011 - 08:23

Żniwa 2011 u mnie dalej pada nic nie zaczęte

#684 Share deutzfahr461

deutzfahr461

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 08:30

Żniwa 2011 Wg tej pogody http://www.twojapogo...lubelskie/lukow znowu nie ma co liczyć na pogodę.
W piątek zaczęte koszenie jednak zboże nie za suche i nie ma chętnych na koszenie. Także nadal czekamy na sprzyjające warunki.

#685 Share wwewwe

wwewwe

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Wrestling
    Perkusja
    Rolnictwo
    Ptaki

Napisany 31 lipiec 2011 - 08:33

Żniwa 2011 Niestety nic nie można zrobić. Przy kombajnie już wszystko zrobione tyko wyjechać w pole ale desz i deszcz
wczoraj w woj.lubelskim okolice dęblina i ryk padało cały dzień i to mocno jak na podwórzu miałem postawioną taczkę
to rano około 9.00 była jeszcze tylko mokra, a gdy zaczeło padać tak około 9.30 to już o 19.00 była prawie pełna :lol:
ale tak naprawde to nikt niewie co robić bo u mnie i u sąsiadów to przenica wygląda jak dojrzały łubin (jest czarna)
każdy już sie denerwuje ja np mam w tym roku 10h rzepaku i z tego ie skosiłem nic :( ale nie tylko u mnie jak jechałem
przez sąsiednie miejscowości po kose do kombajnu to rzepak stoij nie ruszony pszenica tylko miejscami nie zdąrzyła zczarnieć

Mam nadzieje że od środy będzie lepijej bo jutro po tych opadach żaden bizon żaden class ani żaden rekord nie wyjdą na pole
a jak by nawet chciały no to będzie trzeba ich wyciągać bo się zakopią:)

Woj.Lubelskie Powiat Rycki Pszenica, Rzepak i Mieszanki stoją i pewnie jeszcze postoją..... :(

Edytowany przez wwewwe, 31 lipiec 2011 - 08:54.

#686 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 09:12

Żniwa 2011 u nas na pograniczu świętokrzyskiego i małopolskiego nic nie ruszone ,trochę tylko jęczmienia ozimego zniknęło a kto się ociągał z jego koszeniem do dziś jeszcze stoi ,nie ma dnia aby nie lało,jak nie pada w dzień to w nocy na przemian,zboża porobiły się aż czarne,pszenżyto już rośnie w kłosach,na targach,jarmarkach pszenica 1200-1300 zł za tonę ,gotowa pasza dla tuczników schodzi od ręki ludzie tylko czekają na samochód który dowozi pasze,jak widać nie jest wesoło ,pozostaje tylko życzyć aby jak najszybciej było słońce

#687 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna ,rowery.

Napisany 31 lipiec 2011 - 09:21

Żniwa 2011 W piątek skosiłem pszenice a wczoraj miałem kosic owies ale pada i dobiero od wtorku pogoda a owsa mam 4 ha i jeszcze u sąsiada :(

#688 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 09:37

Żniwa 2011 dzisiaj mija dwa tygodnie od kiedy pada codziennie. Ponad połowa rzepaku nie ściętą. Zboża oprócz jęczmienia ozimego wcale nie ruszone.

#689 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 lipiec 2011 - 09:43

Żniwa 2011 Zamojskie pada już od 36 godz bez przerwy i końca nie widać.

#690 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 12:51

Żniwa 2011 Czytając te posty ciesze sie ze już wszystko w magazynie zebrane suche. Mam nadzieję ze sierpień okaże sie łaskawszy i pozwoli zebrać wszystkim plon na jaki pracuje sie ciężko cały rok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 12:54

Żniwa 2011 U nas nie pada od 2 dni ale słońca nie widać. Zbożnie skoszone tylko jęczmień poszedł i gdzie nie gdzie trochę rzepaku.

#692 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2011 - 13:29

Żniwa 2011

Czytając te posty ciesze sie ze już wszystko w magazynie zebrane suche. Mam nadzieję ze sierpień okaże sie łaskawszy i pozwoli zebrać wszystkim plon na jaki pracuje sie ciężko cały rok.

Jednak są szczęśliwcy na tym świecie :lol:

#693 Share rolnik6920

rolnik6920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo i fotografia :)

Napisany 31 lipiec 2011 - 13:44

Żniwa 2011 W końcu przestało padać, czekamy i zobaczymy co będzie jutro, jak nie będzie padać to na weekend wjedziemy w swoje 2 ha pszenicy .

#694 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 13:53

Żniwa 2011 Jak tak dalej poleje to będe musiał zainwestować w kombajn do ryżu. Na polach bagno potrzeba przynajmiej tygodnia dobrej pogody aby móc myśleć o koszeniu.

#695 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2011 - 14:05

Żniwa 2011 Ja zdążyłem skosić 6 hektarów żyta i to wszystko dzisiaj pada wczoraj z rana taka mżawka leciała co z ta pogodą to ku*wy nędzy ;[ 2.5 hektara żyta stoi i 10 hektarów owsa też moknie.

#696 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 31 lipiec 2011 - 14:13

Żniwa 2011 Wystarczy BIZON na gąsiennicach :D była taka wersja ;)

Lubelskie pada 2-gi dzień bez przerwy , wszystko gnije , słońca brak , owies kładzie się i osypuje :( oziminy nie leżą tylko czarnieją z godziny na godzinę ...
Z tego co słyszałem od wtorku pogoda az do ... soboty :blink: więc jak dobrze pójdzie to będzie można kosić tylko 2 dni i znów ... ;[

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#697 Share wwewwe

wwewwe

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Wrestling
    Perkusja
    Rolnictwo
    Ptaki

Napisany 31 lipiec 2011 - 14:44

Żniwa 2011 @pawlus224 ja też z lubelskiego i jak napisałem wyżej pada bez umiaru :huh:

#698 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2011 - 14:48

Żniwa 2011 U mnie pada juz od soboty i to prawie non stop , i ma padac do wtorku tak nie wiem nie wiem jak ludzie wjada w podmokle pola z koszeniem chyba we wrzesniu

#699 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 31 lipiec 2011 - 15:03

Żniwa 2011 Ja może wjadę w środę lub czwartek w zależności od tego czy mocno będzie suszyć słońce, które się właśnie pojawiło :) , ale na plony i tak nie mogę liczyć :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 31 lipiec 2011 - 16:44

Żniwa 2011

@pawlus224 ja też z lubelskiego i jak napisałem wyżej pada bez umiaru :huh:

No własnie :( około 15.00 sie przejasniło i zaczeło swiecic słońce a około 16.00 naszła chmura , zagrzmiało i leje znowu , zaniosło się na dobre :(

I tak w kilka dni sytuacja z dobrej może zmienic sie w dramatyczna , bo do tej pory w zeszłym tygodniu , nachoziły chmury , padało kilka godzin i słońce wychodziło a wczoraj i dzis wszystko stoi w wodzie i gnije , a teraz jak na noc naleje to przez noc znowu będzie gnic ... kurde ile jeszcze ???

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .