rafa007

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!!

Polecane posty

Jacooo    0

Chodziło mi o o pług 4 skibowy tyle że bardzo stary(może to jest przyczyną że nie mogę siać bo później jest trochę krzywo) a klasa ziemi jak wyżej, a ty jaką klasę ziemi masz i po pługu masz aż tak równo że potem Ci równo wysiewa? Jaki agregat masz? Ja mam famarola 3m.

Edytowano przez Jacooo


Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

zetora forterre mam tylko nowego reszta to używki , a jakie mialem ciagniki mozecie zobaczyc na moim filmie. te maszyny co przedstawie pracowały w ciagu ostatnich dobrych 3 lat.starszych zdjec maszyn nie mam.

 

aha ,i jeszcze jedno praktycznie nie mialem zadnej nowej maszyny, jedynie te ktore bralem na dofinansowanie unijne, widoczne na powyzszym filmie.a co do ciagników polecam jd oraz fergusona , chodz to sprzet używany to i tak mało zawodny. ferguson dosc oszczedny w porownaniu do zetora ale małą ma nadwyzke mocy i szybko mozna go zadusic , z kolei zetor żłopie paliwo jak smok ale idzie podobnie jak jd. chodz i tak jd mniej pali od zetora...

Ile posiadasz obecnie ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

john deere 6100 do prac lekkich i forterra 11441 do prac ciezkich w zupelnosci mi to wystarcza. Na handel nic obecnie nie kupuje bo ceny takie na Zachodzie Europy ze niewiadomo komu to przywieźć zeby chociaz troche zarobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

Chodziło mi o o pług 4 skibowy tyle że bardzo stary(może to jest przyczyną że nie mogę siać bo później jest trochę krzywo) a klasa ziemi jak wyżej, a ty jaką klasę ziemi masz i po pługu masz aż tak równo że potem Ci równo wysiewa? Jaki agregat masz? Ja mam famarola 3m.

 

Mam stary pług Landzberg lech 4- skiby obracany, zabezpieczenie śrubowe,po pługu od razu sieje, agregat robiony na zamówienie od kolesia który takie robi( wał+3 rzędy grabek+ wał ciężki) i do tego siewnik stary poznaniak 300 i sieje elegancko i 3 m szer.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

A ja nie mam na zamówionego tylko taki zwykły (wał+ 2 pary zębów+wał) i chciałbym zapytać bardziej doświadczonych gospodarzy jak to jest z pługami który lepszy i bardziej się opłaca ten z zabezpieczeniami śrubowymi (czy nie jest upierdliwe za każdym razem zmieniać śrubę i czy często pękają?) czy lepiej zapłacić więcej i kupić z amortyzacją? )

Bardzo proszę o radę :rolleyes:



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

po pierwsze liczy sie to ile pieniedzy jestes w stanie przeznaczyc na zakup pługa. ja mam overuma na zabezpieczenia srubowe to na wiosne scieły mi sie raptem 3 sztuki a zaoralem 35 ha. jezeli choodzi o kamienie na moich polach to bywa różnie ale nie jest ich tak strasznie duzo. orze tym pługiem 9 lat i moim zdaniem jest bardzo dobry. widac ze szwedzka stal swoje robi. odkładnice sa od nowosci . jak go kupilem miał 8 lat. przez okres swojego uzytkowania zaoralem nim około 600 ha. naprawde polecam , dzieki długim odkłanica mozna nim orac wolno jak równiez szybko , poniewaz nie przerzuca nadmiernie gleby przy wiekszej predkosci. jedna rzecz ktora naprawialem to była regeneracja siłownika od obracania pługa( koszt około 200 zł).lemiesze wytrzymuja mi na 150 ha z kolei nakładki na lemiesz na jakies 80 ha. jezeli chodzi o spalanie to forterra 11441 pali mi srednio 14-15l/ha przy orce do 30 cm głebokosci , wydajnosc w zaleznosci od długosci pola itp. 1 ha niecała godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

Mam na pług do wydania max 20tyś. ale dobrze by było miej dlatego zaoszczędzić chcę i poszukuje jak już to pług zagonowy a co powiecie o pługach i innych produktach firmy unii grodząc, i jeszcze małe pytanko co lepiej 4skiby ale mniejsze korpusy, czy większe korpusy ale 3 skiby. Jaka jest różnica mniejsze skiby głębiej wejdą? I mam obawy czy mtz82a na ziemiach klasy III i IV da rade ;)?



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

mtz ma raczej słaba hydraulike wez lepiej 3 z wiekszymi korpusami. szczerze wole uzywany obrotowy niz zwykły nowy zagonowy . jak kosze u ludzi gdzie sa bruzdy itp to makabra az sie denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

zależy też na jakie pola czy masz je na tyle szerokie żeby obrotowy się opłacał??!! z czym si zgodzę to lepiej poszukaj używanego ale na prawdę porządnej firmy żebyś z czasem na części nie wydał więcej niż sam pług jest wart:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj