Skocz do zawartości

Zdjęcie

NEW HOLLAND 841

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawlaki

pawlaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 10:28

NEW HOLLAND 841 Witam ,proszę o pomoc przy prasie New Holland 841 gdyż brzydkie wychodzą bale z sianokiszonki . Słoma wychodzi super a sianokiszonka bardziej pod suszona dobrze ale taka bardzo matowa już nie a nawet tragiczna od czego to idzie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NEW HOLLAND 841 Dzisiaj, 02:30
  •  

#2 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 13:03

NEW HOLLAND 841 jeździj od boku do boku i będzie dobrze ;)

#3 Share pawlaki

pawlaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 14:05

NEW HOLLAND 841 sąsiad pomyśli że jestem pijany , a tak poważnie te bale są nie kiedy straszne chodzi mi o boki są jak gdyby piorun trzasną w nie.

#4 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 14:07

NEW HOLLAND 841 tak jak pisałem wyżej więcej materiału na boki a mniej na środek.

#5 Share pawlaki

pawlaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 14:16

NEW HOLLAND 841 masz taką prasę?

#6 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 14:42

NEW HOLLAND 841 nie choć chcąc kupić prasę oglądałem się za takimi ;)

#7 Share pawlaki

pawlaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 16:36

NEW HOLLAND 841 Jeśli ma ktoś taką prasę lub doświadczenie to proszę się podzielić informacją .

#8 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 08 czerwiec 2011 - 22:18

NEW HOLLAND 841 dobrze gadane jezdzij od boku do boku slalomem nie ze cały czas krecisz kierownica w prwo i lewo tylko spokojnie od boku do boku mi sianokiszonka z trawy która lezała dwa dni była super baloty nie siadły przynajmiej nie szło tego zauwazyvc a kładlismy je cyklopem przy niektórych 3011 sie lekko unosił :Dmusisz wiecej materiału na boki dac tak jak kolega pisze a sasiad niech sobie mysli jak ma ochote to niech z flaszka na pole przyjdzie :D: lol: i nie owijaj za blisko przegu tzn nie zaczynaj za blisko bo sznurek będzie spadywał ale to chyba wiesz :)

czym ciągasz tą prase??

Edytowany przez Filipoo, 08 czerwiec 2011 - 22:33.

#9 Share pawlaki

pawlaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 08:39

NEW HOLLAND 841 Ciągne MF6140 . Wysokie wałki mają znaczenie czy tylko żeby na boki jak najwięcej szło materiału? A może wiesz czy da się zamontować siatke i jaki będzie koszt bo mi się wydaje że jakby siatką owijał to bale miałyby lepszy wygląd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 22:17

NEW HOLLAND 841 napewni sie da zamontować osprzet do siatki ale nie mam pojecia jaki koszt gdzies było zdjecie samontowania tego osprzetu zy tam urzadzenia, siatka tylko lepiej bedzie trzymac ale jezleli na bokach bedzie mało materiału to i tak boki beda słabe miekkie
wałki rób takie by sie zmiesciły w podbierak ja takie robie i jeszcze próbuje jezdzic slalomem. Pamiętaj ze czym wolniej bedziez jezdził tym mocniej zbijesz belke wiec i wiecej amteriału w nią wejdzie

#11 Share pawlaki

pawlaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 20:20

NEW HOLLAND 841 Jak będziesz miał namiary na ten osprzęt do siatki to daj znać . Jaką TY masz prasę?

#12 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 14:21

NEW HOLLAND 841 oki ja tez mam NH 841 ciagam ja c-385 chwilami ciezko a bije baloty tzn ostatnie baloty siana i 60 kiszonki biłem na max zgniocie

#13 Share pawlaki

pawlaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 16:12

NEW HOLLAND 841 W sobote 12-06.2011 robiłem sianokiszonkę i zastosowałem się do twoich wskazówek i na razie bale wychodziły super . Ja kiedyś pożyczałem ciągnik zetor 6245 i czasami szedł ledwo a teraz MF6140 idzie bez problemu no gdyby u nas gór nie było to i mniejszy szedł by bez problemu. Na max zgniocie jeszcze nie robiłem . Ile robisz kiszonki?

#14 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:53

NEW HOLLAND 841 w zeszłym roku robiłem pierwszy raz ta rasy bo i tez krótko ja mam skrecięm z 60 pare kólek zadna snie siedła a stały do lutego az sie skonczyły a robiłem we wrzesiu jakoś na poczatku chyba
siana skreciłem cos około 160 słabo taki rok i słomy tez z 160 bel to cała słowa i cała sianokiszonka i połowa siana idzien a max zgniocie najwyzej łancuch peknie w co watpie a jak tak to sie go skróci a pękac nie bedzie to nie jest takie słabe jak sie wydaje

#15 Share pawlaki

pawlaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 20:40

NEW HOLLAND 841 Dlaczego jak zaczynam prasować to mam bardzo luźny łańcuch aż ociera o rułki od chydrauliki jak podjade pare metrów i wejdzie troche siana to już jest normalny i nie ociera o rułki

#16 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 15:14

NEW HOLLAND 841 wyciagnięty:) popusc naciag wejdz na nia i popusc sruby na ramieniu łańcucha i po prawej i po lewej tak zeby całe ramie sie cofneło tzn góra poszło do tyłu a jak to nie pomoze to lańcuch skruć bo z tego co piszesz to jest bardzo wyciągniety ja bym tym dalej nie jechał bo jak ci spadnie to masz pól dnia roboty...przerabialem to teraz pilnuje by nie był zbyt mozcno luzny

#17 Share ReMeK8250

ReMeK8250

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się motoryzacją głównie maszynami rolniczymi oraz ogólnie rolnictwem.

Napisany 18 lipiec 2011 - 19:38

NEW HOLLAND 841 Ale mocno też nie naciągaj łańcucha bo będzie ci zabezpieczenie na wałku ścinać. Przynajmniej mój kolega tak miał tylko, że w NH 865, bo chciał baloty jeszcze bardziej zbite robić i nie wytrzymywało. I zrobił tak jak było wcześniej żeby troche luźny był.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share wiki868

wiki868

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 22:18

NEW HOLLAND 841 Hej. Mam problem z prasa new holland 841. Mianowicie, mój traktor strasznie się meczy z tą prasą. Przesyłam wam rowniez zdjecia z ustawieniem siły zgniotu (naciagów łancuchów). prase mam od niedawna. Czy tutaj jest wszystko dobrze poustawiane ? czy jak zmniejsze siłe zgniotu czy nie bedzie robiła jajowatych bali, czy sznurki nie beda spadac z beli ?

Niektórzy mowią ze prasuja z ustawieniem na 2 lub 3 dziurce. Ale liczac od ktorej strony ?

Załączone pliki