Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lampa ostrzegawcza.

466 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 08 październik 2006 - 15:30

Lampa ostrzegawcza. W top agrar polska nr.10 str.84 jest poświęcony artykuł o oświetleniu ciągników... i tam jest wzmianka o kogutach :) może tam przeczytałeś te informacje co podałeś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lampa ostrzegawcza. Dzisiaj, 15:21
  •  

#22 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 08 październik 2006 - 17:03

Lampa ostrzegawcza. Jam mam kogut na magnes :lol: szybka do obsługi
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#23 Share Tomcraft

Tomcraft

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Kolarstwo,Muzyka,Polityka,Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2007 - 21:50

Lampa ostrzegawcza. podoba mi sie Francja tam kazdy ciagnik jest wyposazony w koguta i zawsze jest włoczony na drodze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 03 styczeń 2007 - 23:02

Lampa ostrzegawcza. 250 zł za jazdę forterra z 3 metrowym agregatem uprawowo-siewnym bez "koguta"
Troszkę się "zirytowałem" :angry:
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 06 styczeń 2007 - 20:41

Lampa ostrzegawcza. ale za co konkretnie? jaka była argumentacja? mierzyli ci jakąś miarka jaki szeroki jest sprzęt?
ja co prawda jak wyjeżdżam jakakolwiek maszyna która jest szersza od ciągnika to załączam koguta, ale ojciec rożnie - głównie do agregatu i do prasy ale juz np do pługa nie.
Jestem ciekaw jak to jest tak dokładnie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#26 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 07 styczeń 2007 - 12:41

Lampa ostrzegawcza. u mnie w okolicy tylko bizonki mają "koguty" ale rzadko używają, w drodze powrotnej zazwyczaj czyli o zmroku czy też w nocy... ale ja chyba muszę pomyśleć o tej zabawce do mojego masseya to taki MANDAM ścierniskowy na przykład - niby 3 metry szerokości ale długi też jest dokładnie nie wiem...i na zakrętach czy jakiejś ciasnej wiosce czasami są problemy z wyminięciem czy wyprzedzeniem...
all rights reserved

#27 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 07 styczeń 2007 - 18:42

Lampa ostrzegawcza.

W top agrar polska nr.10 str.84 jest poświęcony artykuł o oświetleniu ciągników... i tam jest wzmianka o kogutach :( może tam przeczytałeś te informacje co podałeś.

Też czytołem tego top agrara i tam pisało że można mieć koguta jeżeli szerokość przekracza 3 bądź 3,50 metra. Lub jeśli ma się na niego zezwolenie podczas prac takich jak wykaszanie rowów lub odśnieżanie dróg. :unsure:

#28 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 07 styczeń 2007 - 19:43

Lampa ostrzegawcza.

ale za co konkretnie? jaka była argumentacja? mierzyli ci jakąś miarka jaki szeroki jest sprzęt?
ja co prawda jak wyjeżdżam jakakolwiek maszyna która jest szersza od ciągnika to załączam koguta, ale ojciec rożnie - głównie do agregatu i do prasy ale juz np do pługa nie.
Jestem ciekaw jak to jest tak dokładnie

wyglądało to tak że pan policjant (z tzw lotniaków) przy użyciu miary stwierdził, iż cały sprzęt jest szerszy niż 2,55 m (bo to jest szerokość od której należy używać świateł ostrzegawczych - a poniżej której nie wolno bez zezwolenia - również karalne mandatem) i wlepił mi mandacik :angry:
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#29 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 09 styczeń 2007 - 19:57

Lampa ostrzegawcza. nie wiecie czasem co teraz robi policja jak zlapią kogoś kto nie ma jeszcze prawka a jedzie lub traktor nie ma przeglądu. Kiedyś odraczali prawko i dawali mandat :angry: , a co teraz robią??

#30 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 styczeń 2007 - 20:52

Lampa ostrzegawcza.

nie wiecie czasem co teraz robi policja jak zlapią kogoś kto nie ma jeszcze prawka a jedzie lub traktor nie ma przeglądu. Kiedyś odraczali prawko i dawali mandat :angry: , a co teraz robią??

traktor pewnie na lawete;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 09 styczeń 2007 - 21:04

Lampa ostrzegawcza.

nie wiecie czasem co teraz robi policja jak zlapią kogoś kto nie ma jeszcze prawka a jedzie lub traktor nie ma przeglądu. Kiedyś odraczali prawko i dawali mandat :angry: , a co teraz robią??

Jeśli bez prawka to zdaje się sąd grodzki, jeśli bez przegladu lub OC to laweta i mandat

#32 Share SUCHY102

SUCHY102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 styczeń 2007 - 00:23

Lampa ostrzegawcza. u mnie to policja za jazde bez dowodu chyba wiele poza mandatem nic nie robi a o zabieraniu ciągnika na lawete to nigdy nie słyszałem bo ponoć nie mogli kiedyś zabierać ale jak jest teraz to niewiem.
co do koguta to z tego co widze to różnie w różnych regionach na to patrzą ale z tego co mi wiadomo to wpoważniony do korzystania z koguta jest pojazd wykonywujący prace konserwacyjne na drodze np. koszenie rowu i maszyny i ciągniki rolnicze których wymiary transportowe przekraczają 3m ale ja jeżdze z włączonym nawet z pługiem bo często jeżdze po drodze krajowej. jak leciałem z 3m agregatem koło gliniarzy na światłach i z kogutem to nawet sie nie wychylali bardziej. wydaje mi sie że oni dostrzegają różnicę w zachowaniu kierowców na drodze gdy widzą koguta i nawet gdy ciągniemy coś mniejszego niż 3m to sie nie czepiają tylko raczej są zadowoleni.

#33 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 11 styczeń 2007 - 08:39

Lampa ostrzegawcza. są zadowoleni bo mają na co popatrzeć <_<

#34 Share cygi

cygi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja,

Napisany 13 styczeń 2007 - 19:27

Lampa ostrzegawcza. u nas bardzo sie przyp.... do kogóta szczególnie jak ktos ma ładowacz czołowy
pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

#35 Share SUCHY102

SUCHY102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 styczeń 2007 - 00:28

Lampa ostrzegawcza.

u nas bardzo sie przyp.... do kogóta szczególnie jak ktos ma ładowacz czołowy

co do tura to niemam pojęcia dlaczego to może wpływać na ich "przyczepność" ale wiem że belg który smiga nawet na pusto każe pracownikom włączać i to nie jednego ale mają całą listwę nad kabiną!!!
ja powiem tylko tyle że jak oni chcą ujeb... to tak zrobią a jak nie do koguta to do błotnika sie przyczepią tak jak to mojemu staruszkowi zrobili i zabrali dowód za błotnik który sie połamał na polu i schodek pod drzwiami z których nie korzystamy bo mamy zamocowany panel od opryskiwacza w c-380 i nie ma jak wychodzić chyba że po kablach skakać i jak to powiedzieli zabierają za niebezpieczne ostre metalowe elementy odstające od konstrukcji pojazdu!!! niewiem co o tym sądzicie ale dlamnie to jakiś idiotyzm!!!

#36 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 17 marzec 2007 - 20:19

Lampa ostrzegawcza. Ja w tym roku zainwestowałem w koguta, sam ciągnik ma prawie 2.5m i jak jadę z agregatem 3m, broną talerzową i pługiem to go włączam i od razu wyczułem różnice w jeździe po drogach... samochody zaczynają zwalniać i zjezdzać do prawej krawędzi jezdni ;)

#37 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 17 marzec 2007 - 22:44

Lampa ostrzegawcza. to samo u mnie - co by sie nie działo ale jak jade "na kogucie" to 95% kierowcow zwalnia i robi miejsce i chwała im za to:)
ostatnio nawet jeżdżę na włączonych halogenach - tak ze juz jestem super widoczny, nie ma co ryzykowac ze ktos walnie w wystajacy pług czy wałek od agregatu

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#38 Share mirek998

mirek998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 08:25

Lampa ostrzegawcza. jacku z tymi halogenami to ostrożnie-to jest oświetlenie robocze i za jazdę z włączonymi po drodze publicznej możesz zarobić mandacik ;)

#39 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 10:12

Lampa ostrzegawcza. mozwile ale jakos na razie widze ze u nas wiekszosc ludzi ktorzy ciagaja duzy sprzet tak jezdzi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 10:57

Lampa ostrzegawcza. ja halogeny przeważnie włączam jak jadę z brona talerzową, bo jednak jest dość długa i oprócz trójkąta na samym końcu nie ma żadnych świateł... a wolę nie ryzykować że ktoś się w nią wbije.

Dodaj odpowiedź