Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lampa ostrzegawcza.

466 odpowiedzi na ten temat

#161 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 17:38

Lampa ostrzegawcza. jak pisał wodzu kogut musi mieć żarówkę halogenową czyli wydatek 100-150 zł.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lampa ostrzegawcza. Dzisiaj, 11:28
  •  

#162 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 07 listopad 2008 - 18:22

Lampa ostrzegawcza. Zgadzam się z kolegą @jarg lepiej załorzyć tą lampę błyskową (koguta) i być widocznym z daleka jak pózniej mieć przez całe życie tragiczny obraz przed oczami. Ja rownież do mojego Ursusa 1002 założyłem koguta i zauważyłem że kierowcy zbliżający się do mnie zwalniają (a zwłaszcza w nocy) włączam go jeśli jadę po drodze z czym kolwiek czy jest to agregat, pług czy przyczepa ale wiem że jestem widoczny, a zwłaszcza jazda we mgle.A jak jest juz ciemno i jadę przez wieś na włączonym kogucie to chociaż małe chłopaki są zadowoleni.

#163 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 19:41

Lampa ostrzegawcza. też to zauważyłem samochody z daleka zwalniają a nawet jeden
zapalił na chwile długie swiatła bo nie wiedział co jedzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#164 Share fendt930

fendt930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 19:55

Lampa ostrzegawcza. ja mam koguta w ciągnikach już od 3 lat założyłem je jak dostałem 500zł mandatu i 5 punktów karnych definicja była następująca jeżeli maszyna wystaje za ciągnik jak i jest szersza niż 255 cm ciągnik powinien być wyposażony w światło ostrzegawcze . teraz bez mała na wiosce wszystkie ciągniki posiadają koguta a o kombajnach już nic nie będe mówił gonię i pilują nas jak mogą heder za każdym razem trzeba zdejmować . chodzi w tym wszystkim że chodzi tu o nasze bezpieczeństwo i innych baranów którzy nie umieją jeżdzić . BĄDŹMY WIDOCZNI Z DALEKA

Edytowany przez brzozak2, 09 listopad 2008 - 11:39.
czlowieku naucz sie pisac poprawnie, nie chce mi sie poprawiac wszystkich twoich postow, czytaj co napiszesz!!!! nastepny taki twor skonczy sie %. przydaloby sie zebys poprawil swoje poprzednie posty, to swiadczy o Tobie.

#165 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 10:54

Lampa ostrzegawcza. czym się różni kogut stroboskopowy od halogenowego? który będzie dłużej służył?

#166 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 14:41

Lampa ostrzegawcza. w halogenowym obraca się w środku ta przysłonka, a stroboskopowy hmmmm po prostu nie ma w nim ruchomych części - chyba, jak coś pokręciłem to sprostujcie

#167 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 08 grudzień 2008 - 15:41

Lampa ostrzegawcza. Jak ja jade z włączonym kogutem to tata sie tylko śmieje i mówi na mnie policjant ;)

#168 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 16:03

Lampa ostrzegawcza. Mam takie szybkie pytanko. Czy jak Ciapkiem z kultywatorem 2,20m czy pługiem będę jechał po ciemku lub w czasie zmierzchu z włączonym kogutem to się misiaczki czepią czy nie ma takiej szansy.

Prawdę mówiąć to zalerzy mi bardziej na punktach lansu tym bardziej po zmianie kabiny (którą planuję koło marca). No a po za tym jako typowy kierowca osobowych mam dość ostrego hamowania za jakimś nie oświetlonym tworem (chodzi o traktory którym nalerzy się emerytura/szrot lub generalka a nie jazda po drogach publicznych).

Moim zdaniem wogule powinien wejść obowiązek urzywania koguta na drogach publicznych bez znaczenia czy traktor jest solo czy sprzęgnięty z jakim kolwiek agregatem/przyczepą. A te co nie mają utrata dowodu lub laweta jeśli jeszcze coś jest nie tak. Wiem że wielu by kleło na to ale patrząc z punktu widzenia kierowcy osobowego wolę widzieć z daleka i odpowiednio się przygotować do manewru niż wbić się pod kultywator czy spotkać się z siewnikiem. Pozdrawiam

#169 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 16:16

Lampa ostrzegawcza. piszecie o szerokich maszyna a co z innymi maszynami tzn przyczepami i rozrzutnikami? czy jadąc ze zwykłą przyczepą z której nic nie wystaje też trzeba koguta? lub z rozrzutnikiem 3,5t należy włączać koguta?

#170 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:30

Lampa ostrzegawcza. co do osobówek JAK BĘDĄ STOSOWAĆ SIĘ DO PRZEPISÓW głównie prędkość - to nie powinno być problemu WYPADKÓW czy nawet najechań - no ale jak tu wyhamować ze 120km/h na odcinku 20-40 m - chyba mało realne
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:51

Lampa ostrzegawcza. No to albo nie Masz zadnego doświadczenia na drogach albo nie wiem. nie raz miałem sytuację że znikąd bierze się zupełnie ale to zupełnie nie oświetlony traktor o zmroku na drodze gdzie można jechać 90. A co do hamowania jest realne tylko trzeba mieć co nieco doświadczenia i dobre hamulce (czytaj doinwestowany samochód, robione wszystko na czas i na dobrych materiałach). I nie pisz o stosowaniu się do przepisów bo chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Pozdrawiam

#172 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:57

Lampa ostrzegawcza. Trzeba by się pisać jakiegoś policjanta ale nie rozumie ataku "Andrzeja10" na "Lukotka" prawda jest taka że dużo osób chociażby zwykłymi drogami na wsiach sunie ponad 100km/h to ja wcale nie dziwie się że nie wyhamuje jak wypada z zakrętu którego nie widać a ja wyjeżdżam ciągnikiem(teren zabudowany) i oświetlenie w dzień tutaj nie pomoże a w nocy tym bardziej a zawsze znajdzie się kilku piratów drogowych ;).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#173 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:57

Lampa ostrzegawcza. @andrzej10, @kuku19 nie chce się przeczytać 9 stron tematu???już nie raz było o tym pisane...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#174 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:14

Lampa ostrzegawcza. Czytałem dosłownie 2 razy. Dopytałem się dlatego że z ostatnich miesięcy odpowiedzi były nie dość konkretne a znając nasze prawo mogło się dużo zmienić, do tego wyraziłem swoją opinię na ten temat. Pozdrawiam

P.S. Piratów prawdziwych nikt nigdy nie łapie, bo nie ma czym. A jak ktoś pociśnie ciut tj z 20 więcej niż znak podaje to jest mordercą potworem piratem. Nie jeżdzę duzo ale i nie mało i kilka krotnie miałem sytuację że wieczorem zwłaszcza latem i jesienią wyrasta coś znikąd i wcale nie miewałem wtedy duzej prędkości. Moja odpowiedź na post Lukotka miała związek z tym że najłatwiej jest szaroko kierowcę który musi w gąszczu naszych dróg dotrzeć z miejsca A do B szykanować. A chyba większość z nas pokonuje mniej czy więcej kilometrów, no i chyba takie zmiany które by wpływały na nasze i innych bezpieczeństwo powinny być popierane a nie zaraz że jak by zgodnie z przepisami to by nie to nie tamto. Kojarzy mi się to z spychologią stosowaną "po co mam ja jak może kto inny" Pozdrawiam

#175 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:29

Lampa ostrzegawcza. jeżeli nic się nie zmieniło to "koguta" używamy od 255cm do 300cm szerokosci

#176 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:36

Lampa ostrzegawcza. a jak jedziecie z dużą przyczepą z belami przecież mierząc to to jak nawet 2 bele ciasno ułożyć obok siebie może wyjść ponad 255cm?

#177 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:54

Lampa ostrzegawcza. teoretycznie nie wyjdzie... ;) bele tak jak i duże kostki maja taka szerokość aby pasowały na przyczepę ok 2, 45, no ale jeżeli przyczepa ma więcej jak 2,55 to kogut.

#178 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9684 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 27 styczeń 2009 - 21:33

Lampa ostrzegawcza.

No to albo nie Masz żadnego doświadczenia na drogach albo nie wiem. nie raz miałem sytuacjię że z nikąd bierze się zupełnie ale to zupełnie nie oświetlony traktor o zmroku na drodze gdzie można jechać 90. A co do hamowania jest realne tylko trzeba mieć conieco doświadczenia i dobre hamólce (czytaj doinwestowany samochód, robione wszystko na czas i na dobych materiałach). I nie Pisz o stosowaniu się do przepisów bo chyba Sam nie wierzysz w to co Piszesz. Pozdrawiam

wez się przeczytaj jeszcze raz, masz porsche ze chcesz wychamować z 90 czy 100km poniżej 40m?
wszedzie gdzie ogladałem jaki program tv motoryzacyjny to mowiono ze auto w zaleznosci od tego jakie ma hamulce potrzebuje minimum 40m aby sie zatrzymac z predkosci 100km, czasem jest to 42 czasem 46 czasem 50m - przy idealnych warunkach, a niech auto bedzie już miało tarcze klocki zuzyte czy bedzie troszke wody, czy moze piaseczku?
nie wpadłeś nigdy w poślizg? jesli nie to zycze abyś nigdy nie wpadł, mi się już kilka razy przytrafiło i przytrafiły mi się koszmarne sytuacje z ciągnikami/kombajnami na drodze - czy to w roli kierowcy samochodu czy kierowcy ciągnika - podstawowa zasada kierowcy - OGRANICZONE ZAUFANIE i do ludzi i do sprzętu.

co do koguta kiedyś już pisałem - dla przyczep generalnie nie używam i rozsiewacza nawozu, reszta zawsze!!! pług agregat talerzówa, prasa, co tam jeszcze jest.

W nocy jak jadę niepewną wąską drogą, albo gdzies musze powolutku wjechac na jakis mostek do bramy albo cokolwiek wtedy włączam na chwile, chyba ze jak widzę idiotę walącego w nocy przez wieś ostro ponad 40. wtedy też włączam i każdy ostro zwalnia

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#179 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 20:35

Lampa ostrzegawcza. ja też jeżdżę trochę samochodem po POLSCE i muszę przyznać, że jedynie kierowcy TIRów są najbardziej przewidywalni na drogach nie mówię tu że w 100% ale lepiej potrafią się zachować od osobówek - a jeśli chodzi o to że nie rzadko można spotkać sprawny w 100% sprzęt na drodze i doświetlony też w 100% to nasuwa mi się tylko jedna myśl - a może tego kogoś nie stać na lepszy sprzęt, może używa go jeden raz w roku?????

dla kierowców którzy spotykają takie a nie inne pojazdy na drogach proponuję chwilę zastanowienia i wyrozumiałości - bo przecież każdy kierowca tankując paliwo do swojego pojazdu - w cenie jest zawarta opłata paliwowa (drogowa) - powinien jeździć po drogach - a w tym przypadku taki pojazd po drodze przejedzie raptem kawałek a resztę poza drogą - reasumując - gdyby odjąć z paliwa opłatę drogową i zainwestować w doświetlenie sprzętu rolniczego to daję sobie rękę uciąć, że maszyny rolnicze widać by było z księżyca - tak byłyby oświetlone że kierowcy osobówek nie mieliby problemu z dostrzeżeniem takiego sprzętu na drodze - ciekawi mnie czy wtedy też by się tak burzyli a może jeszcze gorzej @!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 17:01

Lampa ostrzegawcza. No wyrozumiałość wyrozumiałością lecz samochód gdy by wyjechał w stanie nie oświetlonym dostaje jego kierowca mandat, jeśli nie jest wstanie włączyć świateł traci dowód i laweta na niego czeka. Nie masz świateł nie wyjerzdzasz krutko. Ja bardzo durzo paliwa zurzywam jak na mój areał (specyfika produkcji) więc wiem co znaczy oplata paliwowa bo kupóje tylko normalny ON a nie "orężadkę".

Ciągłe pobłarzanie takim jest bez sensu nie warzne czy raz na rok czy codziennie ale jeździ więc powinien być oświetlony. Co do tego że kogoś nie stać się nie zgodzę bo koszt 1 lampy standardowej jest niższy niż 50 zł (a tego się codziennie nie kupuje) to chyba wydaje 50 zł w porównaniu z tym ile jest warte ludzkie życie i zdrowie jest niczym. Kierowcy samochodu osobowego nikt nie pobłaża jak np źle zaparkuje (chodnik) lub przekroczy prędkość o 10 km/h więc i kierowca jakiej kolwiek innej maszyny powinien być tak samo karany.

Z mojej strony koniec tego OT. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź