Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pozostałości chwastnicy i prosowatych w ziemniaku.

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share polszu

polszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:agro....info...

Napisany 08 czerwiec 2011 - 10:48

Pozostałości chwastnicy i prosowatych w ziemniaku. Witam
Stosuje od wielu lat mieszaninę Afalon + Stomp w ~10 dni po posadzeniu i obredleniu w zasadzie ich generyków. Czasami dochodzi też generyk preparatu Comannd w dolnej dawce.
W tym roku zaobserwowałem jednak denerwujące pasowe żeby nie powiedzieć liniowe (w miejscach przepłyceń przy obredlaniu) pozostałości chwastnicy i prosowatych w ziemniaku. Ich ilość jest na pograniczu szkodliwości ekonomicznej jak chodzi o plon..wiem jednak, że będzie to duże utrudnienie dla mojego kombajnu ziemniaczanego.
Pomyślałem o Fusilade lub Panterze w niewielkich dawkach....Fusilade stosowałem po wschodowo wiele lat temu jednak zawsze przy mniejszych ziemniakach 10-15cm.
Problem jednak w tym, że ziemniaczki (sadzone 21.IV) są już powyżej 20 ..25 cm..na dziś planuje pierwszy oprysk fungicydem plus nawożenie dolistne....
I zastanawiam się czy niezależnie nie opryskać w odstępie kilku dni lub przed fungicydem jednym z tych dwóch preparatów....i tu mam pytanie dla bardziej doświadczonych czy taki stosowanie tych gramnicydów aparaturą ciągnikową w tak późnych fazach ziemniaka odbije się na plonie...bo jeśli tak zdecyduje się walczyć z tym opryskiwaczem plecakowym i mazakiem herbicydowym w miejscach nasilenia.
Co Wy byście zrobili/ jakim preparatem ? co zwyczajowo robicie w takich sytuacjach. Dodam, że ze względów eko...nie mam w zwyczaju reglonować ziemniaków przed zbiorem..

Edytowany przez polszu, 08 czerwiec 2011 - 10:54.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pozostałości chwastnicy i prosowatych w ziemniaku. Dzisiaj, 02:06
  •  

#2 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 10:59

Pozostałości chwastnicy i prosowatych w ziemniaku. fusilade na ziemniaka nie wpływa,ważne żeby do tych prosowatych doszło(pokryło)-a wchłania się godzinę,potem można deszczować i działa-także pryskać można po tej godzinie czym tam tobie pasuje,nawet mocznikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 08 czerwiec 2011 - 21:00

Pozostałości chwastnicy i prosowatych w ziemniaku. a titusem tak póżno można?bo mi rzepak powyłaził teraz.chciałem dać tak 30g ale mam obawy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 22:25

Pozostałości chwastnicy i prosowatych w ziemniaku. tak-bo starszy ziemniak więcej wytrzyma(w razie czego),ważne żeby chwast dostał,te 10-15 centymetrów ziemniaka podają właśnie dlatego żeby do chwastów doszło.