Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 612 olej w płynie

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 12:17

Fendt 612 olej w płynie Witam wszystkich.
Mam wielki problem , taj jak w temacie olej dostaje się do płynu chłodniczego.
Wszystko zaczeło się od malego przegrzania z powodu ubytku plynu ( wąż pod tylnim mostem )
po kilku dniach (oczywiście po uzupełnianu braku płynu) zauważyłem olej w płynie.
Mimo wszystko musiałem przygotować dzialke bo bylem umowiony na siew fasoli, wtedy nagromadzilo się oleju aż tak dużo że wybiło korek z chłodnicy po czym wróciłem do domu.
Odkręciliśmy głowice i są ok (sprawdzone) uszczelki oczywiście nowe blok zalewaliśmy gorącą wodą i nic zero przecieków, więc zasięgneliśmy porady mechanika. Ten też nic nie znalazł powiedział że to musi być jedna z uszczelek pod glowicą. Po zmianie problem wrócił i znowu jest olej w wodzie.
Czy ktoś może mial podobny problem lub wie co może być przyczyną?
Bardzo proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 612 olej w płynie Dzisiaj, 06:17
  •  

#2 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 13:22

Fendt 612 olej w płynie a głowice planowałeś? jak ją sprawdziłeś?

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#3 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 13:36

Fendt 612 olej w płynie Czasami przeciek następuje w wymieniku ciepła przy filtrze oleju, do podstawy fitra przychodzą przewody płynowe. Wydaje mi się, choć mogę się mylić,że Twój powinien mieć taką chłodnicę oleju silnikowego. Jeśli tak odłącz przewody i połącz je z pominięciem filtra.Jeżeli tam jest uszkodzenie olej powinien pokazać się w króćcach. Albo sprawdź ciśnieniowo - tylko bez przesady.

#4 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 16:33

Fendt 612 olej w płynie

a głowice planowałeś? jak ją sprawdziłeś?

Sprawdzałem pod względem szczelności mikro coś tam nie pamiętam dokladnie

Czasami przeciek następuje w wymieniku ciepła przy filtrze oleju, do podstawy fitra przychodzą przewody płynowe. Wydaje mi się, choć mogę się mylić,że Twój powinien mieć taką chłodnicę oleju silnikowego. Jeśli tak odłącz przewody i połącz je z pominięciem filtra.Jeżeli tam jest uszkodzenie olej powinien pokazać się w króćcach. Albo sprawdź ciśnieniowo - tylko bez przesady.

Ok sprawdze ale wydaje mi się że nic takiego nie mam gdzie mam to szukać? dam znać czy coś takiego mam

#5 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 21:14

Fendt 612 olej w płynie

Sprawdzałem pod względem szczelności mikro coś tam nie pamiętam dokladnie

Ok sprawdze ale wydaje mi się że nic takiego nie mam gdzie mam to szukać? dam znać czy coś takiego mam

Jednak nie ma w tym modelu.
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Farmtrac80

Farmtrac80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 08:38

Fendt 612 olej w płynie A jak uzupełniałeś ten płyn za pierwszym razem to silnik był wystudzony lub dolewałeś na pracującym silniku, mogła tuleja, blok albo któraś głowica trzasnąć jak dostały momentalnie zimnego płynu. Chyba że majster przy pierwszej naprawie tuleje podnosił i zbyt wysoko je osadził to też są takie objawy.
Ja miałem taki problem w 60ce znam tylko jeden sposób żeby to sprawdzić, odłącz z układu chłodnice i nagrzwnice kabiny(żeby ich nie rozsadziło) zagłusz przewody do nich wychodzące zalej przez górny przewód idący do chłodnicy wody. Odkręć miskę olejową podaj sprężarką ciśnienie powietrza w przewód którym lałeś wodę i kontroluj wyciek wody najszybciej od dołu. Ja w ten sposób zdiagnozowałem przyczynę. Pociesze Cie w zime pomagałem dla Kumpla w remoncie takiego silnika nowe zestawy naprawcze cylindrów, regeneracja głowic, uszczelniacze i kilka piwek :D to koszt 10 000PLN
A może masz sprężarke chłodzoną płynem i ona sadzi olej!

Edytowany przez Farmtrac80, 10 czerwiec 2011 - 08:47.

#7 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 18:42

Fendt 612 olej w płynie

A jak uzupełniałeś ten płyn za pierwszym razem to silnik był wystudzony lub dolewałeś na pracującym silniku, mogła tuleja, blok albo któraś głowica trzasnąć jak dostały momentalnie zimnego płynu. Chyba że majster przy pierwszej naprawie tuleje podnosił i zbyt wysoko je osadził to też są takie objawy.
Ja miałem taki problem w 60ce znam tylko jeden sposób żeby to sprawdzić, odłącz z układu chłodnice i nagrzwnice kabiny(żeby ich nie rozsadziło) zagłusz przewody do nich wychodzące zalej przez górny przewód idący do chłodnicy wody. Odkręć miskę olejową podaj sprężarką ciśnienie powietrza w przewód którym lałeś wodę i kontroluj wyciek wody najszybciej od dołu. Ja w ten sposób zdiagnozowałem przyczynę. Pociesze Cie w zime pomagałem dla Kumpla w remoncie takiego silnika nowe zestawy naprawcze cylindrów, regeneracja głowic, uszczelniacze i kilka piwek :D to koszt 10 000PLN
A może masz sprężarke chłodzoną płynem i ona sadzi olej!

Ok sprawdze
A jaką sprężarke masz na myśli??

#8 Share Farmtrac80

Farmtrac80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 21:44

Fendt 612 olej w płynie

Ok sprawdze
A jaką sprężarke masz na myśli??

oczywiście do pneumatycznego układu hamulcowego przyczep jeśli taką masz bo najczęściej sprowadzone mają hydrauliczne czyli na olej.

#9 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 00:39

Fendt 612 olej w płynie

oczywiście do pneumatycznego układu hamulcowego przyczep jeśli taką masz bo najczęściej sprowadzone mają hydrauliczne czyli na olej.

mam na olej czyli hydraulicznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 21 październik 2011 - 08:16

Fendt 612 olej w płynie napewno nie masz przy filtrze olejowym wymiennika?? -dziwne
U mnie tez sie olej pojawia w zbiorniku, ale jakies poł litra na 500mth, narazie nic z tym nie robiłem