Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lampa ostrzegawcza.

466 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 marzec 2007 - 12:27

Lampa ostrzegawcza. Tak czytam ten wątek i się zastanawiam co by nie wstawić do swego 10145 koguta.
U nas tego nikt nie używa ale czasem lecą albo TIRy albo ciężarówki i różnie bywa.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lampa ostrzegawcza. Dzisiaj, 17:46
  •  

#42 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 18 marzec 2007 - 12:31

Lampa ostrzegawcza. warto, warto i jeszcze raz warto.
w mtzcie nie mialem, jednak do zetora juz zalozylem i swiety spokoj - w koncu twoj zetorek ma w okolicach 100km wiec nic dziwnego ze bryka z wiekszymi maszynami ktore zdecydowanie wystaja poza ciagnik albo sa dosc dlugie - dlatego kogut plus jakis halogenik sa mile widziane dla bezpieczeństwa wszystkich

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#43 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 12:51

Lampa ostrzegawcza. oczywiście ze warto (bynajmniej ja tak mysle) z daleka jestes widoczny, samochody zwalniają, a po za tym ciągnik nabierze całkiem innego wyglądu, sam mam i jest godny polecenia a tak propo po co pozniej mieć jakies nieprzyjemności bo ktos pogial Ci agregat albo cos... ;) pozdro

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 marzec 2007 - 15:00

Lampa ostrzegawcza. Co do tego wyglądu ciągnika to bym się nie zgodził - kogut na dachu kojarzy mi się zawsze z zakładem gospodarki komunalnej a ten już nie kojarzy mi się tak dobrze.
Jeśli już bym montował to chyba raczej po to aby komuś pługiem maski nie przyrysować oraz żeby być widocznym w akcjach typu rozładunek wapna z drogi asfaltowej gdzie drogę zablokowaliśmy aby nikt nie wpakował się na TIR'a, przycinka gałęzi, wyrywanie NH z przyczepą z pola (zetorek darł na asfalcie) no i może jak kupie sobie jakiś agregacik bo obecnie to te ~100KM nie ma za bardzo z czym i gdzie robić.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#45 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 17:06

Lampa ostrzegawcza. wyglad to moze Ci sie zle kojarzy, ale zależy tez jak kogut jest zamontowany jezeli ktos zamontuje go za wysoko nad nad kabine to rzeczywiście nie bedzie dobrze (według mnie);) a z tymi pracami przy drogach to masz jak najbardziej racje (np. wyjezdzasz z pola to wlaczasz go) i jesteś widoczny ;)

Kontakt 661995047

#46 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 18:57

Lampa ostrzegawcza. Koguta powinniśmy włączać wtedy gdy poruszamy się po drodze pojazdem przekraczającym 2,55 m

Ja zawsze włączam koguta gdy jadę z pługiem obracalnym 4 skibowym, kultywatorem podorywkowym 3 m, agregatem przedsiewnym, oraz siewnikiem do kukurydzy 6 rzędowym talerzowym zsuwanym. Również wożąc sianokiszonkę oraz słomę zakładam 3 przyczepy: dwie 4 tonówki i jedną 4,5 tonówkę i włączam koguta. To trochę długi zestaw i nieprzepisowy ale 3 lata tak jeżdżę i nigdy nie było problemu. Kogut naprawdę pomaga, kierowca z daleka widzi, że albo poruszam się z szerokim lub długim zestawem i jadę wolniej niż samochód. To dla bezpieczeństwa. Mam koguta przy JD 6320 i w 912. No i standardowo w kombajnie. Przy kupnie następnego ciągnika na pewno zamówię fabryczny, tak jak w JD.

Montujmy koguty i bądźmy widoczni na drodze!!!!!

#47 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 17:08

Lampa ostrzegawcza. Macie racje kogut na dach i jesteśmy widoczni a poza tym to nawet niezły bajer :rolleyes: zamontowałem sobie na C330 i C360 3P
w reszcie sprzetu miałem już gdy kupiłem tj. kombajnie Claas Consul, ciągniku Case, Fendt-ie, Fiacie oraz NH TG210.
Zamontowałem go też przy ładowarce Hanomag ale nie mam pojecia czy jest on tam potrzebny, załozyłem bo jak jeździlismy na zarobek robic bele to fajnie wygladał taki zestaw na kogutach: Case+Rolland44=C360 3P+owijarka=Fendt+2 przyczepy=Hanomag. Jak jechalismy pierwszy raz wieczorem przez wieś to prawie cała wioska się gapiła co to sie dzieje :)
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#48 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 17:12

Lampa ostrzegawcza. W ciągnikach nie mam koguta ale w kombajnie tak(jest jeszcze od nowości)kiedyś wracałem z usług u wujka w nocy do domu kombajnem w policja mnie mijała i nic mi nie zrobili miałem wszystkie światła włączony kogut(ale się na mnie przyglądali) :rolleyes:

#49 Share marcin1606

marcin1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 17:27

Lampa ostrzegawcza. Ja tez mam w ciągniku dobra to rzecz ale trzeba uważać na niego obok drzew

#50 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 17:28

Lampa ostrzegawcza. czyli w sobote matuje koguta w MTZ 82TS, i tu moje pytanie raczej skierowane do elektrykow, jak podlaczyc takiego koguta nowa wiazka prosto z aku. nie ingerujac juz w istniejaca instalacje elektryczna??

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 19:18

Lampa ostrzegawcza.

czyli w sobote matuje koguta w MTZ 82TS, i tu moje pytanie raczej skierowane do elektrykow, jak podlaczyc takiego koguta nowa wiazka prosto z aku. nie ingerujac juz w istniejaca instalacje elektryczna??

Moze podłacz po prostu z swiateł mijania przez jakiś włacznik. Bedziesz mogł właczyc koguta tylko przy włączonych światłach, a teraz jest obowiązek caly rok na swiatłach jezdzić.
Możesz tez podłaczyć ze skrzynki bezpieczników na wejsciu zasilania z akumulatora, przez bezpiecznik na wszelki wypadek.

#52 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 20:26

Lampa ostrzegawcza.

zasilania z akumulatora, przez bezpiecznik na wszelki wypadek.

to podstawa, bo kabelki lubią się czasem urywać itp :rolleyes:

#53 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2007 - 17:13

Lampa ostrzegawcza. A ja podam adres stronki firmy w której można kupić bardzo dobre koguty razem ze złączem din.
www.terenowiec.pl

Edytowany przez andrzej2110, 08 listopad 2007 - 17:17.

#54 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 17:25

Lampa ostrzegawcza.

czyli w sobote matuje koguta w MTZ 82TS, i tu moje pytanie raczej skierowane do elektrykow, jak podlaczyc takiego koguta nowa wiazka prosto z aku. nie ingerujac juz w istniejaca instalacje elektryczna??

a ja sobie podlączyłem do lampki od kabiny (kluczyk moze byc wylączony i bedzie działał) pod swiatla to moze byc za duze obciązenie -sam mialem obawe czy nie podlączyc go przez przekaznik :rolleyes:

Ja tez mam w ciągniku dobra to rzecz ale trzeba uważać na niego obok drzew

eee tam zaraz uwazac –wiadomo ze trzeba ja mam go tak zamontowanego ze jest na sztycy i mogę go odjąc w kilka sekund
http://www.agrofoto....t...i&img=11267
jak cos to pisz i Ci podeslę dodatkowe foty :)

A ja podam adres stronki firmy w której można kupić bardzo dobre koguty razem ze złączem din.
www.terenowiec.pl

ja za swojego dalem 110zł i plus 30zł sztyca -troche drogo ale naprawdę warto -na wąskiej jezdni i w nocy to samochody do 20km/h zwalniają

Ja tez mam w ciągniku dobra to rzecz ale trzeba uważać na niego obok drzew

a no i jak bedziesz zakladal to najlepiej by bylo gdy bys go zamocowal przy tylnym prawym slupku kabiny wtedy bedzie mniej ,,podatny" na uszkodzenia :) no i duzo nag kabinę go nie wystawiaj (praktycznie rowno moze byc) o tak troche wyzej jak ten:
http://www.agrofoto....t...i&img=11903
a ten jest idealnie:
http://www.agrofoto....t...i&img=17887

Kontakt 661995047

#55 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 21:15

Lampa ostrzegawcza. ja mam koguta na magnesie, moge go w kazdej chwili zdjac lub przesunac
a co do jazdy to prawie zawsze mam wlączonego :rolleyes:

#56 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 21:27

Lampa ostrzegawcza. Ale wlasnie zawsze nie powinien byc wlaczony. Uzywa go sie wtedy jak jedziemy maszyna ponadgabarytowa. W innych przypadkach uzywanie moze byc nawet karane.

#57 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 10 listopad 2007 - 22:34

Lampa ostrzegawcza. kupel jezdzi z kogutem jak mam cos na podnośniku bo mówił że wtedy trzeba obowiąkowo

#58 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 16:10

Lampa ostrzegawcza.

kupel jezdzi z kogutem jak mam cos na podnośniku bo mówił że wtedy trzeba obowiąkowo

A to nowość, przepisy się zmieniły? B)

Jeśli ma maszynę bodajże powyżej 2,55 m to tak, ale jeśli ma 2 m to nie musi używać koguta B)
Zreszta pisałem to kilka postów wyżej.

#59 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 16:44

Lampa ostrzegawcza. Wczoraj rozmawialem ze znajomym policjantem i powiedział mi że kogut w ciągniku nie jest wymagany chyba że prowadzimy prace konserwacyjne na drodze bądz pojazd ma więcej niż 3 m.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 16:46

Lampa ostrzegawcza. u mnie sąsiad zawsze włącza koguta jak podpina maszyny do JD bo zawsze są szersze od pasa ruchu
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Dodaj odpowiedź