Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

SipmaZ224    81

Ha! Nie wiedziałem że sprawy się tak szybko potoczą. Dziś zostały zaczęte żniwa w mojej wiosce, wszystkie 7 kombajnów poszły w ruch! Miałem kosić jutro owsy ale kombajn okazał się zajęty na cały dzień wiec samym wieczorkiem dziabnąłem przyczepkę owsa:D dobre i to. Nawet nieźle sypał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Dzisaj skonczylem rzepak plon 4,300 kg/ha... jutro chce wjechac w pszenice. woj Opolskie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

No i u mnie po żniwach ostatnie 2ha jarej pszenicy wykosiłem.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

My ścieliśmy dzisiaj 2 ha pszenicy i plon ok 6 ton z ha i 1 ha pszenżyta, były 2 pełniutkie zbiorniki od bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś 2 dzień pogody, 2 dzień zapasów o wolny kombajn, i 1 dzień przerzucania mokrego zboża :D Rozmawiałem z 2 rolnikami którzy kosili wczoraj. Ogólnie grzeje im się, 1 z rolników gania z łopata, 2 sypał na 1 pryzmę zborze skoszone dziś i wczoraj i liczy że wyciągnie ta wilgoć. Na lekkich ziemiach zboże dobre, na glinie dziś próbowałem pszenżyto ale mokre. Oby w piątek nie padało to oziminy bym zebrał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Witajcie.Mam takie pytanko............otóż nie wiem w jakim dziale lub temacie bo szukałem a nigdzie nie mogę znajść pytania i odpowiedzi w moim problemie , otóż , chciałbym się zapytać ile kg/ton pszenicy wejdzie mi na przyczepke o wymiarze 400cmx200cmx70 cm .Czy jest możliwość to jakoś wyliczyć ile mniej więcej wejdzie mi zboża np.pszenicy na taka przyczepke o takich wymiarach ? Jak to wogóle sie liczy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

to sie liczy tak 4m x 2m x ,7m = 5,6m3

gestosc pszenicy ~750kg/m3

 

czyli wejdzie Ci 750kg/m3 x 5,6m3 = 4200kg

tyle mniej wiecej Ci wejdzie, zalezy jakie bedzie geste w rzeczywistosci i jaki czubek usypiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

widze ze plony pszenicy ladne 6t/ha naWET. CHYBA ci co maja takie zboza albo nie mieli suszy albo na najlepszych glebach tyle wyciagneli. u mnie sasiad pszenice miał rewelacyjna gesta rowna kłosek ładny ale mowi ze tylko 5t/ha przy konkretnych nakładach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

połmetek pszaenicy przynajmniej areałowo bo tonażowo to raczej nie. Okropne te żniwa :(. Co pszenica jużwyschnie to zapowiadają kolejne opady deszczów.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Garek@ Twoja sygnaturka wymiata. biggrin.gif avatar ładny, - Córka ładna.

U mnie dziś zaczyna sie 5dzień ładnej pogody, dziś belowanie.

Zboże nigdzie sie nie grzeje, wczoraj skoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Wczoraj zakonczyłem zniwa 2011 . Kosiłem 4 ha owsa i miałem ok 4,5t/ha i dzisiaj wyruszam do sasiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

u mnie już po żniwach,

plon całkiem ok jak na taki ciężki rok.

jeczmien i pszenica w miare w normie patrząc na średnie 5 letnie,

rzepak ostro poniżej, no ale cóż zdarzają się wypadki przy pracy - za późno posiany, w mokre i dał nie całe 3t przy sredniej z ostatnich lat 4 :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a ja czekam i czekam i nadal będę czekał chyba.... dzisiaj nałuskałem pszenicy kolo 12 to miała 20,7 % nie wiem kiedy mi to wyschnie a na jutro już tiry zamówiłem na pola..... i zobaczę co będzie może coś ukoszę ze 3-4 tiry i co będzie to będzie bo znowu na weekend i na poniedziałek wtorek deszcz zapowiadają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

no panowie u mnie to ludzie mało co się nie pozabijają o kombajny taka piękna pogoda zboże suchutkie nic tylko kosić pozdrawiam :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj wykosiłem 2ha pszenicy zostało jeszcze kawałek ale woda stoi na polu, plon ponad 6T/ha

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie Brillant skoszony i część Buteo , sąsiad miał Muszelke 45 arów , kłosa krótkie połowę kłosów Brillanta i Buteo , ziarno drobne , ja mu dawałem że z tego kawałka omłóci 2,5 tony góra , a były prawie 2 pełne zbiorniki w kombajnie :blink: :blink: :blink: :blink: dla mnie szok i nie do wiary........nie mogę w to uwierzyć , kombajnista mówił że z tego kawałka było około 4.5 tony zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj udało się skosić pszenicę - odmiana Mulan, ziemia IVb i V, plon średni 4,3 t/ha (co na ten rok i klasę ziemi uważam za dobry wynik) - miejscami ok. 6 t/ha. Wilgotność ok 13,5%.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a jednak ruszyłem w pszenicę po południu odmiana Akteur klasa 3b 4a plon około 6 - 7 t/ha wilgotność 16 %!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Dzisiaj kosiłem jęczmień,odmiana Skarb,plon super(po ilości przyczep myślę że spokojnie dało 5 T z ha .) tylko źle go kosić bo bardzo niski rośnie i trzeba golić przy samej ziemi żeby zebrać wszystkie kłosy .

Zacząłem kosić pszenicę odmiana Natula plon wyjątkowo dobry ale musiałem dać spokój bo pod górki na polu nie mogłem podjechać,jutro będę kosił,jak nie da rady w górkę kosić to trzeba zajeżdżać,bo od niedzieli deszcz :(

Ogólnie to plony u nas będą lepsze jak się spodziewali ludzie tylko że ciężko zebrać bo na polu ziemia mokra,ziarno suche i można kosić,ale kombajny siadają pod górkę(najgorzej mokro przy miedzach).Paliwa też idzie dużo więcej jak w tamtym roku-wykosiłem dzisiaj 6 ha to powinien spalić ok 70 L ON,a spalił 90 L .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj