Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

chomik111    18

Witam kolegów włączę się do dyskusji jeśli mogę.

 

u mnie (tzn lubelskie) żniwa w następnym tyg prawdopodobnie najpierw pod kose wezmę rzepaki później groch, a na pszeniczke to jeszcze min 3 tyg poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Dzisiaj dopiero wykosiłem jęczmień ozimy bo ta pogoda deszczowa nie pozwoliła wcześniej.

Plon około 5t z ha na czwórce klasie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

A ja dzisiaj przeprowadziłem akcję desykację w rzepaku :) Czyli za około 2 tygodnie żniwa u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja skosilem dzis jeczmien plon nieciekawy troche wiecej niz 4t/ha siany na klasie 4a. chodz ziarno wyjatkowo ciezkie dokladnie nie wiem ile bo mam na przyczepach i bede sprzedawał takze sie dowiem. u mnie zboza sa słabe i sadze ze jak srednio w moich stronach bedzie 3-3.5 t/ha to bedzie na wiecej nie ma co liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Przedwczoraj skosiłem jeczmień, z plonu jak najbardziej zadowolony, bo sypał 6t/ha. Wczoraj zebrałem słome i przerwa 2-3 tyg :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

My mieliśmy dziś zakupiona słomę z jęczmienia ozimego prasował ale w nocy zlało i lipton... ;[

A jak bd słonecznie to w sobotę w jęczmień wjeżdżamy :rolleyes:

 

@Wacek21 6t/ha godnie :rolleyes:


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Witam

U nas znowu pożadnie zlało od 4 do 8 lało że nie dało się spać a nasze kochane pogodynki mowiły że jak będzie wogule padać to popołudniu i bądź tu mądry ;[

Chyba nigdy nie skoszę tego Jęczmienia ciągle pada co za pogoda jak się nieche to pada a jak zboże było zielone i potrzebowało deszczu to 3 tygodnie bez kropli :P

Jak niepopada spróboje dzisiaj po południu jest bardzo parno i 30 stopni to schnie na pniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12321    6

Ja jestem z Jasienia koło Brzezin u nas to jęczmienia ozimego nie ma ale u sąsiadów jest i nie moga skosić. Raz tak raz tak albo pogoda albo deszcz. Niech popada ze dwa dni i ze 2 tyg bez deszczu to by było super.

U mnie za 2 tyg. może dłużej skosze wszystko na raz bo nie mam kombajnu, wypożyczam kombajn z Rogowa ze wsi może znasz DEVID (taki cvzerwony z kabina 2 chłopaków go ma).

Także lipa ma jeszcze u nas padac po południu. :unsure:

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Cześc to prawie po sąsiedzku mieszkamy niestety nie znam jak czerwony z daszkiem to pewnie bizonek a gdzie mieszkaja na jakiej ulicy i nazwisko ja mam NH 8050 żółtego :Dwiesz moze ile u nas w tym roku będa brac za koszenie cześć

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12321    6

czerwony z kabiną nazywaja sie Kazimierczak imion nie znam.(Bizon Zo56 z kabiną czerwony)

w tamtym roku barali 280 zł z cięciem bo my 3/4 siekamy tylko mieszanke bez ciecia za 250 zł.

a czerwony z daszkiem to ma pan Szklarek ale my go nie bierzemy bo bardzo cwaniakuje :rolleyes:

Ja mieszakam pod samym lasem, już pewnie wiesz gdzie :D

Jak sie jedzie do Brzezin z Mrogi to po której stronie mieszkasz?

Edytowano przez Lukasz12321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Chcialem w tym tyg sprobowac rzepak ale rano popadalo i raczej nic z tego nie bedzie


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john81    5

a u mnie wczoraj rano lało i wieczorem,dzisiaj rano,a wziołem miernik po 17tej pojechałem w pole nałuskałem rzepaku i ku zdziwieniu miał wynik 9,5wilgotnosci i nawet jezeli miernik sie myli to max o 1 procent+,wiaterek i troszke słonca w dzien i rzepak szybko podsycha,wiec jak dobrze pojdzie to w sobote ciachamy rzepaczek.jakie sa u was ceny rzepaku,wiecie coś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

co do cen rzepaku dzisiaj jeździłem się pytać Bodaczów cena na dziś to 1930 netto 2060 brutto także jak na razie nie jest źle myślę że będzie iść w górę bo plonu z rzepaków w tym roku nie będzie u mnie max 4 tony z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

czerwony z kabiną nazywaja sie Kazimierczak imion nie znam.(Bizon Zo56 z kabiną czerwony)

w tamtym roku barali 280 zł z cięciem bo my 3/4 siekamy tylko mieszanke bez ciecia za 250 zł.

a czerwony z daszkiem to ma pan Szklarek ale my go nie bierzemy bo bardzo cwaniakuje :rolleyes:

Ja mieszakam pod samym lasem, już pewnie wiesz gdzie :D

Jak sie jedzie do Brzezin z Mrogi to po której stronie mieszkasz?

Cześć jak jedziesz z Mrogi do Brzezin to oczywiście po lewej stronie :D

U mnie jak dzisiaj dolało i pioruny to pozostaje się tylko przeżegnać naprawdę niewiem kiedy skoszę jęczmienia a szkoda taki ładny jest wkońcu kłosy oblecą :unsure:

W tym roku w żniwa chyba będzie tak kto ma swój kombajn to skosi swoje a kto niema to będzie problem u nas tak leje ze na lepszych ziemiach to zborzę gnije na pniu normalnie.Sasiąd z pola miał ładne pszenżytko takie kłosy a tu zaczeło rosnąc na potęge w kłosach jeszcze jest miękie a już dostaje kiełki jak dostanie korzonki to normalnie wychodzi z kłoska pochwy i wypada ::blink:szok

Moje pszenżytko nowa odmiana grenado jeszcze się trzyma ale niewiem ile wytrzyma jeszcze tego paskudnego deszczu i wilgoci ;[

Edytowano przez DEVID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12321    6

U mnie od 20 leje i burze sa że kurwicy można dostać :( ;[

już jest po 22 a tu dalej siąpi

mi tam sie do zniw nie spieszy jak skosze wczesniej to dobrze jak pozniej to i tak sie nic nie stanie

i tak w tym roku jest slaby plon w mieszance w 3 klasie moze bedzie 4t/ha a reszzta to 4 klasa wiec powinno osiagnac 3 tony narazie takie kalkulacje

u mnie sasiad ma swoj kombajn i jutro mielismy kosic jeczmien ozimy - mialem mu isc pomagac bo nie ma kto mu traktorem jezdzic :D

a u Cb ile moze ci wyjsc ton na hektar tak na oko??? :)

Edytowano przez Lukasz12321
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sąsiad wczoraj cioł owies bo nie ma już dla gęsi. Nawet nie taki mokry tylko że siany wcześnie około 20marca. A u mnie pszenżyto jeszcze na dołkach zielonkawe. Jęczmień jary już się pochyla ale pszenica jeszcze zielona w mieszance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

6ton ? No ładnie, szacun. wink.gif Jaka klasa była?

 

Klasa ziemi 3b. Pełne 2 przyczepy 4 tonówka i 6 tonówka i pół zbiornika :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszenny1997    0

powoli pszenżyto i pszenica się będzie twardzić :) myślę że jak pogoda będzie do 25 lipca to po 25 lipcu młócimy pszenżyto i pszenicę :)


MF 255
Renault 75.12 RS
Bizon Super Z056
Razem na 35 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxy1    0

Pszeno będzie myślę za parę dni bo już dość twarde. :)

Niektórzy koszą już pszeno :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Ja na V klasie skosilem juz kawałek spodziewał się plonu około 3t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj