witek

Lampa ostrzegawcza.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witek    2

witam was mam pytanko jak u was policja traktuje takie sprawy jak poruszanie sie ciągnikiem bez koguta z rozłozona maszyna jazda kombajnem z załozonym hederm itp?? bo u mnie cos sie wzieli za to...zawsze biją zezbronego wrrr


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wszystko zalezy co rozumiesz pod pojeciem szeroka maszyna :)

na mnie troche dziwnie patrza jak jechalem w pole agregatem (3m) na kogucie, a chyba najbardziej jak ostatnio ciagalem prase z224 i tez kogucik mrugal.

Ogolnie wyznaje zasade - kazda maszyna ktora wystaje mi 10cm poza obrys ciagnika - wtedy wlaczam koguta - wyjatek przyczepy,

ogolnie mam wrazenie ze wszyscy jada kolo mnie jakos wolniej i bardziej uwazaja co sie dzieje.

co do kombajnow - wszystkie bizony w okolicy jezdza z hederami, wszystkie inne kombajny skladaj sie jak przejezdzaja po drogach publicznych nawet jak maja heder 4.5m :)

 

pozdrawiam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas na razie jeszcze na to leją. Tylko się dziwnie patrzą i jadą dalej. W naszej okolicy chedery ściągają tylko te większe. Do 4,5 to śmiało śmigają. Sami w tym roku bizonem przez Szubin (krajowa 5, a miasteczko nie za szerokie) z założonym chederem jechaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Jak ja jade Lambo z kogutem to na skrzyżowaniach samochody z pierwszeństwem nawet sie zatrzymują :D


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

a u nas są takie walnięte smerfy że nawet jak jade z pługiem 3 skibowym to sie czepiają czemu nie mam koguta. nie mówiąć już o agregacie czy kombajnie. tacy zazwyczaj płacą. mi ostatnio chcieli wlepić 200zł za to że miałem wysoko naukładane słomy na przyczepie. :). wg mnie to troszke przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

KOGUT a co to jest , swojego na kombajnie jak z pięć lat temu gałęzie strąciły straciłem bezpowrotnie ;) ale że w dziurze mieszkam to i smerfy specjalnie nie zaglądają :cool: a miejscowi się nie czepiają


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom u mnie sasiad dostał manadat chyba 500zł za to ze ciągnoł prase z224/1 nie złorzona i bez koguta :( i ogólnie sie czepiaja...teraz u nas jest sporo młodych policjantów i sa bardzo nagorliwi tak jak nasi polityce :[


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

a u nas nawet nikt chyba nie wie o kogutach że trzeba je zakładać na maszynę ...:cool:


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie (krajowa 19) na kogutach poruszają sie tylko w dwóch ogromnych gospodarstwach a reszta nigdy chyba nie miala takiego "wynalazku" a kombajny to dopiero powyżej 5m bez chedera jadą no i bez koguta... szczerze to wydaje mi sie ze to dobra sprawa te koguty bo kierowcy osobówek i ciężarówki sie inaczej zachowują...a przy takim natężeniu ruchu to czasem masakryczne rzeczy na drodze sie dzieją. Sam chce sobie do ciągników (mtz82 i zetor 5211)zamontować no i do kombajnu... a policja to jeszcze nie sluszalem żeby sie do kogoś przyczepila za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

U nas na razie nie zwracają policjanci uwagi na koguta, a tak praktycznie to prawie mało, kto je ma…

u mnie w wiosce mieszka 5 policjantów wiec na razie mam spokój z nadgorliwa policja… :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3

ja raz jechalem droga z pola na pole z rozlozona prasa z224 i przejechala kolo mnie policja i nawet sie nie popatrzyla :)

u nas w okolicy koguty sa tylko na kombajnach a na ciagniuku jeszcze nie wiedzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

u nas ma tylko jeden gosc koguta na ciagniku na kubocie =) smichu jest co nie miara jak jezdzie noca z gnojem kuzym ludzie mysla ze to bizon :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja mam koguta tylko w bizonie tzn nawet dwa bo tak ma orginalnie rekord. a 16 jeżdze bez koguta bo go nie ma ja jeslei nawet to nie wydaje mnie sie zeby był konieczny jezeli maszyna ma mniej niz 3m szerokosci. a do 16 to przeważnie 3 metry nie mam nic szerszego. a kombajnem to pociskam ulicami z hederem z przodu ale na kogutach


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

U mnie nie ma problemu z kogutami, bo najbliższy posterunek policji jest oddalony od mojej mejscowości 17 KM :D, więc patrol przejeżdża u mnie raz na rok :P. Ja mam zamontowany tylko przy moim kombajnie JD.

 

Co do pytania gdzie można kupić koguta, to w każdej agromie ;), a kogut do MTZ-a to na 12V, bo 24V to jest tylko na rozruch.

 

Pozdro :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SAME   
Gość SAME

jak sie tworzy nowe posty oraz jak mozna zadawac pytania na forum ?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

poczytaj tematy o agrofoto - zaden nowy uzytkownik nie moze pisac nowych tematow :P robiliscie syf i dlatego teraz dostep do zakladania watkow mozna dostac dopiero po 2 tygodniach odpowiadania z sensem i na prosbe, ktora trzeba zglosic do admina


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SAME   
Gość SAME

tzn . ze nawet jesli mina 2 tygodnie to jeszcze bede musial prosic administratora o to zeby mi zezwolil pisac posty nowe oraz zebym tez mogl napisac jakis komentarz pod obrazkiem ???? aha a jak mam otwarza filmy AVI jakim programem ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ostatnio gdzieś czytałem, że koguta można używać wtedy gdy szerokość ciągnika przekracza 2,55m ale szerokoś pojazdów poruszająca się po drogach nie może być większa niż 3m,także nie wielkie pole manewru...a za nieuzasadnioną jazdę na kogucie można dostać 100 zł mandatu


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

W top agrar polska nr.10 str.84 jest poświęcony artykuł o oświetleniu ciągników... i tam jest wzmianka o kogutach :) może tam przeczytałeś te informacje co podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Jam mam kogut na magnes :lol: szybka do obsługi


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomcraft    4

podoba mi sie Francja tam kazdy ciagnik jest wyposazony w koguta i zawsze jest włoczony na drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

250 zł za jazdę forterra z 3 metrowym agregatem uprawowo-siewnym bez "koguta"

Troszkę się "zirytowałem" :angry:


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ale za co konkretnie? jaka była argumentacja? mierzyli ci jakąś miarka jaki szeroki jest sprzęt?

ja co prawda jak wyjeżdżam jakakolwiek maszyna która jest szersza od ciągnika to załączam koguta, ale ojciec rożnie - głównie do agregatu i do prasy ale juz np do pługa nie.

Jestem ciekaw jak to jest tak dokładnie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez Junkers
      Witam,
      chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
      O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
      Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
      http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampa+stroboskopowa
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie chcę wymienić płyn w swoim zetorze teraz mam dylemat nie wiem czym go zalać czy bawić się znowu z fridexem stabil i wodą destylowaną czy zalać czymś gotowym a jeżeli już to czym zwykłe petrygo czy coś lepszego może firestone, prestone, czy kuller albo dynagel, w ogóle jak już czy można zalać układ czerwonym płynem nie chcę zalewać go wodą chcę żeby wszystko chodziło elegancko. Inne pytanie jakiej firmy polecacie koguta czy z żarówką h3, bo widziałem jeszcze z lampami stroboskopowymi które lepsze, a i pod co podłączyliście czy osobny `obwód robić, zakładać dodatkowy przekaźnik
    • Przez pejot
      Witam,
       
      Poszukuję klosza lampy tylnej jak z linku poniżej. Ktoś może wie gdzie można go dostać?
      https://www.dropbox.com/s/q4ztd3gh0wgp5u6/DSC_0172.jpg
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj