Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lampa ostrzegawcza.

466 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 17 sierpień 2006 - 23:19

Lampa ostrzegawcza. witam was mam pytanko jak u was policja traktuje takie sprawy jak poruszanie sie ciągnikiem bez koguta z rozłozona maszyna jazda kombajnem z załozonym hederm itp?? bo u mnie cos sie wzieli za to...zawsze biją zezbronego wrrr
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lampa ostrzegawcza. Dzisiaj, 16:22
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 18 sierpień 2006 - 06:05

Lampa ostrzegawcza. wszystko zalezy co rozumiesz pod pojeciem szeroka maszyna :)
na mnie troche dziwnie patrza jak jechalem w pole agregatem (3m) na kogucie, a chyba najbardziej jak ostatnio ciagalem prase z224 i tez kogucik mrugal.
Ogolnie wyznaje zasade - kazda maszyna ktora wystaje mi 10cm poza obrys ciagnika - wtedy wlaczam koguta - wyjatek przyczepy,
ogolnie mam wrazenie ze wszyscy jada kolo mnie jakos wolniej i bardziej uwazaja co sie dzieje.
co do kombajnow - wszystkie bizony w okolicy jezdza z hederami, wszystkie inne kombajny skladaj sie jak przejezdzaja po drogach publicznych nawet jak maja heder 4.5m :)

pozdrawiam

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 18 sierpień 2006 - 06:08

Lampa ostrzegawcza. U nas na razie jeszcze na to leją. Tylko się dziwnie patrzą i jadą dalej. W naszej okolicy chedery ściągają tylko te większe. Do 4,5 to śmiało śmigają. Sami w tym roku bizonem przez Szubin (krajowa 5, a miasteczko nie za szerokie) z założonym chederem jechaliśmy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 18 sierpień 2006 - 10:54

Lampa ostrzegawcza. Jak ja jade Lambo z kogutem to na skrzyżowaniach samochody z pierwszeństwem nawet sie zatrzymują :D
Ciesz się każdą chwilą życia...

#5 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 19 sierpień 2006 - 14:31

Lampa ostrzegawcza. a u nas są takie walnięte smerfy że nawet jak jade z pługiem 3 skibowym to sie czepiają czemu nie mam koguta. nie mówiąć już o agregacie czy kombajnie. tacy zazwyczaj płacą. mi ostatnio chcieli wlepić 200zł za to że miałem wysoko naukładane słomy na przyczepie. :). wg mnie to troszke przesada

#6 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 19 sierpień 2006 - 18:52

Lampa ostrzegawcza. KOGUT a co to jest , swojego na kombajnie jak z pięć lat temu gałęzie strąciły straciłem bezpowrotnie ;) ale że w dziurze mieszkam to i smerfy specjalnie nie zaglądają :cool: a miejscowi się nie czepiają
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#7 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 19 sierpień 2006 - 21:48

Lampa ostrzegawcza. nom u mnie sasiad dostał manadat chyba 500zł za to ze ciągnoł prase z224/1 nie złorzona i bez koguta :( i ogólnie sie czepiaja...teraz u nas jest sporo młodych policjantów i sa bardzo nagorliwi tak jak nasi polityce :[
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#8 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 20 sierpień 2006 - 09:54

Lampa ostrzegawcza. a u nas nawet nikt chyba nie wie o kogutach że trzeba je zakładać na maszynę ...:cool:
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#9 Share kakrzykasiek

kakrzykasiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 13:31

Lampa ostrzegawcza. u mnie (krajowa 19) na kogutach poruszają sie tylko w dwóch ogromnych gospodarstwach a reszta nigdy chyba nie miala takiego "wynalazku" a kombajny to dopiero powyżej 5m bez chedera jadą no i bez koguta... szczerze to wydaje mi sie ze to dobra sprawa te koguty bo kierowcy osobówek i ciężarówki sie inaczej zachowują...a przy takim natężeniu ruchu to czasem masakryczne rzeczy na drodze sie dzieją. Sam chce sobie do ciągników (mtz82 i zetor 5211)zamontować no i do kombajnu... a policja to jeszcze nie sluszalem żeby sie do kogoś przyczepila za to

