Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Filipo    15

Przed chwilą wyjechałem presowac słome, zrobiłem 5 balotów i zaczeło padac! Do ch*** z tą robotĄ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W moich stronach koło tarnowa nikt jeszcze nie kosił,od 15 lipca praktycznie cały czas leje szkoda gadać.Na moich polach 50% zboża leży a to co stoi to już zaczyna w kusiach kiełkować :( .Dzisiaj sie wk***iłem i wykosiłem kosą troche gnijącego zboża i dałem kurą, przynajmniej sie nie zmarnuje :lol: Doradźcie koledzy czy mam kosić w tym tygodniu jak bedzie pare dni pogody i suszyc na przyczepach i na plandekach. Czy czekać na pogode. Jedyne pocieszenie że kupilem własny kombajn. Bo w mojej okolicy to doprosić sie kombajnisty nie można bylo żeby przyjechal,tylko jeżdził najpierw tam gdzie miał konkurencje a do nas na sam koniec żniw jak już wszystko miałem wymłucone przez dziki. ;[ .Wiec doradźcie co mam robić ?

 

 

Moim zdaniem poczekaj , skoro itak już straciłeś jakiś procent zbiorów (zresztą jak kazdy) to przynajmniej zbierz suche , bo jesli zbierzesz mokre to przeżucanie na przyczepie nie wiele da - do d*py taka robota poprostu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

u mnie zaczęło w końcu świecić słoneczko i ładnie wieje więc pewnie jutro rusze w pszenice, dzisiaj z ręki miała 19%, ale jak świeci i wieje to schnie aż strzela.

... i wszystkim życzę takiej pogody.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Zamojskie- nareszcie się przejaśnia ale żeby wjechać kośić to może dopiero koło piątku .A niedość złego w sobote znowu ma padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Na ten tydzień zapowiada się dobra pogoda, więc kombajn zamówiony na czwartek. Wokół Poznania skoszono może 30-40% zasiewów, miejscami jeszcze stoi rzepak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

U nas skoszone wszystkie rzepaki w okolicy no i od dziś piękna pogoda od rana na prawdę ładnie schło, ale nie mam się z czego cieszyć moja pszenica wcześnie dochodziła i efekt jest taki, że już porasta w kłosach więc mimo tego, że zadbałem i tak będzie paszówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kujawsko pomorskie dzisiaj kosili rzepaki i 7,7% ja ruszam jutro w rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja się szykuje na sobote .......jeśli od środy będzie ładna pogoda a ma być i 28" stopni to w sobote atakuje pszenice , u sąsiada porosła trochę w kłosie u mnie gdzie nie gdzie.W Małopolsce ten rok jest na ziemniaki na zboża niestety nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Ja nie będę długo czekał wszystko zależy jaką będą zapowiadali pogodę ale jeśli będzie trzeba to ruszę w pszenice nawet w środę-czwartek i wrzucę na suszarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

dziś udało się nam umłucic 5ha przenżyta...plon 5t/ha...czyli nieźle.Pogoda ładna słonko swieci.Dziś w okolicy kosiło z 10 kombajnów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolN101    0

U mnie już po żniwach zaraz bedzie maszyn jest dużo i 7 dni i wszyscy po żniwach :)U mnie jeszzce zostało ok 10h i troche usług:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 10 min temu zjechałem z pola rzepak ekstra!! jaka wydajność i wilgotność nie wiem jutro będę wiedział znajomy dziś odwoził to 10% i 2t/ha na gorszych kawałkach. Jutro planuje spróbować zboża zobaczymy co z tego wyjdzie:) W końcu trochę ładniej szkoda że tylko do soboty:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

no nareszcie słonko od rana tak bardzo przez wszystkich oczekiwane ..... jak tak dzisiaj poświeci i jutro to myślę że koło czwartku ruszę w pszenicę jak się w końcu dojrzała... a grochy zostawię a później bo więcej słońca potrzebują na wyschniecie...

 

także życzę wszystkim najdłużej pięknej słonecznej pogody na żniwa.... abyśmy wszystko mogli zebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Chomik w grochu to wystarczy aby stronki nie były mokre czyli jak u Ciebie swieci słonce i wieje wiaterek to po południu smiało wjezdzaj w groch.... ja u siebie skosiłem 13 lipca gdzie ok 10% było jeszcze zielonego.... co roku tak robię ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Dziś już 3 dzień ładnej, słonecznej pogody. Żniwa wreszcie zaczęte ;)


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dopiero słonko wychodzi moze za 2dni da sie cos jeczmienia ukosic...trudno stwierdzic co bedzie bo jest duszno_Slask a jak na razie to w polu błoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

@pawel6485 tylko co ja później zrobię z tym grochem???? wczoraj po południu jak były chmury cały dzień to groch się w palcach gniótł dzisiaj to on ma z 18 procent.... ja go muszę skosić jak będzie koło 13 żebym mógł go przechować a trochę tego może być bo mam 15 ha grochu więc na przyczepach go nie postawię żeby sechł potrzebne będą na pszenicę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Sciana wschodnia Podlaskie u nas od ponad miesiaca leje prawie dzien w dzien szok raz było 3 dni pogody to poszły jęczmienie ozimy my skosilismy tez jary na szczescie był suchy. Reszta nie ruszane ludzie juz powoli wariuja kosza mokre i woża do suszarni szok dawno nie pamietam takich żniw zboze zaczyna juz porastan w kłosach o grzybie nie wspomne... Na szczescie w tym tygodniu ma byc ładna pogoda wiec moze jeszcze nie bd tak źle jak uda sie wszystko skosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

@pawel6485 tylko co ja później zrobię z tym grochem???? wczoraj po południu jak były chmury cały dzień to groch się w palcach gniótł dzisiaj to on ma z 18 procent.... ja go muszę skosić jak będzie koło 13 żebym mógł go przechować a trochę tego może być bo mam 15 ha grochu więc na przyczepach go nie postawię żeby sechł potrzebne będą na pszenicę...

23 lipca wykosilismy jakies 1,5 ha grochu- do wczoraj trzymalismy go troche w garazu troche na przyczepie. Dwa razy odwiany, nie grzeał się- ale wczoraj zdecydowalismy ze wywieziemy do skupu bo nie damy rady go dosuszyc. Na skupie mial 18% (po półtora tygodnia leżenia). Plon to 3930kg sprzedane i jakaś nie cała tona zostawiona na siew. Cena 800 za tone na teraz kasa. Jeśli kasa za miesiąć to 850. Za dosuszenie gość pobiera 50 zł od tony. Ale patrząc dzisiaj na pola z grochem to dobrze ze go wykoslilismy- nie dość że rośnie to położył się i zaczyna się otwierać. Poza tym nic innego nie koszone.

Aha jeszcze jedna sprawa nie wiecie ile kosztuje groch paszowy? bo mój poszedł niby jako konsumpcyjny (gość robi z niego kasze i do wojska też oddaje ponoć)

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

ja na razie się nie przejmuje. mój siewnik się rozsypał i późno wszystko siałem. gościu posiał z miesiąc wcześniej mieszankę to owsa już nie widać?

 

@krono21 lało u Ciebie dzisiaj rano?


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Wczoraj bez deszczu ale cały dzień pochmurny, dzisiaj słonko zaświeciło ale około 14 deszcz kropnął, sąsiad w pszenice wyjechał w ten deszcz po już nie ma co dać świniom :huh: Wczoraj widziałem dwóch gości jak jechali samochodami z workami, na targu tydzień temu mieszanka zbożowa owies-pszenica-jęczmień ponoć po 120zł za 100kg była kupowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj