Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lampa ostrzegawcza.

466 odpowiedzi na ten temat

#241 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2009 - 15:40

Lampa ostrzegawcza. jedni dziekują a drudzy tylko skorzystają z tego że im ustapimy i nic zazwyczaj Ci co się znaja na rzeczy to podziekują bo wiedzą z jakim trudem się borykamy :D

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lampa ostrzegawcza. Dzisiaj, 01:35
  •  

#242 Share agromar1991

agromar1991

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:sadownictwo

Napisany 30 sierpień 2009 - 17:54

Lampa ostrzegawcza. a allegro można kupic te klosze lub w jakis sklepach z czesciami do maszyn rolniczych

#243 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 18:19

Lampa ostrzegawcza. Ja ostatnio klosz o gałęzie połamałem na szczęście w Grene udało mi się klosz dopasować, 20-25zł zapłaciłem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 18:38

Lampa ostrzegawcza. Za sam klosz czy z przesyłką?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#245 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 30 sierpień 2009 - 18:52

Lampa ostrzegawcza. marcin masz rację jeśli zjedziesz i ustąpisz pierwszeństwa zazwyczaj podziękują

#246 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 18:59

Lampa ostrzegawcza. Zazwyczaj... Zdażają się tacy co lecą na hama
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#247 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 19:01

Lampa ostrzegawcza.

Za sam klosz czy z przesyłką?

Za klosz bo w sklepie kupiłem. tylko zabrałem z sobą to co zostało z tamtego.

#248 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 11:23

Lampa ostrzegawcza. Panowie ja mam taki problem, kogut w kombajnie nie działa, rozebrałem klosz żarówke itd i zauważyłem, że silniczek nie może obrócic żarówki razem z tą podstawą (nie wiem jak to się fachowo nazywa, chodzi o ten plastik razem z żarówką który ma się obracac), jeśli to zdejmę silniczek pracuje ok i teraz pytanie czy to wina słabego silniczka, czy ta podstawa pod żarówkę zasyfiała i nie może jej obrócic? Dodam, że jak kręciłem ręką to szło dosc ciężko. Da się to zrobic czy muszę kupic nowego koguta?

KS Falubaz

#249 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 11:30

Lampa ostrzegawcza. a próbowałeś silniczek zatrzymać np. palcami? żeby wyczuć czy czy nie jest za słaby?
dziś postaram się swój kogut rozkręcic i zobacze:), ale to dopiero wieczroem.
:)

#250 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 12:10

Lampa ostrzegawcza. Tak jest, próbowałem, wydaje mi się, że jeszcze powinien pokręcic trochę, ale nie jestem pewny, bo nie miałem porównania z nowym

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 12:42

Lampa ostrzegawcza. To co się kręci to jest odbłyśnik lub jak kto zwie lustro :) Silniczek w kogucie jest zazwyczaj malutki i bez problemu go idzie zatrzymać palcami, sprawdź przekładnię ślimakową(ta spirala na wałeczku silniczka i zębatka na odbłyśniku) wyczyść w miarę potrzeby i zajrzyj pod ten odbłyśnik, może zalazła syfem ośka, albo się wyrobiła i trze się wszystko o siebie.

Honda - The Power of Dreams :)

#252 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 13:24

Lampa ostrzegawcza. A moim kogucie chyba się tego odbłyśnika nie ściąga, ja przynajmniej nic takiego nie zauważyłem, z silniczka wysunęła się ta zębatka, wsadziłem ją na miejsce, ale nic to nie dało. Możesz mi z grubsza wytłumaczyc jak dobrac się do tego odbłyśnika? :)

KS Falubaz

#253 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 14:06

Lampa ostrzegawcza. Wyślij mi na PW albo wstaw do galerii fotkę jak wyglądają bebechy Twojego koguta :) ja u siebie mam dwa i tak, kogut na kombajnie, żeby dobrać się do odbłyśnika trzeba okręcić 4 śrubeczki,które trzymają całość w plastikowej płytce na spodzie tam odkręcić nakrętkę bodajże na klucz 10 i rozmontować wszystko od góry. W drugim kogucie(przy MTZ) pod obudową koguta, w środku w magnesie jest dziura i tam jest nakrętka która trzyma wszystko, kiedyś mi się ta nakrętka poluzowała i odbłyśnik przestał się kręcić(wyleciał o ośki)

#254 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 14:19

Lampa ostrzegawcza. U mnie raczej nie ma żadnych śrubek ani nakrętek, chyba, że mnie wzrok myli z fotkami na dzień dzisiejszy może byc mały problem, postaram się zrobic jak najwcześniej i dam Ci znac

KS Falubaz

#255 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 14:26

Lampa ostrzegawcza. Ok to czekam na fotkę. A koguta rozebrać na pewno się da, przecież jakoś go ktoś musiał złożyć :)

#256 Share dante

dante

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Majstrowanie

Napisany 06 październik 2009 - 22:48

Lampa ostrzegawcza. Pojazd, który ze względu na konstrukcje , ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwo w ruchu drogowym ,powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe .
Moje pierwsze filmiki .
http://www.youtube.c...u/2/-My80dBQcp4

Sprzedam Prasę John Deere 550, zdjęcia w galerii .

#257 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 10:26

Lampa ostrzegawcza. Witam,
Przeczytałem cały ten temat i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi - kiedy lub czy wogule można używać koguta na ciągniku. Wiele osób pisze że należy go używać gdy szerokość ciągnika/sprzętu przekracza 2,55m. A ja się pytam - skąd wzieliście tą wartość?? Gdzie ona jest zapisana w kodeksie ruchu drogowego?? Jedni przeczytali w gazecie, inni usłyszeli od kogoś tam; a gdy mnie zatrzyma policja wole nie mieć argumentu "bo było napisane gdzieś na forum". Ostatnio znajomy zapłacił 200zl mandatu za bezpodstawne używanie koguta na ciągniku, ponieważ policjant stwierdził "trzeba mieć pozwolenie/homologacje na używanie tego typu światła" i policjan nie mierzył ile tur wystaje, ani sie nie interesował tym ze ciągnik miał zaczepiony agregat uprawowy (nie wiem jaka szerokosc). Wiem że ten kogut poprawia bezpieczeństwo na drodze, ale skoro mam płacić za niego mandaty to kij mu w oko. Więc Panowie/Panie czekam na konkrety, akty prawne które określają czy można go używać czy nie, a nie zasłyszane czy przeczytane informacje gdzieś tam. Kupiłem nowy ciągnik i mam dylemat czy zakładać na niego kogut czy nie. Mieszkam na podlasiu, gdzie rolnictwo jest dosyć mocno rozwinięte i przyznam że ani ja, ani nikt z moich znajomych nie słyszał nawet o przypadku ukarania kogoś za brak koguta na ciągniku. Inna sprawa że np w niemczech jest on obowiązkowy i sporo ciagników nowych i używanych od nich trafia do nas wcale nie oznacza "że skoro ciągnik ma to trzeba używać".

#258 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 listopad 2009 - 10:40

Lampa ostrzegawcza. no wiesz, to że kogut musi być zgodny z pewnymi normami tj posiadać homologacje to jest oczywiste.
Niestety żadne tanie koguty z allegro.pl jej nie posiadają i za używanie czegoś takiego policja może się czepić tak samo jak za wieśtuning opla corsy w której ktoś zamontuje światła bez homologacji lub wstawi pseudoksenony.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#259 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 13:04

Lampa ostrzegawcza. Może źle to określiłem, homologacje powinien mieć POJAZD na używanie tego typu światła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 listopad 2009 - 15:17

Lampa ostrzegawcza. pierwszy lepszy link z kodeksem drogowym: Dz.U.1997.98.602 - Prawo o ruchu drogowym

Patrz punkt 3.

Art. 54.
1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.
2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:
1) na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się również jazdę przy lewej krawędzi jezdni,
2) jazdę po chodniku dopuszcza się tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych.
3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.
4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3.

no i żebyś nie szukał to masz tutaj art. 31 ust.1 pkt 5 co byś nie szukał co jest wyjątkiem.
Art. 31. 1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:
5) pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu,

Identyczne zapisy mam w kodeksie który kupiła mi sister w ostatnim miesiącu z rzeczpospolitą więc chyba jest to aktualne.
No i teraz to czy ciągnik z prasą, przeładowanymi 2 przyczepami, pługiem, agregatem, kombajn zbożowy, koparko-ladowarka jest pojazdem który może zagrażać bezpieczeństwu czy nie to chyba jest oczywiste.
A że chłopakom z w mundurkach czasem brakuje na piwo lub chcą z kimś pogadać bo się nudzą to inna bajka (może któremuś baba nie dała i ma zły dzień i nie mając czego się czepić czepił się jazdy z załączonym kogutem).

A forumowiczów proszę o poprawienie mnie jeśli podaję zły art. ustawy o ruchu drogowym.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Dodaj odpowiedź