Skocz do zawartości

Zdjęcie

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Chris

Chris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 09:33

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy Witam mam taki problem, mam przyczepę tandem 2 osiową 7,5t Warfamy i co kilkanaście kilometrów przejechanych kończy się wystrzeleniem, dosłownie hukiem którejś z opon. Czy ktoś wie co jest nie tak? Dodam że opony i felgi są sprawdzane na wulkanizacji, więc w czym może leżeć problem. Proszę o odpowiedź.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy Dzisiaj, 20:09
  •  

#2 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 09:42

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy błąd fabryczny

...niewszystko co krajowe jest dobre...

#3 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 09:47

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy A sprawdziłeś nośność tych opon? może one powinny byc w mniejszej przyczepie

#4 Share Chris

Chris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 09:56

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy opony są takie same jak oryginalne zakupione z przyczepą:/z resztą zastanawiam się czy to nie jest jakiś błąd wkonstrukcji może osi, może są jakieś nienormalne czy jak> Bo to w końcu przyczepa więc co może być powodem?? Nie mam pojęcia ale to po prostu dobija gdy w trasie trzeba co rusz koło zmieniać

Edytowany przez Chris, 09 czerwiec 2011 - 09:59.

#5 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 10:12

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy Ja napisze o kliku powodach. Po pierwsze czy nie ma przeładunku? Po drugie czy nie przekraczasz dopuszczalnej prędkości z pełnym ładunkiem? po trzecie czy opony mają odpowiednią liczbę płócien (tzw. indeks nośności - to nie to samo co jednakowy rozmiar) ? i po czwarte może sie zdarzyć że w Twojej przyczepie po prostu zamontowano opony z wadliwej partii (warto sprawdzić czy pisze na nich Gatunek I)...

#6 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy w mojej przyczepie pronaru 6T okazało się że opony są zbyt słabe jak do tej przyczepy - zbyt mało warstw - poza tym przystosowane do prędkości 30km/h. Więc sprawdź dokładnie ilowarstwowe masz opony i jaki mają indeks prędkości bo wystarczy że zbyt szybko jeździsz i po nich.
4 lata - 3 opony wymienione

#7 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy nieduże, szerokie opony + długa trasa z obciążeniem = nagrzanie opon wieksza temperatura powietrza wewnątrz opony większe ciśnienie :)

#8 Share Chris

Chris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 10:24

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy dziękuję za podpowiedzi. A jakie opony byłyby najlepsze? Czy mógłby mi ktoś jakieś zaproponować?

#9 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 10:31

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy Żeby Ci coś zaproponować trzeba wiedzieć czy:
-masz teraz opony dętkowe czy bezdętkowe,
-jaki jest rozmiar tych opon,
-z jaką prędkością smigasz tą przyczepą,
-czy robisz przeładunki,
- i jaką dysponujesz kasą ;)
na tej podstawie coś można by powiedzieć dopiero ale najlepiej spytać się doświadczonego (ale takiego naprawdę fachowca) wulkanizatora.....

#10 Share Chris

Chris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 10:38

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy były bezdętkowe, założyliśmy dętki. Rozmiar 11,5/80 15,3. Śmigam z prędkością 35 km/h przyczepa jest przeładowywana. Mam jeszcze pytanie czy lepsze są dętkowe czy bezdętkowe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 10:45

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy jeśli do bezdętkowych wsadziłeś dętki to to jest przyczyna. Detka trze o oponę w przeładowanej przyczepie -> nagrzewa się mocniej i bum gotowe. Generalnie bęzdętkowe mniej się nagrzewają z tytułu wszelakich ładunków ale są bardzie podatne na uchodzenie powietrza (wystarczy że lekko skrzywisz felgę i jest już problem). Widze że to były standardowe jakie zakłada warfama ;) one mają tylko dziesięć płócien (10PR) popatrz jakie są w opcji czyli 14 płócien (14PR) ajeszcze lepiej 16PR i takie co najmniej bym Ci polecił jeśli nie chcesz zmieniać na większy rozmiar koła.... ;)

#12 Share Chris

Chris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 11:07

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy ok. Dzięki wielkie za rady :). Czuję się przekonany, że będzie już tylko lepiej

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 czerwiec 2011 - 11:18

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy u mnie po zmianie ciągnika w ciągu sezonu musieliśmy wymienić wszystkie 4 opony w wywrotce.
Powody były dwa.
Nowy ciągnik jechał 40km/h - wcześniej ursus 3p maks 28
Opony miały dobrze ponad 10 lat

Po tym jak wymieniliśmy opony na nowe - już 3 lata i zero problemów nawet na dystansach 10-15km przy prędkości dochodzącej do 40km/h

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#14 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 14:08

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy Załóż dentki te lepsze 14płócienne opony i posyp dobrze oponę od środka talkiem, dętke też troszkę nie będzie się przecierać.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#15 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 czerwiec 2011 - 14:27

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy I nie kupój tanich opon, lepiej dołożyć pare stuwek i mieć spokój. Ja kupiłem jedną tanią i jedną drogą - obie w tamtym roku i ta tańsza chińska do wymiany.

#16 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 11:52

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy mam podobne pytanie tylko ze do przyczepy czeskiej... zastanawiam się czy kupić nowe opony tzw. balonówki czy wymienić całe koła na takie od samochodu ciężarowego ma ktoś doświadczenie z takimi przemianami???

#17 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 12:21

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy ja mam przyczepe zrobioną ze stara i takież opony tam zostały. często jeżdzi przeładowany i zero problemów

#18 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 12:42

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy ti taka typu autosan to spokojnie nie będzie problemów bo tam są koła 20' a mi chodzi o typowe balonówki czy można kupić takie do prędkości 40 żeby nie strzelały i jak to cenowo wygląda??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share krzysiek5211

krzysiek5211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 20:50

wystrzeliwanie opon w przyczepie Warfamy jaki to typ?, ja mam t042, 7ton, i problem byl w felgach.na gwaranci wymieniali bo pekaly na rantach! dobrze tylko ze byly opony bezdetkowe i uszlo powietrze, co do opon zakladanych przez fabryke to jest straszna lipa bo tylko 10plucien i nosnosc zgadza sie tyko przy predkosci do 25kmh i taka warfama podaje predkosc urzytkowania. osobiscie juz zmienilem opony na 12plucien