Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

ovi    210

całą noc pada , cały dzień pada i ma padać do wtorku a najgorsze że w środku tygodnia ma być 3 dni bez deszczu a puzniej znowu opady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Jak myślisz, da rade wjechać przez te 3 dni słońca w zboże?

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

obawiam sie że nie. Już wczoraj mało nie ugrzązlem kombajnem a dzisiaj w dołkach tyle wody ze ,,kajakiem można pływać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Ja już skoćzyłem kosić u siebie zaczełem 16 lipca a skończyłem 29 lipca

Podsumowując to plony obfite jak na taki rok ;))

Pozdrawiam


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

u wujka na wsi to woda na polach po kostki tam gdzie niżej :( nie da rady wjechać w drugi pokos ani w żniwa bo mokro :( w kukurydze jak by wjechał to by ulgnoł to trzeba jeździć ręką na przyczepkę i na podwórku siekać sieczkarnią na zielonkę dla bydła :( może jak te 3 dni słoneczne dopiszą to się wymłóci to co się da :) i problem będzie ze słomą aby schła bo co jak te 3 dni kombajnowania całymi dniami i oczekiwanie na kolejne dni żeby była pogoda bo trzeba te 12 ha słomy zebrać to lunie deszcz i po wszystkim :( jeszcze dzierżawy jakieś dojdą pewnie i od ludzi wujek weźmie trochę słomy to będzie na pewno jakieś 15 ha do zbierania słomy , oby tylko od poniedziałku tydzień lub dwa nie padało to trochę drugi pokos będzie zebrany i żniwa zakończone :) a później to już bez obaw tylko obornik pod koniec sierpnia wywieźć , zaorać i czekać na jesienne zasiewy żyta :) ale znając pogodę to tak nie będzie :(


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Raport sezonowy z dnia 2011/07/31 Godz. ok. 01:20

 

Lubuskie, Okolice Gorzowa Wlkp, Powiat Strzelecko-Drezdenecki, gmina Strzelce. Lokalizacja pól : Ogardy, Lipie Góry, Lubicz, Tuczno.

 

Cóż, dziś mamy już niedziele, od blisko czterech dni pada a na polach rzepak stoi co u nie których, co prawda nie którzy zamiast kosić rzepak ruszyli w pszenice gdy była pogoda ale to ich taktyka i logistyka.

 

Co prawda tam gdzie nie brakuje kombajnów żniwa przebiegały wraz z pogodą w miarę szybko, Rol-Dan na 17 kombajnów, rozjechane na wszystkich polach skosił 1800 ha w około tydzień ( W tym dzień deszczowy ) ale kto ma wydajny sprzęt i ogarniętą logistykę może spać spokojnie podczas żniw.

 

Rzepak na Ogardach, w gospodarstwie należącym do spółki Pana Stokłosy w tym roku znikł w dwa dni, kiedy obsiane było około 250 hektarów, co prawda kombajny pracowały od rana tj. około 6-9 zależy czy rosa była i kończyły swój dzień pod wieczór około godziny 22. Tak po za tym szybciej wymłócili rzepak za sprawą trzeciego w zakładzie kombajnu - Claasa Lexiona 440 ( Pewnie nabrali doświadczenie po poprzednich żniwach kiedy to w ostatnie dni sierpnia znikał rzepak )

 

Jednak mały potrafi także dużo, zwłaszcza w Lipich Górach gdzie dzieją się dziwne rzeczy :lol: . Sąsiad 18 lipca zaczął rzepak kosić i natrafił na pogodę - wykosił w trzy dni cały swój rzepak i jęczmień, co prawda późno jak na jęczmień ozimy, lecz pogoda nie pozwalała wjeżdżać w pole.

 

Co prawda, na zakładzie Niemca, który gospodaruje tu od kilku lat, nabrał pewnie doświadczenia i jęczmień skończyli kosić na początku Lipca, bodajże z czwartego na piątego lipca już nic nie mieli, trafili z pogodą.

 

Podsumowując :

Dużo rolników od poniedziałku poważnie młóciło zboże, do tej ferelnej środy.. kiedy to z nieba lujnął deszcz i leje do dziś, z pogodą mamy podobnie do poprzednich żniw, zobaczymy co dalej.. byle nie było tak jak w sierpniu kiedy to było dwa dni sucho, dwa dni deszczu.. o nie, taka pogoda nie może się powtórzyć..

Co prawda ceny rekompensują plony i wychodzą kalkulacje podobne do zeszło rocznych, gdyż rzepak sypał na Ogardach około 2,5 tony z hektara, gdzie nie gdzie po 3,5, zależało czy górka czy może dołek..

Ale co do pszenicy i jęczmienia to nie mam informacji..

 

Życzę sobie i wszystkim rolnikom aby wkońcu przestało lać z nieba i od poniedziałku gdzie nie gdzie można by zacząć kosić, to tyle, następny raport w środe.

I te plony !

Edytowano przez rolnik6920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak by dzisiaj nie popadało to bym skończył kosić żyto ale patrząc na niebo pewnie zaraz zacznie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwewwe    0

Niestety nic nie można zrobić. Przy kombajnie już wszystko zrobione tyko wyjechać w pole ale desz i deszcz

wczoraj w woj.lubelskim okolice dęblina i ryk padało cały dzień i to mocno jak na podwórzu miałem postawioną taczkę

to rano około 9.00 była jeszcze tylko mokra, a gdy zaczeło padać tak około 9.30 to już o 19.00 była prawie pełna :lol:

ale tak naprawde to nikt niewie co robić bo u mnie i u sąsiadów to przenica wygląda jak dojrzały łubin (jest czarna)

każdy już sie denerwuje ja np mam w tym roku 10h rzepaku i z tego ie skosiłem nic :( ale nie tylko u mnie jak jechałem

przez sąsiednie miejscowości po kose do kombajnu to rzepak stoij nie ruszony pszenica tylko miejscami nie zdąrzyła zczarnieć

 

Mam nadzieje że od środy będzie lepijej bo jutro po tych opadach żaden bizon żaden class ani żaden rekord nie wyjdą na pole

a jak by nawet chciały no to będzie trzeba ich wyciągać bo się zakopią:)

 

Woj.Lubelskie Powiat Rycki Pszenica, Rzepak i Mieszanki stoją i pewnie jeszcze postoją..... :(

Edytowano przez wwewwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    53

u nas na pograniczu świętokrzyskiego i małopolskiego nic nie ruszone ,trochę tylko jęczmienia ozimego zniknęło a kto się ociągał z jego koszeniem do dziś jeszcze stoi ,nie ma dnia aby nie lało,jak nie pada w dzień to w nocy na przemian,zboża porobiły się aż czarne,pszenżyto już rośnie w kłosach,na targach,jarmarkach pszenica 1200-1300 zł za tonę ,gotowa pasza dla tuczników schodzi od ręki ludzie tylko czekają na samochód który dowozi pasze,jak widać nie jest wesoło ,pozostaje tylko życzyć aby jak najszybciej było słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

W piątek skosiłem pszenice a wczoraj miałem kosic owies ale pada i dobiero od wtorku pogoda a owsa mam 4 ha i jeszcze u sąsiada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dzisiaj mija dwa tygodnie od kiedy pada codziennie. Ponad połowa rzepaku nie ściętą. Zboża oprócz jęczmienia ozimego wcale nie ruszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Zamojskie pada już od 36 godz bez przerwy i końca nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Czytając te posty ciesze sie ze już wszystko w magazynie zebrane suche. Mam nadzieję ze sierpień okaże sie łaskawszy i pozwoli zebrać wszystkim plon na jaki pracuje sie ciężko cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

U nas nie pada od 2 dni ale słońca nie widać. Zbożnie skoszone tylko jęczmień poszedł i gdzie nie gdzie trochę rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czytając te posty ciesze sie ze już wszystko w magazynie zebrane suche. Mam nadzieję ze sierpień okaże sie łaskawszy i pozwoli zebrać wszystkim plon na jaki pracuje sie ciężko cały rok.

 

Jednak są szczęśliwcy na tym świecie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

W końcu przestało padać, czekamy i zobaczymy co będzie jutro, jak nie będzie padać to na weekend wjedziemy w swoje 2 ha pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Jak tak dalej poleje to będe musiał zainwestować w kombajn do ryżu. Na polach bagno potrzeba przynajmiej tygodnia dobrej pogody aby móc myśleć o koszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja zdążyłem skosić 6 hektarów żyta i to wszystko dzisiaj pada wczoraj z rana taka mżawka leciała co z ta pogodą to ku*wy nędzy ;[ 2.5 hektara żyta stoi i 10 hektarów owsa też moknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wystarczy BIZON na gąsiennicach :D była taka wersja ;)

 

Lubelskie pada 2-gi dzień bez przerwy , wszystko gnije , słońca brak , owies kładzie się i osypuje :( oziminy nie leżą tylko czarnieją z godziny na godzinę ...

Z tego co słyszałem od wtorku pogoda az do ... soboty :blink: więc jak dobrze pójdzie to będzie można kosić tylko 2 dni i znów ... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwewwe    0

@pawlus224 ja też z lubelskiego i jak napisałem wyżej pada bez umiaru :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie pada juz od soboty i to prawie non stop , i ma padac do wtorku tak nie wiem nie wiem jak ludzie wjada w podmokle pola z koszeniem chyba we wrzesniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja może wjadę w środę lub czwartek w zależności od tego czy mocno będzie suszyć słońce, które się właśnie pojawiło :) , ale na plony i tak nie mogę liczyć :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@pawlus224 ja też z lubelskiego i jak napisałem wyżej pada bez umiaru :huh:

 

 

No własnie :( około 15.00 sie przejasniło i zaczeło swiecic słońce a około 16.00 naszła chmura , zagrzmiało i leje znowu , zaniosło się na dobre :(

 

I tak w kilka dni sytuacja z dobrej może zmienic sie w dramatyczna , bo do tej pory w zeszłym tygodniu , nachoziły chmury , padało kilka godzin i słońce wychodziło a wczoraj i dzis wszystko stoi w wodzie i gnije , a teraz jak na noc naleje to przez noc znowu będzie gnic ... kurde ile jeszcze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj