Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lampa ostrzegawcza.

466 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 04 marzec 2008 - 14:51

Lampa ostrzegawcza. U nas to tylko Bizony mają na lato koguta a tak to nikt aha i jeszcze jak Witkiewicz jedzie Lamborghini to ma włączonego
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lampa ostrzegawcza. Dzisiaj, 02:24
  •  

#142 Share jarg

jarg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:34

Lampa ostrzegawcza. A teraz poważnie. Na moi oczach zginął młody (19 lat) człowiek, bo nie zauważył ładowarki. To było 8 lat temu. Fadroma nie miała koguta, więc (zapewne) myślał, że te światła na górze kabiny to oświetlenie uliczne. Przyłożył "maluchem" pod łyżkę tak gładko, że tylko szyba popękała i lekko wyprofilowała się maska. Ale nie przeżył. Od tej pory zastanawiam się czy doszłoby do tego wypadku, gdyby na maszynie był kogut. W rozmowie z policjantem dowiedziałem się, że fadroma nie musiała mieć koguta na dachu, a na używanie tego światła trzeba mieć albo homologację (np. kombajny ) albo używać go nie zgodnie z prawem. Może od tej pory przepisy się zmieniły ale nie ma to już znaczenia dla Sławka
Od tej pory zamontowałem 5 kogutów na swoich pojazdach i używam ich, gdy uważam, że mogę stworzyć tego typu zagrożenie na drodze (kombajn. pług, gruber itp) Wszystko, co wystaje poza obrys ciągnika lub trochę dalej do tyłu. Nie wiem jak to się ma w stosunku do prawa, ale używam. Nie chcę mieć kogoś na sumieniu.
Pozdr.

Kolego korzystaj z opcji ,,edit" ;)

#143 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 23:00

Lampa ostrzegawcza. Taka błachostka jak kogut potem może przez całe życie bolec ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 20:02

Lampa ostrzegawcza.

ja mam w miejscu oznaczonym 5, jedynie co moge jeszcze doozyc to nie montuj koguta na dachu tylko gdzies tak obok, jakis slupek albo cos - poszukaj w galerii jak ja zalozylem u siebie w zetorku

Tylko trzeba pamietac Panowie o tym by nie był za nisko na słupku kabiny bo może w lustereczka w nocy swiecic ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#145 Share damianTDD

damianTDD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:sprzęt rolniczy

Napisany 05 marzec 2008 - 21:38

Lampa ostrzegawcza. co do kombajnu i hedera na spotkaniu z policja i mówili że jeśli przejerzdzamy z pola na pole w odległosci do kilomatra drogą hedera nie trzeba sciegac ale juz powyzej heder obowiązkowo na wuzku a co do kogutów to nie wiem

#146 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 09:43

Lampa ostrzegawcza. "Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe." tak mówi ustawa o ruchu drogowym, ale są zastrzeżenia więc policjant może nawet mandat zafundować za bezpodstawne używanie.

#147 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 05 kwiecień 2008 - 20:02

Lampa ostrzegawcza. ja do 3p założeyłem bo w przepisach jest tak że powyżej 255cm szerokości powinno sie używać koguta więc włączam i jade np z poznaniakiem.
już zauważyłem że więcej na mnie samochody uważają a tak na wąskiej drodze to raz mi tir poznaniaka by strąci
czesio200

#148 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 20:10

Lampa ostrzegawcza. ja mam w zetorku używam go tylko w nocy
bo w dzień nie ma po co

#149 Share silver105

silver105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:samochody, motorowery, nożna, kosz, siatka i oczywiście rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2008 - 15:49

Lampa ostrzegawcza. a ja używam tylko w kombajnie bo koguta mam tylko do jednego ciągnika a przy okazji zobaczcie sobie to: http://pl.youtube.co...h?v=DN-8Oi4cdLg ciekawe czy miał koguta włączonego?

#150 Share AdrianFanDeutz

AdrianFanDeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 12:24

Lampa ostrzegawcza. Chłopaki chciałbym zamontować koguta do mojego fergusona i tak sie zastanawiam czy zamontowac go na sztywno jak większość nieoryginalnych kogutów jest zakładana, czy może wykabinowac coś podobnego do TEGO ? A moze da sie kubic taki maszciki ? :D z góry Dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam Adrian

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 12:36

Lampa ostrzegawcza. ja do swojego mf musiałem zrobić takie cos bo kogut był na dachu i ciagnik się nie mieścił w gararzu
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#152 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 18:17

Lampa ostrzegawcza. ja mam tak zrobione http://www.agrofoto....image66166.html

jak pisał @marcin974 lampa musi być powyżej linii lusterka, czyli wyżej od dachu, czyli uchwyt składany.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#153 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 18:45

Lampa ostrzegawcza. Polecam takie mocowanie jak u @piotera... Wyjmujesz całego koguta, wkładasz do kabiny i git, a w takim przypadku jak na focie z Twojego linka w przypadku ,,styczności" z drzewem możesz go jednak uszkodzić...

Co do wysokości mocowania to naprawdę to warto wziąć pod uwagę, w czasie jazdy po szosie po ciemku to jest totalna lipa gdy kogut w lusterku miga, dodam ze podczas dłuższej jazdy jest to naprawdę męczące... :D

Ja jak w C-360 bede zakładał koguta to nie bede zwracał na to uwagi bo nie mam lusterek :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#154 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 27 czerwiec 2008 - 19:17

Lampa ostrzegawcza. powinien wystawac lekko ponad dach tak zeby dach go nie zasłaniał, ja mam jakos 5cm powyzej dachu i to jest stanowczo za nisko - powinno byc tak ze 25-30 wtedy dobrze widac z kazdej strony ciągnika

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#155 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 21:50

Lampa ostrzegawcza. chciałbym zaznaczyć, że kogut w moim rozwiązaniu składa się także do poziomu :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#156 Share sebek

sebek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 17:21

Lampa ostrzegawcza. Przymierzam sie do kupna koguta tylko niewniem z jakiej firmy zalezi mi by byl dobrze widoczny w dzien jak i w nocy bo z widzialnoscia w dzien to jest róznie

#157 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 17:50

Lampa ostrzegawcza. w dzien to i tak rewelacji nie bedziesz mial ;)

#158 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 sierpień 2008 - 20:10

Lampa ostrzegawcza. To taki jeden na Supera założył nowe koguty, po bokach 2 i jeden z tyłu, jak je włączył(w dzień) to było kilometr od nas widać ;) :)
Mówił, że po koło 400 zł(za jednego) wydał... kombajn w idealnym stanie

#159 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 22:16

Lampa ostrzegawcza.

zalezi mi by byl dobrze widoczny w dzien jak i w nocy bo z widzialnoscia w dzien to jest róznie

Jak zainwestujesz w lepszego koguta przynajmniej za stówę i będzie z żarówka halogenową to i w dzień będzie go widać..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 17:17

Lampa ostrzegawcza. dobra to jaki kogut najlepiej wybrac, bo są i takie z 40 zł, więc na co zwrócic uwagę i ile kosztuje taki dobry w rozsądnej cenie?

Dodaj odpowiedź