Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mercator - POMOCY!!!

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sybi

sybi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 13:05

Mercator - POMOCY!!! Mam problem z Mercatorem , a mianowicie ciagle mi rwie paski od napedu bebna młucarni (te dwa takie same). Zakładajac nowe paski nie sa one tak samo naszpanowane choc powinny. Teraz przed sezonem wyjełem bemben zmienilem łozyska . Na kołach wariatora wymienilem plastikowe tulejki. Załozylem nowe oreginalne pasy claasa i dalej jest to samo pierwszy pas od kombajny jest luzniejszy. To kolo wariatora na ktorym pas jest luzniejszy jest trosze wytarte w miejscu w ktorym chodzil pas , ale nie wiem czy jest to wina tego. Te drugie dwa kolo na wale jezdnym tez przegladnelem i nie wygladaja zle . Juz nie wiem co mam zrobic ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mercator - POMOCY!!! Dzisiaj, 17:11
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 11 czerwiec 2011 - 13:21

Mercator - POMOCY!!! Może masz krzywo koła spasowanie byś musiał przesunąć, albo masz całe koła przesunięte na wale i jak dostaje obrotów to sie rwą
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 13:33

Mercator - POMOCY!!! Ojciec miał to samo tylko przy Senatorze i okazało się że minimalnie było krzywo koło ustawione od młocarni i dlatego cięło pasy bo szedł krzywo i trzeba po prostu sobie siąść spokojnie i delikatnie regulować ;) my się z tym 2 dni męczyliśmy ale efekt był ;)

#4 Share sybi

sybi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 15:31

Mercator - POMOCY!!! Czyli jak zakładam te dwa kola to pobijajac kin moge je przesynac za daleko? To i tak nie tłumaczy tego ze na jednym kole pasek nizej siedzi i przez to jest bardziej luzny i pod wplywem opbrotow ma drgania

#5 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 16:49

Mercator - POMOCY!!! u mnie rwało jak dawałem za duże obroty bębna i tez jeden jest trochę luźniejszy, ale jak nie przekraczam 1100 obrotów to pasy wytrzymują.

#6 Share sybi

sybi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 17:02

Mercator - POMOCY!!! Młóce na okolo 1000 obr/min

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 18:52

Mercator - POMOCY!!! Kolego zadzwoń do firmy agro-jan tam ci chłopaki doradzą znajdziesz poprzez Google. Ja ze swojej strony ci powiem że coś jest nie tak z tymi kołami wariatora jak sam napisałeś są wytarte.

#8 Share maciejk76

maciejk76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2011 - 18:53

Mercator - POMOCY!!! ja miałem to samo i okazało się że krzywy był wałek wyprostował sie rurą musisz przystawić kawałek metalu do koła pokręcić ręcznie i zobaczyć czy jest jakieś bicie wystarczy ok.1 cm i będzie rwał.

#9 Share sybi

sybi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 19:00

Mercator - POMOCY!!! Zdejmujac teraz te kola uszkodzilem os i teraz jest bicie .Wczesniej os byla prosta . Ale to nie zmienia faktu ze dalej nie wiem gdzie jest blad i dla czego te kola nie rozchodza i schodza sie tak samo i jeden pas jest luzniejszy. W katalogu wypatrzylem ze te kola sa skrecane na dwa sposoby 1 to na sroby M 18 i na srobie jest tulejka a 2 sposob to na szpilki o takich samych wymiarach . Na wale jezdnym te z ktorymi wspolpracuje beben mam skrencone na takie szpilik i nie wiem czy poprzedni wlasciciel nie zamienil szpilek na sroby. I mam takie jeszcze pytanie jak os kupic na beben z agro jana polskiej produkcji za 650 zł czy za 800 zl u innego dostawcy Włoska...

Edytowany przez sybi, 11 czerwiec 2011 - 19:02.

#10 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 11 czerwiec 2011 - 19:18

Mercator - POMOCY!!! Krzywy wał albo szprycha na kołach jest wytarta i tnie Ci pasy, albo są za luźne, w senatorze mieliśmy właśnie uszczerbek na kole, który jeden pas ciął, a drugi od obciążenia sie palił,
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#11 Share sybi

sybi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 23:30

Mercator - POMOCY!!! to kolo na ktorym mam zawsze luzniejszy pas ma w jednym miejscu (tam gdzie najczesciej chyba chodzil pas)wytarte i jest to ubytek 1.5 mm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 12 czerwiec 2011 - 12:02

Mercator - POMOCY!!! Czyli musisz zrobić to samo co i my w senatorze, czyli zmienić koła. taniej CI to wyjdzie niż zmienianie pasów co chwile
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Dodaj odpowiedź