Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana górnego wałka gardzieli

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:01

Wymiana górnego wałka gardzieli kolego xemit jakoś nie mam przekonania że ten Twój wałek po regeneracji wytrzyma dłużej i nie będzie mieć bicia niż nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana górnego wałka gardzieli Dzisiaj, 16:36
  •  

#22 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 22:52

Wymiana górnego wałka gardzieli Mam problem ze ściągnięciem tych bocznych obudów łożysk, ściągacz nawet nie dał rady ze śrubą fi 16 z drobnym gwintem, gwint się obciął. Wg. mnie pozostaje już tylko przecięcie tego wałka w środku gardzieli obok zębatek napędowych, co będzie skutkowało podzieleniem wałka na 3 części, boczne wyjdą w bok a środkowa do tyłu, i przynajmniej zębatek nie potłukę. Wczoraj wujo mówił, że niepotrzebnie w ogóle ten wałek wymieniam, trzeba było rozebrać koło na tym wałku ze sprzęgłem tak aby została sama tuleja, i dobrze, równo zaspawać. I racja, bo i tak wałek razem z tuleją idzie na zmarnowanie, a w razie koniecznej wymiany wystarczy aby odciąć szlifierką. Tylko szkoda, że ja dopiero wczoraj się o tym dowiedziałem jak cała gardziel jest już wymontowana....
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 23:15

Wymiana górnego wałka gardzieli Rozbij łożyska bo i tak założysz nowe poprostu rozwal koronki wydłub śruty, wtedy rękami przesuniesz wałek najpierw w stronę lewą tą co jest gwint na wałku,o ile pamiętam trzeba też z 2-3cm przesunać który kolwiek tryb zewnętrzy do środka, prawa strona wyjdzie z piasty wyciągniesz ją do siebie czyli tak jakby w stronę młocarni, pociągniesz w prawo i ci wyjdzie wałek, ja to robiłem rok temu, i dlatego wcześniej pisałem zmieniaj co ci nie pasuje tryby piasty śruby łożyska osłonki te blaszane, bo to zrobić to jest trochę zabawy, to się robi raz na 10 lat.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 20:09

Wymiana górnego wałka gardzieli Trochę mi się schodzi z remontem ale to dlatego, że jakość części nowych pozostawia bardzo wiele do życzenia, najgorsze jest to, że zębatki mają porobione za małe otwory na kliny i te zębatki są w ogóle nieoszlifowane na miejscu gdzie chodzą tulejki łańcucha przez co mogą one bez problemu pęknąć

Jakby tego było mało to ten górny wał podajnika pochyłego ma DUŻO za małe otwory na kliny przez co kliny nie pasują, można powiedzieć 200zł wywalone w błoto, a firma która go wyprodukowała to ROLMUS z Wrześni, szczerze nie polecam tej firmy, albo nie mają sprzętu albo pozwalniali doświadczonych pracowników i na ich miejsce zatrudnili gówniarzy po dwadzieścia parę lat albo jedno i drugie.

Ogniwa środkowe łańcucha gardzieli musiałem dokupić, bo kilka było nadpękniętych, oczywiście nie obyło się bez rozczarowania, bo są węższe!
Kliny są nierówne na grubości o pół mm.

I jak tu się nie wk**wić jak wszystko nie pasuje, mimo że nowe!!!

Teraz żałuje że nie zaspawałem tego wałka razem z tuleją koła pasowego... bym miał święty spokój.

Muszę jakoś poszerzyć otwory na kliny w zębatkach i na wale, albo najlepiej kliny zeszlifować, a i zębatki tak samo.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330