Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lampa ostrzegawcza.

466 odpowiedzi na ten temat

#221 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 22:09

Lampa ostrzegawcza. co innego kogut w zestawie ciągnik siodłowy z niskopodwoziem z koparką - wtedy kogut jest, bo często maszyna wystaje za obrys naczepy np koparki gąsienicowe.
Co innego ekipa myjąca znaki drogowe, jeżdzą dajmy na to lublinem - na drodze przy pracy wiadomo kogut ale jak jadą do domu to po co im kogut? Lublin jakieś niebezpieczeństwo stwarza na drodze :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lampa ostrzegawcza. Dzisiaj, 09:21
  •  

#222 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 22:35

Lampa ostrzegawcza. @Arek to do mnie? wiesz co jedni mówili tak drudzy inaczej więc nie wiem. ja ładowarką jeżdziłem na kogucie teraz nie jeżdzę bo mam już 2 bo tamten się zepsuł od kręcenia. a jak ciemno to strasznie świeci po oczach

@yarecki12 pewnie zapomnieli wyłaczyć

#223 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3585 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 22:48

Lampa ostrzegawcza. @dawidg2 skoro koguta powinno się używać tylko przy pracach ziemnych to po co je montują przy nowych ciągnikach ? Właśnie po to by je włączać jeśli jedziemy z maszyną, która jest szersza niż 2,55m.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 23:07

Lampa ostrzegawcza. no jak jest szersza niż 2,55 to tak.

#225 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 00:17

Lampa ostrzegawcza. u mnie sąsiad jeździ z broną aktywną 4 metry to nawet na polu koguta nie wyłącza:D A włączacie kogut w dzień? Bo jak jadę z agregatem 3 albo 3,50 to tylko jak się ciemno robi włączam kogut, w dzień jakoś nie czuję takiej potrzeby. Dziwi mnie jeden gość co jeździ z dwoma przyczepami i koguta włącza, czy dzień czy noc. Po co mu on? na dodatek po mieście i po oświetlonych drogach tak jedzie. Ja jak wyjeżdżam nocą z pola na asfalt to włączę koguta żeby było widać że coś się dzieje i ludzie zwalniają.

#226 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 08:00

Lampa ostrzegawcza. w tym temacie juz było nie raz napisane kiedy można, a kiedy policja może wlepić mandat, ale jak widać przeczytać się nie chce...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#227 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 14:29

Lampa ostrzegawcza.

@dawidg2 skoro koguta powinno się używać tylko przy pracach ziemnych to po co je montują przy nowych ciągnikach ? Właśnie po to by je włączać jeśli jedziemy z maszyną, która jest szersza niż 2,55m.

pokaż paragraf to bez problemu Ci uwierzę a pisze po prostu to co czytałem może i jest to źle ale bez powodu tego nie pisali...

#228 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 14:48

Lampa ostrzegawcza.

w robotach ziemnych tak jest wiem bo siedzę trochę w tej branży to wiem. "koguta" używa się tylko przy pracy na drodzę do przejazdów maszyny się nie używa

Taa jasne a Muminki napisal Adam Mickiewicz. Jednak kombajnem jak jeżdża to zawsze mają koguta właczonego. Ja też do C-360 i T25 kupie bo t @% ze słomą z rozpiętymi burtami i fulll furą szosą niebezbiecznie. i najelpeij jak by był jeszcze z tyłu przyczepy co wy na to. Na takiej rurce tak do pół wysokości fury? i jeden na kabinie. Bo ciul z tyłu co bedzie śmigał 160/h to może zwolni. no z Sipmą też by się zdało jechać z kogutem
Mój Wladimirec podbija świat

#229 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 12:48

Lampa ostrzegawcza. ja używam koguta jak jadę belarusem na bliźniakach , mam wtedy ponad 3 m szerokości . mam koguta na magnes i chyba z 5 razy gałęzie mi go zwaliły z dachu jak się zapomniałem , a u nas polne drogi wąskie i zakrzaczone że czasami trzeba lusterka składać żeby ich nie stracić . chcę zrobić jakąś osłonę na koguta żeby nie kupować nowego , ale na razie tylko chce

#230 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 14:17

Lampa ostrzegawcza. A jak to jest z umieszczaniem koguta. niektórzy mają z tyłu, a częśc z przodu. Może do tego jest określone miejsce?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1260 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2009 - 14:20

Lampa ostrzegawcza. u mnie tez wszystkie bizony jeżdza z hederami agregatami itp. a jesli chodzi o to jak kierowcy reaguja na "koguta" to powiem tak : boja sie jak ognia :D ja tez tak jak YacentY włączam koguta dokładnie w tych samych przypadkach i normalnie zjezdzaja na pobocze czasem jak jade w nocy to jeszcze nie wiedza co tam jedzie bo tak kogut błyska :) pozdrawiam

My siejemy, a Bóg daje plony.

#232 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6831 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 sierpień 2009 - 10:30

Lampa ostrzegawcza. Z umieszczaniem to różnie jest. W zetorze jest z tyłu na rogu więc chyba tam jest jego miejsce.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#233 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9794 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 sierpień 2009 - 10:56

Lampa ostrzegawcza. pomyślcie - to jest nasze wspólne bezpieczeństwo.
używajcie tego organu który macie zamontowany na szyi i który ma w sobie tzw "olej".

jak tylko jade szersza maszyna w jakimś niebezpiecznym miejscu to od razu kogut i tak około 70-80% kierowców zwolni i troszke ustąpi miejsca na drodze, nie mniej nie jest to idealne lekarstwo - zdarzają się idioci którzy trąbią, migają i wyprzedzają w takich miejscach, że nasi niebiescy przyjaciele od reki powinni zabierać prawa jazdy.

Ostatnio pilotowałem JD przez wioske, jechałem jakies 500-600 m przed kombajnem autem na kogucie, światła i wogole, zatrzymuje się przed zatoczką i przy przystanku autobusowym i takiej dróżce wewenętrzej na wsi - tak aby ktoś mógł się tu schować i co?

3 gości od razu zwolniło wjechało na przystanek i czekają az Jasiu przeleci i nagle idiota z jakiejs ternówki wyprzedza ich i leci prosto na kombajn machając rękami, trabiąc i rzucając miesem przez otwarte okno.
i co z takimi?

świadczy tylko o nich ale niestety trzeba na to uważać bo jak wypierniczy w maszynę to my będziemy mieli problem, bo maszyna nasza i trzeba ją jakoś naprawić i jeszcze ktoś na sumieniu

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#234 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 sierpień 2009 - 11:54

Lampa ostrzegawcza. Zgodzę się z yacentym ilu jest takich co potrafią mieć trochę wyrozumiałości i zjadą na pobocze takim to można podziękować a ilu takich co się pcha na chama albo wymachuje trąbią (jak się wyjdzie tylko do nich to od razu jest cisza) ale tacy są ludzie bo ma samochód to uważa że może wszystko i na takich to tylko trzeba uważać. Ja jak jadę z maszyną która wystaje za koła ciągnika albo ciągnikiem z turem to od razu kogut idzie w ruch.
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#235 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 sierpień 2009 - 23:58

Lampa ostrzegawcza. Ja też zawsze kogut w ruch, bo kiedyś jade i trąbioa jak glupi...
A teraz jak kogut jest to spokój nawet raz jechałem z agregatem i na kogucie, i za mna Cężarówka i za nią inne osobowe i widze w lusterku że te małe osobówki sie pchają to ten kolo tym tirkiem włączył swoje dwa koguty i jechał środkiem drogi.

#236 Share agromar1991

agromar1991

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:sadownictwo

Napisany 23 sierpień 2009 - 22:00

Lampa ostrzegawcza. u mnie się ni czepiają kogutów a u mnie tylko 2 gości ma koguty u landini , ale mówią jak jadą drogą publiczną to samochody jadą inaczej , uważniej a nawet ustępują pierwszeństwa !

#237 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 22:32

Lampa ostrzegawcza. 200zl na bezpieczeństwo to nie wiele. Bo mozna czasami wiele więcej zabulić. Na 2 trakory 200ł :o Jezdżą jak idioci a wogóle na tych zje** ścigawkach, samobójcy. Jak sie maja rozwalić to na drzewie a nie czyimś pojeździe
Mój Wladimirec podbija świat

#238 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 11:02

Lampa ostrzegawcza. Witam, ja mam pytanie z innej beczki, wie moze ktos gdzie mozna kupic klosze do tych swiecidełek?
DEZERTER

#239 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6831 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 30 sierpień 2009 - 12:03

Lampa ostrzegawcza. Trzeba gdzieś na składnicach pytać. Ja mam kogut taki co za 2 dychy jest na allegro tylko z włoch wujek mi przywiózł a jak mówiłem mu żeby przywiózł to pytał się mnie jaki kolor ma być bo może i niebieski przywieżć :D

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 14:57

Lampa ostrzegawcza.

pomyślcie - to jest nasze wspólne bezpieczeństwo.
używajcie tego organu który macie zamontowany na szyi i który ma w sobie tzw "olej".

jak tylko jade szersza maszyna w jakimś niebezpiecznym miejscu to od razu kogut i tak około 70-80% kierowców zwolni i troszke ustąpi miejsca na drodze, nie mniej nie jest to idealne lekarstwo - zdarzają się idioci którzy trąbią, migają i wyprzedzają w takich miejscach, że nasi niebiescy przyjaciele od reki powinni zabierać prawa jazdy.

Ostatnio pilotowałem JD przez wioske, jechałem jakies 500-600 m przed kombajnem autem na kogucie, światła i wogole, zatrzymuje się przed zatoczką i przy przystanku autobusowym i takiej dróżce wewenętrzej na wsi - tak aby ktoś mógł się tu schować i co?

3 gości od razu zwolniło wjechało na przystanek i czekają az Jasiu przeleci i nagle idiota z jakiejs ternówki wyprzedza ich i leci prosto na kombajn machając rękami, trabiąc i rzucając miesem przez otwarte okno.
i co z takimi?

świadczy tylko o nich ale niestety trzeba na to uważać bo jak wypierniczy w maszynę to my będziemy mieli problem, bo maszyna nasza i trzeba ją jakoś naprawić i jeszcze ktoś na sumieniu

Tak -i od razu trzeba wspomnieć ze mając koguta nie trzeba uważać sie za pana szosy tylko zachować tez prędkość odpowiednią do natężenia ruchu i gabarytów maszyny, ostatnio widzieliśmy forterre z przyczepą 4t i młody jakis pędził ile fabryka daje -niepotrzebny alarm robi...

Na uprzejmość kierowców mozna liczyć i tez być uprzejmym, jadąc z talerzówką pare razy zjechałem na pobocze, prawie zatrzymałem się -podziękowali... :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Dodaj odpowiedź