Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

przemrolnik    14

pojutrze/jutro roundoup'uje jeczmień, i za tydzien w wtorek/środę koszę, bo nie ma co dawać, tak to bym poczekał 2tyg, ale nie ma co. Za tydzien zaczynam żniwa.

Plony zapowiadają sie dość "grubo" jak patrze na swoje pola, sąsiadów. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

 

Przemek mieszkasz w jednym z najzimniejszych regionów kraju i już jęczmień chcesz kosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

zimno nie zimno jak przysuszyło to nie ma siły,

u sasiada jeczmien po pszenicy - już na dobrą sprawę wygląda jak pod kosę. Nasze pola 1km dalej - po rzepaku i jeszcze z 10 dni na oko potrzebuje - ok 80% słomy jest zielone


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deLord    1

pojutrze/jutro roundoup'uje jeczmień, i za tydzien w wtorek/środę koszę, bo nie ma co dawać, tak to bym poczekał 2tyg, ale nie ma co. Za tydzien zaczynam żniwa.

smile.gif

Co daje Randapowanie przed zbiorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Dzisiaj wyruszamy z 1 Ha wymłócić jęczmienia . U nas w okolicy już koszą. ;)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja wczoraj posprzatałem wokół kombajnu, trzeba bedzie pod koniec tygodnia wyjechać ;)

Pan Świerkot wyruszył ze swoja armia kombajnów na Rumunię, beda juz kosic zboża. Rzepaku juz podobno tam nie ma 3 tygodnie :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Co daje Randapowanie przed zbiorem?

 

Mam miotłe, miejscami. A więc, już jeczmien ma prawie twarde ziarko, to opryskam, miotła uschnie i zrobi sie "słomiana" i nie bedzie sie zapychać do kombajnu.

W jęczmieniu zawsze tak muszę, jak jest miotła. Dziś podpinam wieczorem opryskiwacz i jadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

taki pytanie mam od cholery chabru w jęczmieniu taki kawałek zostawiłem bo ten chaber to mokry jest i można to czymś spryskać teraz czy kosić i dać do czyszczenia czy też Randapowanie ??


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ozimy się nadaje jutro chyba jakiś kawałek poleci


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Dzisiaj skosiłem 1 ha jeczmienia ozimego . Nawet bardzo dobrze sypnął :) Teraz czekac na zyto ze 2 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

My dziś desykowaliśmy rzepak. Czyli za ok 2 tyg bedziemy kosić. A u nas we wsi już wczoraj kosili jęczmień. Ale szału z plonami nie mieli. jestem z Wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

@przemrolnik to szalejesz ja byłem dziś żyto ozime pierwsze poleci (6 klasa na piasku , na ob. północnej w Iławie :)) to jeszcze co najmniej 3 tyg. jak słoneczko przygrzeje

Edytowano przez chaner123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pumeqes    6

wrzuć zdjęcie rzepaku twojego, u was tam ostro susza dała znaki widziałem jak jechałem do Gniezna

Edytowano przez pumeqes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Dzisiaj skosiłem 1 ha jeczmienia ozimego . Nawet bardzo dobrze sypnął :) Teraz czekac na zyto ze 2 tygodnie :)

 

Dobrze sypnał, tzn ile ??

@Channer123 Nie szaleje tongue.gif Tak jest, juz prawie twardy, wiec jutro pryskam, z rana bo dziś mocny wiatr.

Ps. Przy okazji, Jaka cena świn u was na żywo ? - pytanie do @Channer123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

Panowie wielkopolska już zaczęła tzn ja.Nie ma rewelacji ale ziarno ok.Mówię o jęczmieniu zimowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś mierzyłem wilgotność jęczmienia to miał 13,3% czyli taki w sam raz. Mieliśmy kosić ale było parę spraw do pozałatwiania i się nie wyrobiliśmy, ale już jutro. jak tylko pogoda dopisze to zaczynamy z jęczmieniem na całego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

jakie plony mieliscie tego jeczmienia ozimego bo nikt konkretnie nie napisał w tonach dla rolnika z Zuław lub opolskiego np 5t/ha to porazka a z kolei jezeli moj bedzie tak sypał to moge powiedziec ze to dobry plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Coś sie koledze tematy pomyliły

 

laugh.gif

zadajesz pytanie po ile świnie, masz odp, i rżniesz ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Mój jęczmień w piątek pójdzie pod kose,wilgotność 13,7% o ile maszyna dojedzie.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Gościu który ma mi przyjechać za dużo klijentów nabrał i się nie poradzi wyrobić.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj