Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

PeterG14    115

Wczoraj zrobiliśmy z kuzynem sianokiszonkę, a dzisiaj mieliśmy kosić pszenżyto. Niestety przyszła nad ranem burza i padało do godz. 10.00 :( .

Może po niedzieli wyjadę, na szczęście u mnie jest tylko 3ha pszenżyta, ale u kuzyna 9ha i do tego usługi więc trzeba szybko swoje obrobić i jechać do ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

umnie żałuje że w niedziele na jenczmień jary nie wyjechałem kombajnem a tu masz nad ranem zaczeło padać i do teraz pada i jeszcze na kilka dni zapowiadją chociaż z zbiornik mogłem uciąć :P ale cóż na dyskoteke musiałem jechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie dzisiaj nareszcie ładna pogoda, ale tak praży, że chyba będzie znowu lałooooo ;[ Jak by była codziennie ładna pogoda to w sobotę żniwa na maxa :D ....zobaczymy bo już od tego deszczu zboża zaczynają marnieć :(


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Godzinę temu zjechałem z sąsiada zimowej pszenicy,bo deszcz mnie wygonił.Niecałe dwa hektary skosiłem tylko.

Gdyby nie padało, ruszyłbym też u siebie kawałek żyta przed wieczorem.Pszenica rzadka,sucha już była.Cały czas

pada,ciekawe kiedy znowu się wiedzie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo694    39

U mnie w okolicy już nie ma śladu po jęczmieniu ozimym a i już rzepak prawie wszędzie skoszony. Nawet ojciec mi powiedział ze ktoś skosił pszenżyto. Ale wczoraj nieźle popadało i na razie przerwa w żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

jacek456788, hehe to podobnie jak u mnie ale ojciec sam sie wział i skosił 4ha jeczmienia ozimego i sam zawiozł do domu a ja weekendowo odpoczywalem na jeziorkiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W mojej okolicy małymi krokami zbliżamy się do zbioru zbóż. Już kilku kosiło pszenicę (podobno wilgotność 12-13)...

Jednak dzisiejsza z@jebista burza odwlecze trochę to w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Dzisiaj młociłem sasiadowi zboze i juz prawie konczyłem pszenzyto az tu nagle zaczeło padać i koniec ze zniwami na 2 dni. Miałem dzisiaj u siebie kosic 4 ha owsa ale nic z tego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dzis naliczylem 5 kombajnow na sasiedniej wiosce tam 5-6 klasa to zyto,pszenzyto,owies juz kosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

ja już mam prawie koniec ze skoszeniem zbóz u siebie tylko 4ha zostało przenice jęczmienie latowego i przenżyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie tak lało przez godzinę że woda stoi na polach, a w firmie to mi zalało plac gdzie będzie układana kostka, jest 30cm wody ale z tego względu że z dachu 600m2 i z 300m2 placu woda tam spłynęła do jutra wsiąknie bo tam żwir :D . W nocy napadało też już trochę. Żniwa to pewnie po kilku dniach dobrej pogody będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian80    0

Witatam Agro Foto. :) Pytam tu bo temat na topie. Mam pytanko, co sądzicie o ''desykacji'' ??! Jakie macie doświadczenia, i czy ma ona wpływ na siłę kiełkowania nasion przeznaczonych do siewu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

U nas łódzkie lało jak scebra jak nie popada możę coś w weekendzik spróbujemy bardzo cięzko z tą pogodą :rolleyes:Zaobserwowałem że kłosy jęczmienia zaczeły już opadać ;[

 

Witatam Agro Foto. :) Pytam tu bo temat na topie. Mam pytanko, co sądzicie o ''desykacji'' ??! Jakie macie doświadczenia, i czy ma ona wpływ na siłę kiełkowania nasion przeznaczonych do siewu ???

A co chciałeś desykować i jakim opryskiem?

Przy desykacji wszystkie strąki nasiona ziarno które w trakcie oprysków nie zakończyło wegetacji nie osiągneło dojrzałości pełnej już nie powschodzi :P?

I tu rodzi się moje następne pytanie jak ziarno będzie przeznaczone na pasze to nie szkodzi ale jak do dalszego siewu nie polecam desykacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Wczoraj skosiłem 5 ha pszenżyta ozimego. Baltico dało około 4t/ha a Magnat 4,5t/ha. W nocy popadało więc teraz przerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ziarno nadaję się na siew w kolejnym roku jeśli desykujesz dajmy na to rzepak np reglone.. plantacje nasienne np grochu łubinu które są pzeznaczone na materiał siewny do centrali nasiennych desykuję się reglone wiem z praktyki bo takie coś miałem

 

 

A co do desykacji rzepaku np roundup'em to ja w tamtym roku desykowałem cały rzepak i zasiałem go ponownie własne nasiona i jakiś specjalnych różnic nie widziałem ( oczywiście populacyjne odmiany można siać bo heterozyjne czy desykowane czy nie to nie będą rosły)

 

Oczywiście najlepszym wyjściem jest po zbiorze odczekać jakiś czas i zrobić sobie w domu próbę zdolności kiełkowania nasion..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

jacek456788, hehe to podobnie jak u mnie ale ojciec sam sie wział i skosił 4ha jeczmienia ozimego i sam zawiozł do domu a ja weekendowo odpoczywalem na jeziorkiem;)

to fajnie masz mój Ojciec beze mnie to się nigdzie nie ruszy jak na dyskoteke jadę to czasami w pole jedzie ale mało natomiast kombajnem wogóle ni tnie tylko na mnie czeka nie ma wprawy itd do jaki masz kombajn ja mam bizona z-56 super dla mnie weekend bez zaliczonej dyskoteky to stracony weekend :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

tylko że dyskoteki są w wieczorem/w nocy wiec chyba wtedy się nie zacyzna kosić. A ja tam jak jade to dopiero po robocie nie wyobrażam sobie nie dokończyć dnia tylko rzucić i jechać na dancing B)

Pada i pada i pada, zapowiadają nie ciekawą pogode oby tylko nic nie zniszczyły ulewy :(


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12321    6

fakt tak zlało w nas w łódzkim, ze SZOK :blink:

mnie akurat nie zachaczyło aż tak strasznie ale szedł front z łodzi dokladnie z obrzeża wiec nie wiele brakowało.

już by było po zbożu :(

a do żniw to dobry tydzien albo lepiej bo owies jeszcze zielonkawy a ja skosze wszystko naraz oczywiscie nie mam rzepaku lub jeczmienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

przemrolnik na avatarze to fotka twojej dziewczyny? :rolleyes: :rolleyes: ładna :rolleyes: U mnie jeszcze nie widziałem aby ktoś nawet kombajn wystawiał na podwórko U mnie brillant jeszcze lekko zielony , Buteo dochodzi pomału.Ale myślę że koło 10 sierpnia będą żniwa w pełni.

 

Moja dziewczyna to nie dzi**ka. :) I napewno nigdy takich sylikonów.

Wracając do tematu, miałem kosić w sobotę, ale wczoraj po 22 przyszły dwie burze, walnął minimalnie grad (mały) i przylało. Wiec w tym tygodniu nici z wszystkiego co można robić w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wczoraj miałem wyjechać wyprowadziłem cheder wyjechałem kombajnem posmarowałem go tam gdzie nie mogłem dojść w garażu i h*j chmura wyszła jak zaczęło lać to ze 2 godziny porządniej ulewy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwewwe    0

strasznie lało wczoraj i dzis cąły dzień zmarnowany u mnie w okolicy jeszcze nikt nie kosił żyta przenżyta i mieszanek

tylko jak było troche pogody wykosili jęczmień ozimy a ja na pole to narazie nie wiadą bo bym ulgnął (mam pola na terenach dość mokrych a po deszczach to wiadomo)

 

A u was kosiliście już coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Ja już skosiłem 2 ha żyta i 1,5 ha pszenżyta i jeszcze została mi pszenica 50 arów i owies 4 ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj