witek

Lampa ostrzegawcza.

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Są takie obracane mocowania, dodatkowo polecam gumową obudowę lampy z akrylowym kloszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

heee no tak, trzeba pamiętać. Myślałem zrobić tak jak mówisz ale przy moim szczęściu urwał bym koguta razem z mocowaniem :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Heniuś jak Ci szkoda, to kup taki po 20 zł na magnes, najlepiej od razu cztery, żebyś miał na wymianę. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

w zetorze miałem taki uchwyt w kształcie literki L, kogut spód miał jakiś gumowy a góra akrylowa - uchwyt się giął a kogut został cały.

teraz mam podobne koguty i już nie raz i nie dwa w coś stuknąłem ale się trzymają - już 2 razy lusterko połamałem - dosłownie i plastik i szkło a koguty się trzymają

koguty były po ok 120zł


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

@Bobek, nie stwierdziłem że mi szkoda tylko, że chcę już zrobić porządny uchwyt żeby się lampa dobrze trzymała, no i chodzi jeszcze o dobry efekt bo te za 20 zł to nawet w nocy nie są dobrze widoczne, jedynie same siebie oświetlają, a to chodzi o to że to ma być widoczne z co najmniej kilkuset metrów.

 

ponawiam pytanie, czy do złącza DIN które znajduję się w lampie muszę kupić uchwyt z takim złączem czy podłączę to normalnie bezpośrednio kablami?? bo znalazłem lampę za 120 zł na elastycznym uchwycie ale ze złączem DIN. a jeśli nie to jeszcze przykręcana na śrubę już z kablami ale na sztywnym uchwycie za 125 zł firmy Rotokit i bardzo podoba mi się ta lampa, ale czy to nie jest jakiś "KIT"?? warto ją kupić? albo może ktoś poleci jakąś dobrą lampę do 150 zł??

Edytowano przez Henius91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

henius po co kombinujesz? W grene masz uchwyt za 30zł z końcówka DIN, koguty dobrej jakości też sa poniżej 120zł, za komplet dajesz 150zł i wszystko gra


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Rotokit jest dobry ładnie świeci itd. Ogólnie te co mają halogenową żarówkę lepiej świecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

http://imageshack.us/photo/my-images/7/dsc01053ki.jpg/

 

kogut na gumie, żarówka h1, koszt 30zł oraz dodatkowo 10 zł włącznik dziękuję i dobranoc ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

Jacek, ale mi chodzi o uchwyt składany bo nie wieże że koguty na gumie są na tyle "giętkie" że ugną się np. jak zapomnę zdjąc przed wjazdem do garażu który ma drzwi ok. 5 cm wyższe niż dach ciągnika. no chyba że coś pokombinuję z tym oryginalnym uchwytem. taki kogut jaki jest na zdjęciu który podał @gregorius kosztuję ok. 120 zł i też nie wydaję się być zły.

 

dobra szybkie pytanie, który wybrać??

http://allegro.pl/kogut-made-in-u-e-super-wytrzymale-na-srube-wkret-i1659661734.html

http://allegro.pl/kogut-lampa-ostrzegawcza-pomaranczowa-saturnello-i1660688210.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Heniu ja polecam takiego koguta co ja mam ładnie w nocy daje, wypróbowane mnie kosztował 30 zł i kupiłem jeszcze jednego takiego samego też za 30 zł także będzie "duet", nie powinno się z nim nic złego dziać, u mnie gdy guma nie pomoże to odchyli się z całym uchwytem gdyż na śrubie mocno nie skręcałem i nie ma z tym problemu. silniczek elegancko cicho pracuje no i nie jest Made in P.R.C tylko UE. Także moim zdanie jest to dobry produkt, wybór należy do Ciebie, pozdrawiam ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

a gdzie go dorwałeś za 30 zł?? jutro jadę do Agromy bo muszę kupić parę obrysówek do przyczep i zobaczę może mają coś ciekawego. a jak go podłączyłeś?? masz uchwyt ze złączem DIN czy prosto do niego kable podłączyłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

miałem ten uchwyt tylko dospawałem do niego płaskownik, podłączenie to wychodzi jeden kabel a masuje o uchwyt czyli DIN, od kolegi kupiłem Jeszce wziąłem takiego większego też za 30 zł z uchwytem tylko do bizona, jeśli będziesz chciał więcej zdjęć to daj znać to wstawię ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

no Panie jak masz wjazd 5cm wyżej od dachu ciągnika to ci nic nie pomoże, tylko porządny uchwyt składany i to tak zamontowany aby kogut po złożeniu nie wystawał nic ponad obrys dachu,

jak dobrze kojarzę to wcześniej pisałeś tylko o gałęziach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

znam z autopsji 3 typy uchwytów - zadnym bym się nie odważył wjechać do garażu który ma wjazd tylko 5cm wyższy od ciągnika bez koguta.

no chyba ze koguta zamontujesz niżej od dachu ale wtedy je kiepsko widać bo ciągnik zasłania. w takiej sytuacji brałbym tylko magnes, ewentualnie ale to dużo droższe rozwiązanie 2 koguty - jeden z przodu, drugi z tyłu - umieszczone tak aby góra koguta była na wysokości dachu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

@Piters182 ja kupiłem ten ostatni z tych co podałeś, właśnie to zamówienie na tej aukcji jest moje. mocowanie mam już zrobione teraz czekam na koguta. wygiąłem kawałek blaszki, dałem dosyć długą śrubę "8", na to sprężyna rozporowa no a do śruby przyspawałem kawałek rurki o średnicy 22 mm. wszystko ładnie się składa więc nie powinno być problemu z krzakami. http://allegro.pl/mocowanie-lampy-blyskowej-do-boku-obrotowe-uchwyt-i1656398458.html jest to zrobione podobnie do tego, tylko tak ładnie nie wygląda. jak nie zda egzaminu to pomyślę nad czymś innym. bo jednak 80 zł za taki uchwyt to lekka przesada. za to maksymalnie 40 zł bym dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Też mam niski garaż więc nie brałem koguta, przy kabinie jest mocowanie podprowadzone kable kupiłem najtańszy kogut dorobiłem z płaskownika delikatnego aby było jak fabrycznie tylko z boku i nie wyżej jak kabina i działa na razie ,a po za tym co wiem nie ma żadnego przepisu dotyczącego ciągnika i używania koguta tak osobiście słyszałem niedawno w TVN turbo na pytanie rolnika ,wynika z tego że kto ma to ma kto nie ma to nie ma i przepisów nie łamie nikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

@marian tu nie chodzi o przepisy tylko o bezpieczeństwo. ja jak widzę że z daleka miga kogut to od razu zwalniam bo wiem że jedzie coś dużego. oczywiście są przepisy że jeśli maszyna nie przekracza osi jezdni to nie musisz włączać koguta a nawet nie powinieneś bo upierdliwa policja mandat wstawi, ale ja dużo jeżdżę z długą i szeroką lawetą z belami po bardzo ruchliwych drogach publicznych więc wole mieć tego koguta.

 

@dawidg2, zadowolony jesteś z niego?? dobrze świeci w dzień?? on ma napęd na gumkę czy na ślimak (podejrzewam że za tą cenę to jest na gumkę, ale wolę się upewnić)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Nie wiem jak u Was jest ale u mnie to prawie każdy włącza potrzeba czy nie potrzeba nawet jak samym ciągnikiem jedzie (nie wiem po co chyba żeby się pochwalić że ma)

I o to chodzi że już nikt na te koguty uwagi nie zwraca bo wszyscy jeżdżą

A nie raz jak coś dużego się ciągnie to by się przydało ostrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez Junkers
      Witam,
      chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
      O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
      Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
      http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampa+stroboskopowa
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie chcę wymienić płyn w swoim zetorze teraz mam dylemat nie wiem czym go zalać czy bawić się znowu z fridexem stabil i wodą destylowaną czy zalać czymś gotowym a jeżeli już to czym zwykłe petrygo czy coś lepszego może firestone, prestone, czy kuller albo dynagel, w ogóle jak już czy można zalać układ czerwonym płynem nie chcę zalewać go wodą chcę żeby wszystko chodziło elegancko. Inne pytanie jakiej firmy polecacie koguta czy z żarówką h3, bo widziałem jeszcze z lampami stroboskopowymi które lepsze, a i pod co podłączyliście czy osobny `obwód robić, zakładać dodatkowy przekaźnik
    • Przez pejot
      Witam,
       
      Poszukuję klosza lampy tylnej jak z linku poniżej. Ktoś może wie gdzie można go dostać?
      https://www.dropbox.com/s/q4ztd3gh0wgp5u6/DSC_0172.jpg
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj