Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2011

1000 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 20:32

Żniwa 2011 Wczoraj skosiłem 5 ha pszenżyta ozimego. Baltico dało około 4t/ha a Magnat 4,5t/ha. W nocy popadało więc teraz przerwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2011 Dzisiaj, 17:13
  •  

#442 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 20:47

Żniwa 2011 ziarno nadaję się na siew w kolejnym roku jeśli desykujesz dajmy na to rzepak np reglone.. plantacje nasienne np grochu łubinu które są pzeznaczone na materiał siewny do centrali nasiennych desykuję się reglone wiem z praktyki bo takie coś miałem

A co do desykacji rzepaku np roundup'em to ja w tamtym roku desykowałem cały rzepak i zasiałem go ponownie własne nasiona i jakiś specjalnych różnic nie widziałem ( oczywiście populacyjne odmiany można siać bo heterozyjne czy desykowane czy nie to nie będą rosły)

Oczywiście najlepszym wyjściem jest po zbiorze odczekać jakiś czas i zrobić sobie w domu próbę zdolności kiełkowania nasion..

#443 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 20 lipiec 2011 - 21:11

Żniwa 2011

jacek456788, hehe to podobnie jak u mnie ale ojciec sam sie wział i skosił 4ha jeczmienia ozimego i sam zawiozł do domu a ja weekendowo odpoczywalem na jeziorkiem;)

to fajnie masz mój Ojciec beze mnie to się nigdzie nie ruszy jak na dyskoteke jadę to czasami w pole jedzie ale mało natomiast kombajnem wogóle ni tnie tylko na mnie czeka nie ma wprawy itd do jaki masz kombajn ja mam bizona z-56 super dla mnie weekend bez zaliczonej dyskoteky to stracony weekend :P

#444 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 21:17

Żniwa 2011 tylko że dyskoteki są w wieczorem/w nocy wiec chyba wtedy się nie zacyzna kosić. A ja tam jak jade to dopiero po robocie nie wyobrażam sobie nie dokończyć dnia tylko rzucić i jechać na dancing B)
Pada i pada i pada, zapowiadają nie ciekawą pogode oby tylko nic nie zniszczyły ulewy :(
Mój Wladimirec podbija świat

#445 Share Lukasz12321

Lukasz12321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Komputery Sport

Napisany 20 lipiec 2011 - 21:31

Żniwa 2011 fakt tak zlało w nas w łódzkim, ze SZOK :blink:
mnie akurat nie zachaczyło aż tak strasznie ale szedł front z łodzi dokladnie z obrzeża wiec nie wiele brakowało.
już by było po zbożu :(
a do żniw to dobry tydzien albo lepiej bo owies jeszcze zielonkawy a ja skosze wszystko naraz oczywiscie nie mam rzepaku lub jeczmienia :P

#446 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 20 lipiec 2011 - 22:09

Żniwa 2011 jacek456788, aaha , no ja mam new hollanda 8060, hm moj to radzi sobie dobrze jak mnie nie ma

#447 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 21 lipiec 2011 - 08:30

Żniwa 2011

przemrolnik na avatarze to fotka twojej dziewczyny? :rolleyes: :rolleyes: ładna :rolleyes: U mnie jeszcze nie widziałem aby ktoś nawet kombajn wystawiał na podwórko U mnie brillant jeszcze lekko zielony , Buteo dochodzi pomału.Ale myślę że koło 10 sierpnia będą żniwa w pełni.

Moja dziewczyna to nie dzi**ka. :) I napewno nigdy takich sylikonów.
Wracając do tematu, miałem kosić w sobotę, ale wczoraj po 22 przyszły dwie burze, walnął minimalnie grad (mały) i przylało. Wiec w tym tygodniu nici z wszystkiego co można robić w polu.

#448 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 lipiec 2011 - 08:37

Żniwa 2011 Ja wczoraj miałem wyjechać wyprowadziłem cheder wyjechałem kombajnem posmarowałem go tam gdzie nie mogłem dojść w garażu i h*j chmura wyszła jak zaczęło lać to ze 2 godziny porządniej ulewy ;[

#449 Share wwewwe

wwewwe

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Wrestling
    Perkusja
    Rolnictwo
    Ptaki

Napisany 21 lipiec 2011 - 09:29

Żniwa 2011 strasznie lało wczoraj i dzis cąły dzień zmarnowany u mnie w okolicy jeszcze nikt nie kosił żyta przenżyta i mieszanek
tylko jak było troche pogody wykosili jęczmień ozimy a ja na pole to narazie nie wiadą bo bym ulgnął (mam pola na terenach dość mokrych a po deszczach to wiadomo)

A u was kosiliście już coś ?

#450 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna ,rowery.

Napisany 21 lipiec 2011 - 09:56

Żniwa 2011 Ja już skosiłem 2 ha żyta i 1,5 ha pszenżyta i jeszcze została mi pszenica 50 arów i owies 4 ha :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 10:30

Żniwa 2011 ja we wtorek skosiłem 2ha pszenicy 4,2t/ha i 0,5 ha jęczmienia jarego ok 4t/ha i narazie brak pogody i przerwa

#452 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 21 lipiec 2011 - 11:06

Żniwa 2011 a co do desykacji, to zboże może się nie nadawać do siewu, jeżeli spryskasz w dojżałości woskowej, tak jak piszą 10-14 dni przed spodziewanym zbiorem, a jak popryskasz jak będzie juz pełnej dojżałości to nie powinno być problemów. ja tak pryskałem pszenice, i potem ją siałem, i ładnie powschodziła, a jak sprawdzałem zdolność kiełkowania to na 100 ziarenek wzeszło 98

#453 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 11:24

Żniwa 2011 1,8 ha jęczmienia jarego skoszone... wyszło gdzieś ponad 4t /ha. W tamtym roku lepiej sypał. Jak na razie ze względu na pogode nici za żniw. Słomy też za szybko się nie zbierze...
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#454 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 21 lipiec 2011 - 12:11

Żniwa 2011 W agrobinesie mówią ,że lubelskie przymierza sie do małych żniw , gdy tymczasem rzepaki u nas już w większosci pokoszone , a co odważniejsi , nauczeni zeszłym rokiem w poniedziałek kosili już pszenicę zimową :) Jak tylko się da to ja też koszę ;) ale zapowiadają deszcz , deszcz , deszcz :(

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#455 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 12:49

Żniwa 2011 Ja juz po rzepaku plon ok 3t a teraz tak doj*b.... deszczu ze szok i nadal pada :(

#456 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 21 lipiec 2011 - 13:50

Żniwa 2011 u mnie też całą noc i dzisiejszy dzień leje, a zboża na polu, a mam niskie pola

#457 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 lipiec 2011 - 17:42

Żniwa 2011 Dziś na razie na szczęście nie pada jak jutro też nie popada i wyjdzie słońce to po południu wyjeżdżam B)

#458 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 21 lipiec 2011 - 18:09

Żniwa 2011 Pada od wczorajszego południa,ale już pszenżyto(4.5ha) skoszone i sprzedane(650brutto) rzepak(6ha) stoi na przyczepach,pszenica(5.5ha) na strychu,zostało 1.5ha pszenicy ozimej, 5.5ha jarej, 1.6ha mieszanki owies jęczmień peluszka.To dwa dni koszenia i dożynki :D aby tylko pogoda pozwoliła wykosić.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#459 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 19:07

Żniwa 2011 @pawlus o czym ty mówisz gdzie ty w lubelskim już rzepaki widziałeś pokoszone????? co to za rzepaki były że już się dojrzały???? w mojej okolicy jeszcze wiekszość stoi i czeka na pogodę u mnie jeszcze ponad 15 ha na pniu bo zielone.....

dzisiaj rano po deszczach mierzyłem wilgotność miał 13 % i jak jutro będzie pogoda do południa to nie patrze na nic jadę zbierać jaki jest i tak mi wczoraj grad trochę wymłócił dzisiaj był gości oceniać szkody....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share Bizon

Bizon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 19:13

Żniwa 2011 U nas po wczorajszej poterznej nawałnicy długo jeszcze żniw nie bedzie...