Skocz do zawartości

Zdjęcie

obrzękówka

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Zubron2048

Zubron2048

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 14:16

obrzękówka Sprubujcie paszy leczniczej SANO BABSY BIEGUNKA.Jest to pasza lecznicza pełonporcjowa zawierająca antybiotyk Colistyne.Aby nią kupić trzeba mieć receptę od lekarza wet.Zapobiega biegunkom i obrzękówkom w okresie okołodsadzeniowym.Wybrubowałem polecam,koszt za 25kg worek ok.62,5 zł.
Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
obrzękówka Dzisiaj, 01:18
  •  

#22 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 12 luty 2012 - 20:10

obrzękówka To jak w końcu z tą głodówką głodzic czy nie,bo ja dawałem pasze pełnoporcjową z niedużą ilością własnej śruty co prawda zakwaszacza nie dostały odsadzone są już ponad tydzień apetyt miały jak niewiem co i dzisiaj zaczeło się jeden powietrze łapie jak ryba bez wody,powieki popuchnięte głosik piskliwy i już pewnie się przekręcił. Moje pytanie jaki lek polecacie dla reszty bo znając życie na jednym się nie skończy i rady na przyszłośc?

#23 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 12 luty 2012 - 20:28

obrzękówka Głodzić dobę, albo nawet dwie, ewentuanie w drugiej dobie podsypać minimalnie paszy tak dla oszukania, aby zbytnio nie hałasowały, potem włączyć paszę koniecznie z zakaszaczem i antybiotykiem oraz tlenkiem cynku(tu przydać się może np. Subicol tam masz tlenek cynku w dawce powiedzmy leczniczej i antybiotyk). Po za tym już po postawieniu rozpoznania szczepić, albo dać im do wody antybiotyk z tych wymienionych wyżej w temacie, ewentualnie co by się nikt nie czepiał już o to, to przed leczeniem wyślij materiał na posiew i antybiogram, jeśli materiał będzie diagnostyczny to leczenie zdążysz wdrożyć po ok 3 dniach od wysłania materiału, wtedy przy dobrym locie dotrą wyniki - o ile będzie jeszcze sens leczyć. No i obowiązkowo zapewnić im stały całodobowy dostęp do wody, może być z dodatkiem czegoś takiego jak Rehydrat.
W profilaktyce to przedwszystkim stosuje się zakwaszacz + tlenek cynku, w leczeniu wg mnie antybiotyki, które wymieniłem wyżej, @rafik oczywiście może się z tym nie zgadzać, pododbnie jak inni forumowicze, ale w końcu każdy ma swoje przekonania i doświadczenia.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 12 luty 2012 - 20:52

obrzękówka To co napisał blacha@ jest prawdą. Przyczyną obrzękówki jest zbyt słaba strawność białka w paszy. Niestrawione białko jest dobrą pożywką dla E.coli, której toksyna jest bezpośrednią przyczyną choroby obrzękowej. W leczeniu zalecane jest stosowanie leków z grupy chinolin (Baytril,EnroxinEnflocyna), kolistyna lub linkomycyna ze streptomycyną oraz niesterydowych preparatów przeciwzapalnych (Ketofen10%, Finadyna,Flumigen,Tolfine). W pierwszym okresie choroby celowe jest także podanie prosiętom środków uspokajających (Stresnil).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 13 luty 2012 - 10:57

obrzękówka Dzięki za zainteresowanie się tematem, tak wiec byłem u znajomego i podał mi preparat o nazwie Combi Ject narazie dostały po porcji i bede obserwował sytuacje,jak narazie jeden odjechał.

#26 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 19:00

obrzękówka

Pytanie czy moze wystąpic obrzekówka 7 tygodni po odsadzeniu?

waga około 40 kg jeden prosiak z gniazda leży od rana i rusza mu brzuchem cały czas jak oddycha

pasza cały czas ta sama,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 11 listopad 2015 - 20:47

obrzękówka

Pytanie czy moze wystąpic obrzekówka 7 tygodni po odsadzeniu?

waga około 40 kg jeden prosiak z gniazda leży od rana i rusza mu brzuchem cały czas jak oddycha

pasza cały czas ta sama,

Nawet większe sztuki potrafi dopaść ;/