Skocz do zawartości

Zdjęcie

trawa w burakach tzw. trawka

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 16:15

trawa w burakach tzw. trawka witajcie, mam problem otóż na pewnym płacie w moich burakach rośnie trawa, od kąd pamiętam sieję buraki to ta trawa zawsze zam rośnie i nie można się jej wyzbyć za nic bo nie bardzo boi się oprysków... czy macie jakieś sposoby na nią?? może jakieś opryski przed siewne?? a moje 2 pytanie czy nadal nie ma żadnego oprysku na skrzyp polny w burakach?? (tzw choinki) ?? z góry dzięki piszę bo nie znalazłem odpowiedzi na te pytania na forum

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
trawa w burakach tzw. trawka Dzisiaj, 05:46
  •  

#2 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 czerwiec 2011 - 16:21

trawa w burakach tzw. trawka Z tego co mówił gościu z ODR-u to jeszcze nie ma żadnego środka na choinki.Wiadomo że trzeba po wapnować pole jeśli takie rośli rosną,przynajmniej jest tak w moim przypadku.

#3 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 16:22

trawa w burakach tzw. trawka pole było wapnowane już 3 razy po 3 tony wapna jednak myślę że trzeba wapnować dalej i przyorać głębiej bo jak wydaje mi się że te choinki mają długie ługie korzenie, ponadto spróbuje zgłęboszować

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 17:25

trawa w burakach tzw. trawka Na byle jakie trawy czy jednoliścienne AGIL, nie baw się w środki typu TARGA, LEOPARD, tego trzeba dać przynajmniej 2l/ha pieniądze podobne a efekt nie umywa się do agilu, jak masz mały placyk to opryskiwacz plecakowy i polataj po polu, a skrzypu samym wapnowaniem się nie usunie , jeżeli doprowadzimy do optymalnego ph to i tak urośnie tylko że słabiej , jakiś czas temu spryskałem od granic w burakach randapem , normalnie plecakowym się przeleciałem, wszystko wzieło a tego skrzypu nie, nawet glifosat go nie rusza.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 17:33

trawa w burakach tzw. trawka skrzyp jest dopuszczalny na piaskach(skrzyp się składa w większej części z krzemionki),na glebach zasobnych skrzyp oznacza zakwaszenie-skontroluj PH,a żaden środek go nie bierze-przy dobrym PH i odpowiedniej próchnicy sam wyginie.

piszesz że trawka rośnie-takie kępki małe?to wiechlina roczna-betanal ją zwalcza we wczesnym stadium.

#6 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 17:37

trawa w burakach tzw. trawka to jest plac około 15 ary agilem pryskałem i marny efekt, może trochę ją spaliło ale odbija i tak, gdyby tego nie plewić tak jak robiłem 2 lata temu to zrobiła się murawa, skrzyp to trochę bierze chwastox extra z tego co wiem ale i to nie bardzo, po betanalie nie było żadnego efektu na trawie

#7 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 17:54

trawa w burakach tzw. trawka rocznej wiechliny agil,fusilade nie bierze,inne wiechliny tak,a betanal we wczesnym stadium-a opisz jaka to trawka-może w grafikach zobacz-ściągnij program o ochronie roślin np:Fresh Manager-tam na bieżąco środki na dany chwast lu chorobę znajdziesz w danej uprawie.

#8 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 18:43

trawa w burakach tzw. trawka to, że nic nie rusza skrzypu to nieprawda, problem tylko w tym, że przypalisz buraki,
chyba że plecakowym będziesz po samym skrzypie pryskał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 18:54

trawa w burakach tzw. trawka ja mam też u siebie w burakach ale nie wiem czy to wiechlina czy chwastnica?opryskalem to juz agilem

#10 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 19:49

trawa w burakach tzw. trawka Na skrzyp to wapnowanie daje bardzo dobre efekty podniesie się ph gleby i sam zaniknie. Skrzyp ma korzenie na kilka metrów więc zabiegi uprawowe nawet głębokie niewiele pomogą

#11 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 20:18

trawa w burakach tzw. trawka Na chwasty jednoliścienne (trawy) można stosować każdy graminicyd - najlepiej w dawkach dzielonych (lepsza skuteczność niż jedokrotnie). Graman jest tym samym środkiem co Leopard czy Targa a o połowę tańszy (10 litrów Gramanu kosztuje tyle co 5 litrów Targi). Żeby poprawić skuteczność działania należy dodać wspomagacz. Przy tej samej dawce graminicyd jest o ok. 30 % skuteczniejszy. Polecam Olemix 84 EC (koszt ok. 8 zł za l).
Skrzyp polny można tylko ograniczać, a nie likwidować. Wapnowanie, stosowanie najwyższych dawek herbicydów z dodatkiem adiuwanta, metodami mechanicznymi.

#12 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 20:29

trawa w burakach tzw. trawka żaden graminicyd nie likwiduje wiechliny rocznej-środki na miotłę ją biorą-taka bestia,a na oko niepozorna,a nawet 4 razy w roku może nasiona wydać.

ale nadal nie wiemy czy to jest wiechlina roczna.

#13 Share Emil177

Emil177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 20:43

trawa w burakach tzw. trawka Witam ja tez ostatnio pryskałem na ta trawkę i pryskałem ELEGANTEM od 1l/ha do 1,5l/ha w zaleznosci od wielkosci chwastu :)

#14 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 09 czerwiec 2011 - 23:40

trawa w burakach tzw. trawka nie polecam głęboszowania. rozlużnisz głebsze warstwy gleby i skrzyp bedzie miał jeszcze wiekszą ochotę do wychodzenia na wierzch. Najlepiej połączyc zwalczanie chemiczne (chwastox w duzej dawce) z mechanicznym. Czyli kilka razy orka i kultywatorowanie pola w okresie gdy skrzyp jest juz duzy. Kilkukrotne uprawki powinny zmęczyc chwasta.

#15 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:24

trawa w burakach tzw. trawka wkurzyłem się. oplewiłem ręcznie trawę tą i było potem tydzień słoneczka i ładnie usechła ale teraz po deszczyku widzę że znowu zaczynają pojedyńcze źdźbła wychodzić. Buraki były małe a trawka była spora więc prysnąłem wtedy agilem -* trawka przyżółkła ale i buraków nie ma bardzo znaczy są ale bardzo małe :) mam nadzieję że liście przykryją ziemię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 21:24

trawa w burakach tzw. trawka Skrzyp polny zwalczany jest w miarę skutecznie przez fluroksypyr Starane Tomigam w górnych dawkach.