Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lampa ostrzegawcza.

466 odpowiedzi na ten temat

#261 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 15:44

Lampa ostrzegawcza. Coś mi tu nie pasuje, w warunkach technicznych nie ma nic o parametrach i sposobie montaży tzw. koguta. A homologację na założenie tablicy pojazdu wolnobieżnego masz.? Czytaj p.2
Dz.U.2003.32.262 - Warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia

§ 47. 1. Do pojazdu, o którym mowa w § 44, stosuje się przepisy § 12 ust.1 pkt 2-12 i 15, ust. 3 oraz § 13, z tym że:
1 ) nie wymaga się wyposażenia w światła:
a) mijania i hamowania "stop" - pojazdu, którego konstrukcja uniemożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 10 km/h,
B ) kierunkowskazów - przyczepy specjalnej, pod warunkiem zachowania widoczności kierunkowskazów pojazdu ciągnącego,
c) przeciwmgłowe tylne,
d) cofania;
jeżeli jednak pojazd wyposażony jest w te światła, powinny one odpowiadać określonym dla nich warunkom;
2 ) dopuszcza się wyposażenie w światła:
a) obrysowe zamiast pozycyjnych - pojazdu wolnobieżnego i przyczepy specjalnej o asymetrycznej konstrukcji,
B ) o których mowa w § 38 - pojazdu silnikowego o szerokości przekraczającej 2,55 m albo ciągnącego przyczepę przekraczającą tę szerokość,
c) robocze, przeznaczone do oświetlenia miejsca pracy.
Odniesienie do paragrafu 38
§ 38. 1. Pojazd samochodowy przeznaczony do wykonywania czynności na drodze, pojazd pomocy drogowej i ciągnik balastowy ciągnący przyczepę o szerokości przekraczającej 2,55 m powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej samochodowej, widoczny ze wszystkich stron pojazdu z odległości co najmniej 150 m przy dobrej przejrzystości powietrza i niepowodujący oślepiania innych uczestników ruchu oraz odpowiadający warunkom określonym w § 26 ust. 2 pkt 1, 2 i 4.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lampa ostrzegawcza. Dzisiaj, 09:13
  •  

#262 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 16:34

Lampa ostrzegawcza.

Ostatnio znajomy zapłacił 200zl mandatu za bezpodstawne używanie koguta na ciągniku, ponieważ policjant stwierdził "trzeba mieć pozwolenie/homologacje na używanie tego typu światła" i policjan nie mierzył ile tur wystaje, ani sie nie interesował tym ze ciągnik miał zaczepiony agregat uprawowy (nie wiem jaka szerokosc).

Chyba trafił na nadgorliwego policjanta, który poprostu chciał za coś ukarać i ukarał za coś do czego nie powinien się przyczepić :/

#263 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 19:41

Lampa ostrzegawcza. @zales i wyszło na to, że to w niebieskim mundurze gdzieś na forum przeczytał o homologacji... :P te 2,55m wałkujemy juz długi czas i z tego co widać, jest to pewne info, a jeżeli znajdzie się jakiś nadgorliwy służbista to niech przy was szuka takiej informacji w kodeksie drogowym.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 20:29

Lampa ostrzegawcza.

no i żebyś nie szukał to masz tutaj art. 31 ust.1 pkt 5 co byś nie szukał co jest wyjątkiem.
Art. 31. 1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:
5) pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu,

Ale z kodeksu wynika ze pojazdem samochodowym mozna holować tez motocykl, hol musi być giętki (tzn. linka) i kierujący pojazdem holowanym musi ją trzymać by wrazie potrzeby puscić.
Owinąć raz przez kierownice i dopiero ręką trzymać.

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#265 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 listopad 2009 - 21:01

Lampa ostrzegawcza. ale czy to co zacytowałem z KD wyklucza holowanie motocykla? Wg. mnie NIE!
Po prostu dla holowanie motocykla jest inny przepis i tyle i od holowania jest dział "Holowanie" w KD.
Widziałeś motocykl z żółtym.pomarańczowym kogutem?
Piszemy o używaniu koguta (pomarańczowego światła błyskowego).

Na Kodeks Drogowy patrz na całość a nie na wyrywki. Jak przejrzysz go całego z 5 razy zobaczysz że jest to dosyć spójna całość.
Zobaczysz też, że takie patrzenie jakie zrobiłeś tutaj robi bałagan w przepisach (niedawno czytałem dyskusję o homologacji ciągników rolniczych i wyszło że nikt z dyskutujących nie wie co to jest ciągnik rolniczy wg KD).

A to o czym piszesz to prawda ale nie o tym jest temat.
4) pojazd holowany jest połączony z pojazdem holującym w sposób wykluczający odczepienie się w czasie jazdy; nie dotyczy to holowania motocykla, który powinien być połączony z pojazdem holującym połączeniem giętkim w sposób umożliwiający łatwe odczepienie,
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#266 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 22:49

Lampa ostrzegawcza. Następnym razem pytania o koguta przekierowywać do działu "hodowla drobiu" :P

#267 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 listopad 2009 - 23:27

Lampa ostrzegawcza. dokładnie
dział "hodowla"
pod dział "hodowla drobiu"
pod pod dział "samce"

:P
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#268 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 16:01

Lampa ostrzegawcza.

Ok to czekam na fotkę. A koguta rozebrać na pewno się da, przecież jakoś go ktoś musiał złożyć :)

ImageShack -

Na moje oko to z tego koguta już nic nie będzie ;)

KS Falubaz

#269 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 20:41

Lampa ostrzegawcza. Na moje też nie cały zardzewiały itd. ja do ładowarki kupiłem za 130zł chyba. na allegro pełno tego jest w czym wybierać

#270 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 29 grudzień 2009 - 19:35

Lampa ostrzegawcza. Ale jak można dostac mandat za koguta jak to
będzie niedługo obowiaskowe??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Ursus1212a

Ursus1212a

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport mechanika nowości

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:56

Lampa ostrzegawcza. czy ten kogut jest dobry czy mocno świeci i czy ktoś go ma albo jakie polecacie LAMPA OSTRZEGAWCZA OBROTOWA- KOGUT NA TRZPIEŃ (862820124) - Aukcje internetowe Allegro
Ursus c 330 x 3
Ursus c 360
Ursus U 1212
Ursus U 914 Kupię Obciążnik na przód do C-330

#272 Share Ursus1212a

Ursus1212a

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport mechanika nowości

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:44

Lampa ostrzegawcza. podbijam
Ursus c 330 x 3
Ursus c 360
Ursus U 1212
Ursus U 914 Kupię Obciążnik na przód do C-330

#273 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:58

Lampa ostrzegawcza. Chce kupić do mojego ursusa koguta na magnes (na razie taki wystarczy bo nie będzie za wiele używany) On jest podłączany do zapalniczki. Myślałem tak jakby odciąć wtyk który wkłada się do zapalniczki i podlączyć go do lampki w kabinie. Lampki nie używam więc jak bym odłączył i połączył kable i powinno chyba działać. Przełącznik wszystko ma już zamontowany tylko odłączyć i złączyć kable i powinno działać? A jeszcze gdzie go lepiej zamontować z przodu przy słupku czy z tyłu. Był by na podstawie i troszeczkę wystawał by nad dachem
Case <3

#274 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 styczeń 2010 - 00:34

Lampa ostrzegawcza. słuchajcie taki szlony pomysł - są przedłużki do mocowań do kogutów typu ISO? w Jasiu mam mocowanie które jest na wysokości dachu, bede zakładał niskiego koguta i moze byc tak ze bedzie sie zasłaniał dachem i co najgorsze mrugał mi do kabiny - widzieliście może gdzies takie rurki? od razu z wyprowadzeniem prądu?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#275 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 14:54

Lampa ostrzegawcza.

Ale jak można dostac mandat za koguta jak to
będzie niedługo obowiaskowe??

Będzie obowiązkowe? ;) Dobrze wiedzieć to moze wkoncu będą moje ciagniki wyposarzone w koguta ;)
Mój Wladimirec podbija świat

#276 Share mati5457

mati5457

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane.

Napisany 17 styczeń 2010 - 09:39

Lampa ostrzegawcza. hmm u nas nic nie robia za to mozna jezdzic z jakas maszyna i nic:)

#277 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 19 styczeń 2010 - 17:56

Lampa ostrzegawcza. który będzie lepszy:
http://www.sklep-gre...roducts_id/7487
http://www.sklep-gre...roducts_id/7489
http://www.sklep-gre...roducts_id/7491

w zetorze miałem ten ostatni i był bardzo dobry

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#278 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:30

Lampa ostrzegawcza. też sądzę że ten ostatni będzie najlepszy, podobny mamy w landnm i też pewnie takie kupimy do forda

#279 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 19 styczeń 2010 - 21:52

Lampa ostrzegawcza. Ja mam w swoim Jasiu centralnie na dachu bardziej pod prawą strone, czy będe musiał go na lewą przekładac, bo to jest ciągnik z Angli, czy będzie można jeździc z takim?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 styczeń 2010 - 22:06

Lampa ostrzegawcza. ja mam koguty we wszystkich 3 ciągnikach... i o wiele lepiej sie jezdzi.. znaczy sie bezpieczniej.. a w szczególnosci miastowi są nauczeni że jak kogót to trzeba zwolnic i zachować ostroznosć, kiedyś ja jezdziłem bez koguta to musiałem do rowów zjeżdżać jak mnie chiał taki wyprzedzić, a juz o oczach do okoła głowy nie wspomnę... a teraz.. to oni wyprzedzaja mnie rowami jak im sie spieszy.... :lol: a ja jade sobie spokojnie.. :D
a co do "mody" na koguty to ja w swojej wiosce zapoczątkowałem to wszytstko i teraz juz wszyscy jezdzą na kgótach.. i jest bezpieczniej...

ja wyznaje zasade : bądz widoczny na drodze i bezpieczny

i według mnie to koguty powinny być OBOWIĄZKOWE!!! nie raz widze jak jezdze samochodem jak jakis gosciu jedzie zdezelowana 60 ze swiatłami jak swieczki z jakimś wozem gałezi.. że z odległosci w ogóle go nie widać... i nie wiadomo jak sie zachowac podczas dojezdzania do niego...

Ortografia

Edytowany przez krolikNH, 27 styczeń 2010 - 14:10.

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Dodaj odpowiedź