#10 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 15:08

Lampa ostrzegawcza. U nas na razie nie zwracają policjanci uwagi na koguta, a tak praktycznie to prawie mało, kto je ma…
u mnie w wiosce mieszka 5 policjantów wiec na razie mam spokój z nadgorliwa policja… :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Przemek B

Przemek B

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 16:35

Lampa ostrzegawcza. ja raz jechalem droga z pola na pole z rozlozona prasa z224 i przejechala kolo mnie policja i nawet sie nie popatrzyla :)
u nas w okolicy koguty sa tylko na kombajnach a na ciagniuku jeszcze nie wiedzialem

#12 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 31 sierpień 2006 - 18:51

Lampa ostrzegawcza. u nas ma tylko jeden gosc koguta na ciagniku na kubocie =) smichu jest co nie miara jak jezdzie noca z gnojem kuzym ludzie mysla ze to bizon :P

#13 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 19:01

Lampa ostrzegawcza. ja tam goguta mam tylko w bizonie i w... kurniku

#14 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 31 sierpień 2006 - 20:01

Lampa ostrzegawcza. ja mam koguta tylko w bizonie tzn nawet dwa bo tak ma orginalnie rekord. a 16 jeżdze bez koguta bo go nie ma ja jeslei nawet to nie wydaje mnie sie zeby był konieczny jezeli maszyna ma mniej niz 3m szerokosci. a do 16 to przeważnie 3 metry nie mam nic szerszego. a kombajnem to pociskam ulicami z hederem z przodu ale na kogutach
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#15 Share Mocny_Adam

Mocny_Adam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 październik 2006 - 12:29

Lampa ostrzegawcza. Gdzie najlepiej kupić koguta na ciągnik i czy do MTZeta 82 to kogut na 12v czy na 24v???

#16 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 07 październik 2006 - 13:41

Lampa ostrzegawcza. U mnie nie ma problemu z kogutami, bo najbliższy posterunek policji jest oddalony od mojej mejscowości 17 KM :D, więc patrol przejeżdża u mnie raz na rok :P. Ja mam zamontowany tylko przy moim kombajnie JD.

Co do pytania gdzie można kupić koguta, to w każdej agromie ;), a kogut do MTZ-a to na 12V, bo 24V to jest tylko na rozruch.

Pozdro :).

#17 Share SAME SAME

SAME
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 październik 2006 - 14:52

Lampa ostrzegawcza. jak sie tworzy nowe posty oraz jak mozna zadawac pytania na forum ?????????????????

#18 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 październik 2006 - 15:00

Lampa ostrzegawcza. poczytaj tematy o agrofoto - zaden nowy uzytkownik nie moze pisac nowych tematow :P robiliscie syf i dlatego teraz dostep do zakladania watkow mozna dostac dopiero po 2 tygodniach odpowiadania z sensem i na prosbe, ktora trzeba zglosic do admina

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#19 Share SAME SAME

SAME
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 październik 2006 - 15:05

Lampa ostrzegawcza. tzn . ze nawet jesli mina 2 tygodnie to jeszcze bede musial prosic administratora o to zeby mi zezwolil pisac posty nowe oraz zebym tez mogl napisac jakis komentarz pod obrazkiem ???? aha a jak mam otwarza filmy AVI jakim programem ???????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 październik 2006 - 08:44

Lampa ostrzegawcza. ostatnio gdzieś czytałem, że koguta można używać wtedy gdy szerokość ciągnika przekracza 2,55m ale szerokoś pojazdów poruszająca się po drogach nie może być większa niż 3m,także nie wielkie pole manewru...a za nieuzasadnioną jazdę na kogucie można dostać 100 zł mandatu

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Dodaj odpowiedź