Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa Biardzki

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesiek4142

grzesiek4142

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 13:20

Pompa Biardzki Witam

Chcę kupić pompe P-120 Biardzki (mam do wydania tylko 500zł) i chciałbym się dowiedzieć czy polecacie tą pompę czy nie. Jeżeli nie to jakiej firmy wybrać, ale musi byc wydajnosci 120l/m i nie kosztować wiecej niz 500zł. Czy to jest polska pompa?
http://www.biardzki....owo-tlokowa.htm

Z góry dziękuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa Biardzki Dzisiaj, 05:18
  •  

#2 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 08 czerwiec 2011 - 13:27

Pompa Biardzki Słuchaj musisz się zdecydować czy chcesz kupić dobrą pompą czy wydać 500zł na badziew.
Polska pompa 70l/min wytrzymuje około 200ha w polotach do 300ha.
Ta podejrzewam, że będzie coś w tych granicach albo mniej jeśli jest na takich samych podzespołach.
Jeśli chcesz mieć dobrą pompę to kup Ro 130 z firmy Udor, wydasz trzy razy więcej a z pięć razy więcej opryskasz na niej.
Co z tego, że wydasz 500zł jak za rok, dwa będziesz musiał znowu zmieniać.

#3 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 13:55

Pompa Biardzki

Witam

Chcę kupić pompe P-120 Biardzki (mam do wydania tylko 500zł) i chciałbym się dowiedzieć czy polecacie tą pompę czy nie. Jeżeli nie to jakiej firmy wybrać, ale musi byc wydajnosci 120l/m i nie kosztować wiecej niz 500zł. Czy to jest polska pompa?
http://www.biardzki....owo-tlokowa.htm

Z góry dziękuję

Produkowane 10km ode mnie B) Sam mam pompę od Biardzkiego i tylko raz zawiodła już ze 4 lata temu ale była na gwarancji wymieniona na drugą bez sprawdzania ;) U mnie w okolicy bardzo dużo jest tych opryskiwaczy i pomp, może dlatego że najbliżej do serwisu ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Podkarpackie eliminacje zobacz »

•  

#4 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 14:11

Pompa Biardzki Mam pompę od Biardzkiego 4 lata, w tym czasie opryskała około 400ha, jak na razie bez awarii. Zamontowana jest w starym Pilmecie 1000l 15m

#5 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 08 czerwiec 2011 - 14:37

Pompa Biardzki

Słuchaj musisz się zdecydować czy chcesz kupić dobrą pompą czy wydać 500zł na badziew.
Polska pompa 70l/min wytrzymuje około 200ha w polotach do 300ha.
Ta podejrzewam, że będzie coś w tych granicach albo mniej jeśli jest na takich samych podzespołach.
Jeśli chcesz mieć dobrą pompę to kup Ro 130 z firmy Udor, wydasz trzy razy więcej a z pięć razy więcej opryskasz na niej.
Co z tego, że wydasz 500zł jak za rok, dwa będziesz musiał znowu zmieniać.

to chyba ci się coś pomyliło sąsiedzi pokupowali opryskiwacze z tymi pompami i pryskają już parę lat i nic się nie dzieje... także nie opowiadaj takich bajek że to taki badziew...
Life Is Brutal...

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 14:47

Pompa Biardzki my mamy taka pompę chodzi już 5 lat oryskała ponad 200ha. Miała jedną awarie w tym roku. Pękła sprężyna w zaworku i nie trzymała dobrze ciśnienia. Zmieniłem też membrany jak miałem już rozebrana. Polecam ta pompę.

Edytowany przez damian40000, 08 czerwiec 2011 - 14:48.

#7 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 08 czerwiec 2011 - 16:55

Pompa Biardzki Mam opryskiwacz z taką pompą już z 8-9 lat i miała jedną awarię,ale na gwarancji dali nową i jest ok.

#8 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 21:50

Pompa Biardzki A nie pamiętasz z którego roku była tamta? Bo moja też miała wadę fabryczną i dali nową be gadania. ;)

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#9 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 czerwiec 2011 - 17:01

Pompa Biardzki Mój opryskiwacz jest z 2002r tak że chyba pompa też z ego okresu.Moja nie podawała ciśnienia na opryskiwacz a z twoją co było?

#10 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 20:57

Pompa Biardzki To samo :P W Zbuczynie tylko Biardzki zapytał który to rok pompy i powiedział żeby nową dać bo tamte miały taką "wadę fabryczną" ;)

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:57

Pompa Biardzki Biardzkiego robią 15km od mnie, dzisiaj gadałem z chłopakiem który pracował tam tydzień, to mówił, że części nie są złej jakości wręcz przeciwnie, aczkolwiek, przed zaczęciem z nim pracy, należy samemu przjeżec cąły opryskiwacz, czy wszytko jest tip top, podokręcac ewentualnie i w pole. Wujo ma 600l na 30ha gospodarstwie, wszytko orne, już 6 lat opryskiwacz, to farba zaczyna odstawac i pojawiac się rdza, więc chyba nieźle, a na pompę sobie nie narzekają po dziś dzień. Tylko robota tam średnio ciekawa przy składaniu 14 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu...

#12 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 13:26

Pompa Biardzki Ja kupiłem opryskiwacz z tą pompą i dosłownie po kilku hektarach olej wyrzuca odpowietrznikiem przy korku wlewu. Nie mam go za dużo. Olej zmienił barwę także chyba nieszczelna membrana. Ciśnienie w porządku. Czekam do końca sezonu i reklamuję...

#13 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 13:52

Pompa Biardzki W końcu od tego jest gwarancja :)

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#14 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 01 maj 2013 - 12:04

Pompa Biardzki kupiłem tą pompę w zeszłym roku w czerwcu a w tym na wiosnę poszła membrama nawet roku nie wytrzymała opryskał około 150ha jakość jak cena

#15 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 maj 2013 - 21:55

Pompa Biardzki U mnie wytrzymała trochę ponad rok i pękła z boku obudowa

#16 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:46

Pompa Biardzki Wiecie może gdzie dostanę tłok do pompy p120? Chodzi mi o to co mimośród przesuwa w lewo i prawo co popycha membrany. Dziś ten badziew z plastiku biardzki padł, zatarł się tłok w pompie, widocznie nie spasował mu nowy olej :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#17 Share mi3p

mi3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:58

Pompa Biardzki ja też mam biardzkiego 400l z 2008R i awarii w pompie nie było żadnej awarii a jak co niektórzy piszą że to szajs to chyba nie umieją z nich korzystać

#18 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 maj 2013 - 16:07

Pompa Biardzki ja tez mam ten opryskiwacz od 2003 roku i właśnie siadła mi pompa i biorąc pod uwagę w jakich warunkach pracował ten opryskiwacz w hektarach wam nie opisze bo nie mam dużo ziemi ale przez te 10 lat napewno z 150 opryskał ale opryskiwacz naprawdę dużo pracuję bo mam szklarnie i wszystkie zabiegi nim robiłem a najbardziej dostawał w kość jak pracował zimą wtedy chodzi jakieś 2 tyg całe dnie po 10 godzin w temp ujemnych wiec myślę ze pompa wytrzymała długo gorzej z samym opryskiwaczem bo rama już prawie kompletnie zgniła a belka to taka porażka ze masakra no ale co się spodziewać za taką kasę ;) a rozdzielacz nie wytrzymał niestety tak długo bo po 3 latach musiałem zmienić na jakiś włoski Agra czy coś takiego no ale ten rozdzielacz kosztował prawie tyle co opryskiwacz :(

#19 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 maj 2013 - 19:38

Pompa Biardzki To co wy pryskacie 150 ha przez 10 lat? jak sobie policzyłem z grubsza zabiegi jakie wykonałem w zeszłym roku to zrobiłem ok 70 ha w zeszłym roku :D I biardzkiemu wychodzi to bokiem począwszy od rozpylaczy przez głowiczki przez lance rame i pompe, to badziew z plastiku, jak rozebrałem pompę okazało się by wyjąć tłok który też jest z plastiku, musze rozwalić jedną koronkę w łożysku i wyjąć łożysko, bo nabite są na ślepo w jedną stronę, tłok z plastiku koszt 68zł, zaworki z plastiku po 10zł, łożyska i uszczelniacz 40zł i może dociupie przez ten rok i niechce go widzieć :D gorszego badziewia nie miałem w posiadaniu, starego pilmeta lub krukowiaka kupię .
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 08 maj 2013 - 11:09

Pompa Biardzki Mieliście taki przypadek że opryskiwacz Biardzki po zimie w pracy dochodził tylko do 2,2bar i nie chciał więcej dobić? regulacja ciśnienia tylko działa w jedną stronę żeby zmniejszyć,jak chce zwiekszyc to nic nie reaguje. co to może być?

Dodaj odpowiedź