Zaloguj się, aby obserwować  
piotrb14

trawa w burakach tzw. trawka

Polecane posty

piotrb14    192

witajcie, mam problem otóż na pewnym płacie w moich burakach rośnie trawa, od kąd pamiętam sieję buraki to ta trawa zawsze zam rośnie i nie można się jej wyzbyć za nic bo nie bardzo boi się oprysków... czy macie jakieś sposoby na nią?? może jakieś opryski przed siewne?? a moje 2 pytanie czy nadal nie ma żadnego oprysku na skrzyp polny w burakach?? (tzw choinki) ?? z góry dzięki piszę bo nie znalazłem odpowiedzi na te pytania na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Z tego co mówił gościu z ODR-u to jeszcze nie ma żadnego środka na choinki.Wiadomo że trzeba po wapnować pole jeśli takie rośli rosną,przynajmniej jest tak w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

pole było wapnowane już 3 razy po 3 tony wapna jednak myślę że trzeba wapnować dalej i przyorać głębiej bo jak wydaje mi się że te choinki mają długie ługie korzenie, ponadto spróbuje zgłęboszować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Na byle jakie trawy czy jednoliścienne AGIL, nie baw się w środki typu TARGA, LEOPARD, tego trzeba dać przynajmniej 2l/ha pieniądze podobne a efekt nie umywa się do agilu, jak masz mały placyk to opryskiwacz plecakowy i polataj po polu, a skrzypu samym wapnowaniem się nie usunie , jeżeli doprowadzimy do optymalnego ph to i tak urośnie tylko że słabiej , jakiś czas temu spryskałem od granic w burakach randapem , normalnie plecakowym się przeleciałem, wszystko wzieło a tego skrzypu nie, nawet glifosat go nie rusza.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

skrzyp jest dopuszczalny na piaskach(skrzyp się składa w większej części z krzemionki),na glebach zasobnych skrzyp oznacza zakwaszenie-skontroluj PH,a żaden środek go nie bierze-przy dobrym PH i odpowiedniej próchnicy sam wyginie.

piszesz że trawka rośnie-takie kępki małe?to wiechlina roczna-betanal ją zwalcza we wczesnym stadium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

to jest plac około 15 ary agilem pryskałem i marny efekt, może trochę ją spaliło ale odbija i tak, gdyby tego nie plewić tak jak robiłem 2 lata temu to zrobiła się murawa, skrzyp to trochę bierze chwastox extra z tego co wiem ale i to nie bardzo, po betanalie nie było żadnego efektu na trawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

rocznej wiechliny agil,fusilade nie bierze,inne wiechliny tak,a betanal we wczesnym stadium-a opisz jaka to trawka-może w grafikach zobacz-ściągnij program o ochronie roślin np:Fresh Manager-tam na bieżąco środki na dany chwast lu chorobę znajdziesz w danej uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

to, że nic nie rusza skrzypu to nieprawda, problem tylko w tym, że przypalisz buraki,

chyba że plecakowym będziesz po samym skrzypie pryskał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

ja mam też u siebie w burakach ale nie wiem czy to wiechlina czy chwastnica?opryskalem to juz agilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Na skrzyp to wapnowanie daje bardzo dobre efekty podniesie się ph gleby i sam zaniknie. Skrzyp ma korzenie na kilka metrów więc zabiegi uprawowe nawet głębokie niewiele pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Na chwasty jednoliścienne (trawy) można stosować każdy graminicyd - najlepiej w dawkach dzielonych (lepsza skuteczność niż jedokrotnie). Graman jest tym samym środkiem co Leopard czy Targa a o połowę tańszy (10 litrów Gramanu kosztuje tyle co 5 litrów Targi). Żeby poprawić skuteczność działania należy dodać wspomagacz. Przy tej samej dawce graminicyd jest o ok. 30 % skuteczniejszy. Polecam Olemix 84 EC (koszt ok. 8 zł za l).

Skrzyp polny można tylko ograniczać, a nie likwidować. Wapnowanie, stosowanie najwyższych dawek herbicydów z dodatkiem adiuwanta, metodami mechanicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

żaden graminicyd nie likwiduje wiechliny rocznej-środki na miotłę ją biorą-taka bestia,a na oko niepozorna,a nawet 4 razy w roku może nasiona wydać.

 

ale nadal nie wiemy czy to jest wiechlina roczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil177    0

Witam ja tez ostatnio pryskałem na ta trawkę i pryskałem ELEGANTEM od 1l/ha do 1,5l/ha w zaleznosci od wielkosci chwastu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

nie polecam głęboszowania. rozlużnisz głebsze warstwy gleby i skrzyp bedzie miał jeszcze wiekszą ochotę do wychodzenia na wierzch. Najlepiej połączyc zwalczanie chemiczne (chwastox w duzej dawce) z mechanicznym. Czyli kilka razy orka i kultywatorowanie pola w okresie gdy skrzyp jest juz duzy. Kilkukrotne uprawki powinny zmęczyc chwasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

wkurzyłem się. oplewiłem ręcznie trawę tą i było potem tydzień słoneczka i ładnie usechła ale teraz po deszczyku widzę że znowu zaczynają pojedyńcze źdźbła wychodzić. Buraki były małe a trawka była spora więc prysnąłem wtedy agilem -* trawka przyżółkła ale i buraków nie ma bardzo znaczy są ale bardzo małe :) mam nadzieję że liście przykryją ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Skrzyp polny zwalczany jest w miarę skutecznie przez fluroksypyr Starane Tomigam w górnych dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj