Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!!

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wojcik1996

wojcik1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Hodowla opasów, rolnictwo
    http://www.youtube.com/user/wacik12341?feature=mhee

Napisany 15 czerwiec 2011 - 21:24

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! @tomaszpa1 Ile zetorek ma koni? i jak sobie radzi z tym wałem doprawiającym z przodu i z agregatem z siewnikiem??
Też mam przedni TUZ przy swojej ale nawet go nie używałem B)
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! Dzisiaj, 19:34
  •  

#22 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 15 czerwiec 2011 - 22:44

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! normalnie sobie radzi czyli sie sprawdza , ladnie ubija podglebie:) ta forterra ma 114 koni

#23 Share wojcik1996

wojcik1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 13:02

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! Aha dzięki za odp @tomaszpa1
Zetor Team

#24 Share Jacooo

Jacooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 19:22

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! Także zastanawiam się nad wyborem maszyn do gospodarstwa 19h klasa ziemi 3i4 w 6 kawałkach mam Mtz82a i chcę kupić: 1.)Rozsiewacz do nawozów 500dm i opryskiwacz 500lmarki Tan-len belka 15m, 2.) talerzówkę Akpil V4 3,40m ale zastawiam się czy lepsza by nie była wzmacniana czy zwykła 3.) pług bardzo mię interesuje firma lemken ponieważ mają dobre rozwiązanie a mianowicie (pług fix pack) chodzi o to że za pługiem ciągnie się wałek który ugniata ziemię i chyba po tym mógłbym siać agregatem uprawowo-siewnym a tym samym zmniejszyć koszta oprawy. Teraz prośba do bardziej doświadczanych jeśli użytkowali albo mieli kontakt z takimi maszynami byłbym nieodzownie wdzięczny za wszelkie rady.

Z góry dzięki :rolleyes:

Edytowany przez Jacooo, 16 czerwiec 2011 - 19:27.

Klub Posiadaczy Kumurunów

#25 Share wojcik1996

wojcik1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 21:18

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! Co do opryskiwacza i rozsiewacza Ci nie pomogę... Ale talerzówka lepsze była by wzmacniana tylko to zalezy od jakośći wzmocnienia czy nie różni się praktycznie niczym od zwykłej i od ceny wzmocnienia ;)
Ja po orce od razu sieje agregatem uprawowo siewnym wiec według mnie wał przy pługu nie potrzebny, ale to zalezy od ziemi, od wielkości danych pól, np na kliny wał się nie przyda bd przeszkadzał.. i ile skib?
Zetor Team

#26 Share Jacooo

Jacooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 19:28

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! Chodziło mi o o pług 4 skibowy tyle że bardzo stary(może to jest przyczyną że nie mogę siać bo później jest trochę krzywo) a klasa ziemi jak wyżej, a ty jaką klasę ziemi masz i po pługu masz aż tak równo że potem Ci równo wysiewa? Jaki agregat masz? Ja mam famarola 3m.

Edytowany przez Jacooo, 17 czerwiec 2011 - 19:32.

#27 Share 255

255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 20:23

zetora forterre mam tylko nowego reszta to używki , a jakie mialem ciagniki mozecie zobaczyc na moim filmie. te maszyny co przedstawie pracowały w ciagu ostatnich dobrych 3 lat.starszych zdjec maszyn nie mam.

aha ,i jeszcze jedno praktycznie nie mialem zadnej nowej maszyny, jedynie te ktore bralem na dofinansowanie unijne, widoczne na powyzszym filmie.a co do ciagników polecam jd oraz fergusona , chodz to sprzet używany to i tak mało zawodny. ferguson dosc oszczedny w porownaniu do zetora ale małą ma nadwyzke mocy i szybko mozna go zadusic , z kolei zetor żłopie paliwo jak smok ale idzie podobnie jak jd. chodz i tak jd mniej pali od zetora...

Ile posiadasz obecnie ciągników?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 20:41

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! john deere 6100 do prac lekkich i forterra 11441 do prac ciezkich w zupelnosci mi to wystarcza. Na handel nic obecnie nie kupuje bo ceny takie na Zachodzie Europy ze niewiadomo komu to przywieźć zeby chociaz troche zarobic.

#29 Share wojcik1996

wojcik1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 20:54

Chodziło mi o o pług 4 skibowy tyle że bardzo stary(może to jest przyczyną że nie mogę siać bo później jest trochę krzywo) a klasa ziemi jak wyżej, a ty jaką klasę ziemi masz i po pługu masz aż tak równo że potem Ci równo wysiewa? Jaki agregat masz? Ja mam famarola 3m.

Mam stary pług Landzberg lech 4- skiby obracany, zabezpieczenie śrubowe,po pługu od razu sieje, agregat robiony na zamówienie od kolesia który takie robi( wał+3 rzędy grabek+ wał ciężki) i do tego siewnik stary poznaniak 300 i sieje elegancko i 3 m szer.
Zetor Team

#30 Share Jacooo

Jacooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 21:28

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! A ja nie mam na zamówionego tylko taki zwykły (wał+ 2 pary zębów+wał) i chciałbym zapytać bardziej doświadczonych gospodarzy jak to jest z pługami który lepszy i bardziej się opłaca ten z zabezpieczeniami śrubowymi (czy nie jest upierdliwe za każdym razem zmieniać śrubę i czy często pękają?) czy lepiej zapłacić więcej i kupić z amortyzacją? )
Bardzo proszę o radę :rolleyes:

#31 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 14:36

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! po pierwsze liczy sie to ile pieniedzy jestes w stanie przeznaczyc na zakup pługa. ja mam overuma na zabezpieczenia srubowe to na wiosne scieły mi sie raptem 3 sztuki a zaoralem 35 ha. jezeli choodzi o kamienie na moich polach to bywa różnie ale nie jest ich tak strasznie duzo. orze tym pługiem 9 lat i moim zdaniem jest bardzo dobry. widac ze szwedzka stal swoje robi. odkładnice sa od nowosci . jak go kupilem miał 8 lat. przez okres swojego uzytkowania zaoralem nim około 600 ha. naprawde polecam , dzieki długim odkłanica mozna nim orac wolno jak równiez szybko , poniewaz nie przerzuca nadmiernie gleby przy wiekszej predkosci. jedna rzecz ktora naprawialem to była regeneracja siłownika od obracania pługa( koszt około 200 zł).lemiesze wytrzymuja mi na 150 ha z kolei nakładki na lemiesz na jakies 80 ha. jezeli chodzi o spalanie to forterra 11441 pali mi srednio 14-15l/ha przy orce do 30 cm głebokosci , wydajnosc w zaleznosci od długosci pola itp. 1 ha niecała godzine.

#32 Share Jacooo

Jacooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 10:50

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! Mam na pług do wydania max 20tyś. ale dobrze by było miej dlatego zaoszczędzić chcę i poszukuje jak już to pług zagonowy a co powiecie o pługach i innych produktach firmy unii grodząc, i jeszcze małe pytanko co lepiej 4skiby ale mniejsze korpusy, czy większe korpusy ale 3 skiby. Jaka jest różnica mniejsze skiby głębiej wejdą? I mam obawy czy mtz82a na ziemiach klasy III i IV da rade ;)?

#33 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 19:45

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! mtz ma raczej słaba hydraulike wez lepiej 3 z wiekszymi korpusami. szczerze wole uzywany obrotowy niz zwykły nowy zagonowy . jak kosze u ludzi gdzie sa bruzdy itp to makabra az sie denerwuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 21:17

Wyposażenie gospodarstwa. Co wybrać??!! zależy też na jakie pola czy masz je na tyle szerokie żeby obrotowy się opłacał??!! z czym si zgodzę to lepiej poszukaj używanego ale na prawdę porządnej firmy żebyś z czasem na części nie wydał więcej niż sam pług jest wart:)