Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

mtz_820    0

Bylem zobaczyc wczoraj na polach i pszenica ma jeszcze zielona slome, jeczmien powoli zaczyna zawieszac klosy ale strasznie zarosl przez te deszcze, rzepak trudno powiedziec ale mysle ze pod koniec tygodnia sprobujemy objchac go troche na probe


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wielkopolska, powiat koniński. Sytuacja bardzo łagodna z tego co opisujecie, żadnych potężnych ulew, nie raz trochę popada ale wszystko omija nas spokojnie. Zboża to jęczmień zimowy sąsiada gotowy do cięcia już kilka dni temu. Owies jeszcze nie co zielony, żyta i pszenżyta za tydzień pójdą pod kosę zapewne. u mnie bardzo ładny kolor ma też pszenica zimowa, ale to też jeszcze tydzień- pół tora. Myślę że jeśli pogoda dopisze to u nas żniwa 20 lipca rusza pełną parą. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ja myśle jutro wjechac w jęczmień jary.:) Pszenżyto moze pod koniec tygodnia. a owies po tych deszczach zaczyna sie odnawiac ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie dzisiaj ruch na całego,w okolicy 4 kombajny koszą rzepak :rolleyes:

 

Pogoda dopisuje 33 stopnie ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u mnie (war-maz) jak na razie cisza nie widać kombajnów na rzepakach, a jęczmienia ozimego nie ma na regionie.

jakby nie padało to tak w następnym tyg trzeba ruszać w żyto i pszenżyto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

A ja przed chwila byłem na polu z pszenżytem i stwierdzam że ziarno jest już dobre i może isc pod kose ale jeszcze poczekam ze 2 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

bylem wczoraj w mlynie zobaczyc jak cena i jeden traktor stal na placu wiec chyba z rzepakami powoli ruszaja


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon    0

Dzisiaj skosiłem 2ha jęczmienia ozimego plon około 4.5t/h... jak dobrze pójdzie to za tydzien góra dwa pójdą mieszanki i żyta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxy1    0

Na moje pole ( pszenżyto ( pod kose za około 6 dni ) ) wjedzie sąsiad Bizonem Z056 i zrobię filmik :)

a dziś kosi sąsiad 2 sąsiadom cały dzionek koszą przeno.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

filipo chyba w jeczmien ozimy a nie jary :blink:

Nie w zimowy tylko w jary, nie pomyliłem sie:) Dziś skosiłem, plon niecałe 4 tony z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Nie za wcześnie na jary? :blink:

 

U mnie przy takiej pogodzie może pszenice zimową położymy w przyszłym tygodniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1270

Dzisiaj kosiłem jęczmień ozimy Nickela na ziemi 3b/4a ,polon 6,4t/ha ,jak na ten rok to super,następny w kolejce czeka groch. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Nie za wcześnie na jary? :blink:

 

U mnie przy takiej pogodzie może pszenice zimową położymy w przyszłym tygodniu. :)

 

U mnie przewaznie duże żniwa zaczynaja od jęczmienia jarego. zresztą mój j. j. też już gotowy

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pod koniec przyszłego tygodnia wjeżdzam w przenice na żwirkach. była siana 25.08.2010. i już twarda. czekam na pogode i jeszcze troszkę sobie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w okolicach katowic jeszcze nic nie słychać ani widać ;p ALe zboże sie powoli dojrzewa, tzn jeszcze zielone jak cholera jeśli chodzi o słome a ziarno się już trafia dość twarde. Mysle że za 2 do 3 tyg żniwa na całęgo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj