Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Gość   
Gość

Desykacja jest to stosowanie środków chemicznych (np. reglone, roundup) w celu wysuszenia roślin przed zbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Ale jeżeli pogoda jest odpowiednia to raczej jest nie konieczne :unsure: :mellow: :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

a ktoś z was będzie przeprowadzał desykację w jęczmieniu??

ja raczej będe przeprowadzał desykację, ponieważ dzieje się tak jak w zeszłym roku, czyli dojrzewa strasznie nie równo, placami jest żółciutki a placami zielony, przy koszeniu niby ok, ale jak wysypaliśmy to pełno zielonych ziaren.

 

marek 1977 dlaczego zabronione???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Nie faszerujemy zboża chemią krótko przed zbiorem. Pierwsze słysze o takim czymś. Po co to stosować? Lepiej czekać na odpowiednią pogodę. A w rolnictwie liczymy sie z kosztami...moim zdaniem jest to wcale nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Kruszek a skąd Ty się urwałeś że pierwszy raz o tym słyszysz???? A Twoje zdanie czy jest to potrzebne najmniej mnie interesuje jak nawet nie wiesz co to jest, ja rzepak zawsze desykuję a w tym roku w jeczmieniu ozimym też będę musiał bo nierówno "dochodzi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja około 15 lipca planuję zacząć żyto haratać bo ziarno na śrut się kończy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Kupisz środek to na nim będzie pisać ,

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

U mnie pszenżyto za jakiś miesiąc , pewnie dłużej. Tylko, że jest straszne. Cienko zeszło i do tego dużo miotły , a dwa razy pryskałem na jesień i na wiosnę. Masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

W mojej okolicy przez brak deszczu jęczmień zółciótki. Myślę, że za ok 2 tygodnie pójdzie pod kosę. Rzepak 5- 15 lipca... :(

 

Powiat zgierski gmina Stryków koło łodzi, u sąsiadów jęczmień ozimy b. ładny. Przełom czerwca i lipca na pewno będą już kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u mnie na dobrej ziemi jeczmien ozimy piekny , na drugim słabszym polu troche gorszy ale mysle ze bedzie ladny plon padało ostatnio sporo jest zielony , gdzie nie gdzie sie tylko przepalił ale to niewielkie place. sadze ze plon bedzie dobry, lepszy jak w tam tym roku.aha no i mialem materiał siewny brany z centrali na całość zasiewów jeczmienia takze mysle ze to rowniez ma znaczenie na plon;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś byłem pooglądać jęczmień ozimy, i muszę stwierdzić, że jak pogoda dopisze to za 9 dni wpadniemy, ziarno u nas już dosyć twarde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

nie gadaj ze juz masz jeczmien dojrzały? skad w ogole jestes? pewnie opolskie bo tam zniwa zawsze wzesniej niz u nas (centralna polska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U mnie jesli pogoda sie nie zespuję to jeczmien ozimy poleci za jakieś 2 tygodnie. Żyto i pszenzyto zo za jakis miesiąc . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapewne mówicie o jęczmieniu ozimym?

Napisałem że ozimy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

a u mnie może za miesiąc pszenżyto..

pogoda jak pogoda haha widzimy

teraz może zacząć padać

jakk to po św. Janie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

my może tak pod koniec czerwca wpadniemy rzepak desykować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jeszcze ze 3 tygodnie i jeczmień do koszenia


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie jęczmień już dawno zółty, kłosy po spuszczał... Myślę że za 2 tygodnie będzie można spokojnie wyjeżdżać w pole, jak nie wcześniej .....Lubelskie :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

 

 

Pamiętam w tamtym roku u sąsiada jęczmień poszedł ostatniego czerwca...tamten rok był mokry a w tym roku susza, także pod koniec czerwca na pewno wyjedzie się w pole :)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze ze 3 tygodnie i jeczmień do koszenia

Oszz...kurde, ja myślę tak za tydzień go zgolić, wszędzie równo podochodził, tylko ziarno jeszcze pół na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

W moich okolicach jęczmień zimowy już dawno ładny, złoty, ziarno także już twardnieje :)

10-12 dni i będziemy golić :D

Edytowano przez matus951

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj