Marrus

Prasa Morra 1200

Polecane posty

Marrus    0

Jak założyć do niej sznurek ? Bo kupiliśmy ją i nie było sznurka założonego i nie wiemy jak założyć . Ta morra ma takie kółka jakby regulacja ... Proszę o bardzo szybką odpoiedz ....

Edytowano przez Marrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Zaraz przy wyjściu z komory przekładasz sznurek pomiędzy dwoma blaszkami ze sprężynkami, potem ciągniesz do tego kółka o którym piszesz i w zależności jak gęsto chcesz mieć owiniętą belę okręcasz 2 razy na wybrany wrąbek poczynając od góry. Im kółko większe tym gęściej owija. potem tylko przekładasz go pomiędzy dwiema rolkami podajnika i zostawiasz ok 15 cm zwisającego. Postaram się wstawić zdjęcie ale nie obiecuję z powodu napiętego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Masz ją ? Jak masz to powiedz dlaczego nie chce zaskoczyć . Chodzi o to że po wywaleniu bala zamyka się klapę i niekiedy trzeba się namęczyć żeby łańcuch się obracał , słychać jakby sprzęgło przeskakiwało . Wszystko smarowaliśmy dokładnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Mam taką prasę i conieco mogę doradzić. Mechanizm od odłączania łańcucha jest umieszczony w przedniej ramie obok przekładni i jest to zwykłe sprzęgło kłowe. Jak otworzysz klape to z lewej strony na wysokości haka wystaje taki bolec który jest wciskany przez klapę gdy ona się zamyka. Jak zdejmiesz osłonę z lewej strony to będziesz widział że od tego bolca do sprzęgła jest poprowadzona linka która załącza i rozłącza i tam jest regulacja i musisz tak podkręcić żeby było dobrze. Jeszcze dodam że jeśli zerwie ci się ten któtki łańcuch który idzie od jednej rolki do drugiej to nawet po otwarciu klapy bela nie chce wyjść ze środka. Wtedy trzeba właśnie tą linke odkręcić całkiem w celu uruchomienia łańcucha przy otwartej klapie. Jak coś to pytaj. w miarę możliwości pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaspio    0

witam, może ktoś wie gdzie można dostać części do prasy morra,chodzi głównie o palce podbieraka i rolki łańcucha. jestem z okolic międzyrzeca podl., z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Palce podbieraka pasują od sipmy farmy a nie wiem dokładnie o jakie rolki chodzi. Bo jeśli o te które podtrzymują łańcuch który napędza podbieracz i wałki (taki najdłuższy) to dorabiałem bo nigdzie nie mogłem dostać. Jestem z okolic Łukowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaspio    0

czy od sipmy nie będą palce za szerokie? bo mierzyłem te stare to mają 5,5 cm i mają 3 zwoje a od sipmy 5. Chodziło mi o rolki na łańcuchu głównym co są poprzeczki od jednego do drugiego a po bokach te rolki. Wywaliło mi łożysko wahadłowe te za sprzęgłem to dostałem bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

dokładnie z tymi zwojami to nie pamiętam ale być może jest tak jak mówisz. W każdym bądź razie na pewno kupowałem od sipmy i pasowały. A te rolki to zwyczajne łożyska i trzeba zmierzyć stare i na tej podstawie dokupić i nie powinno być z tym problemu. W takich sprzętach łożyska raczej łatwo jest dostać bo jest wiele zamienników i ważne żeby rozmiar był taki jak trzeba, gorzej jest z jakimiś zębatkami lub wałkami bo to raczej niepowtarzalne części maszyn i trzeba dorabiać z dobrego materiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Na jaki kolor byście pomalowali morrę 1200 bo przez nieuwagę wyblakł kolor (myłem blachy sodą kaustyczną i za pomniałem spłukać) Jaki czerwony, najlepiej normalne nazwy ale może też być ral. I jeszcze czy można gdzieś znaleźć nalepki i ostrzeżenia oryginalne na sprzedaż? Albo chociaż polskie, mogą dt. innych pras ważne żeby były ostrzeżenia itp.

Edytowano przez FajnyMarcus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekputek    0

dokładnie z tymi zwojami to nie pamiętam ale być może jest tak jak mówisz. W każdym bądź razie na pewno kupowałem od sipmy i pasowały. A te rolki to zwyczajne łożyska i trzeba zmierzyć stare i na tej podstawie dokupić i nie powinno być z tym problemu. W takich sprzętach łożyska raczej łatwo jest dostać bo jest wiele zamienników i ważne żeby rozmiar był taki jak trzeba, gorzej jest z jakimiś zębatkami lub wałkami bo to raczej niepowtarzalne części maszyn i trzeba dorabiać z dobrego materiału

 

te lożyska dostaniesz bez problemu

 

kolego ja malowałem taka prase na maksykańską czerwień a nalepki zamawiałem tylko podałem wymiary przez email i jaki kolor a u kogo to gość ogłasza się na telegazecie na rolniczych ogłoszeniach

 

te lożyska dostaniesz bez problemu

 

kolego ja malowałem taka prase na maksykańską czerwień a nalepki zamawiałem tylko podałem wymiary przez email i jaki kolor a u kogo to gość ogłasza się na telegazecie na rolniczych ogłoszeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko335    0

Koledzy powiedzcie coś o tej prasie jak się sprawuje, jak powinna być ustawiona ,czy odchylona do tyłu, czy w poziomie czy się zapycha i czy ją polecacie?? czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko335    0

Koledzy powiedzcie coś o tej prasie jak się sprawuje, jak powinna być ustawiona ,czy odchylona do tyłu, czy w poziomie czy się zapycha i czy ją polecacie?? czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Witam. Prasa, jak na maszynę za taką cenę u mnie sprawuje się idealnie, chociaż zawsze jest jakieś małe "ale". Mam ją ustawioną mniej więcej w poziomie i ze słomą czy z zielonką nie ma problemu. Jedynie czasami z suchym, krótkim sianem albo ze słomą wysuszoną na pieprz jest problem bo potrafi się przypchać trochę ale to chyba nie tylko w tych modelach taki problem występuje. W tym roku remontowałem podbierak, który był kompletnie rozgruchotany, co pośrednio mogło być przyczyną zapychania się materiału zaraz za nim ale czy coś się zmieni to się okaże jak prasa pójdzie w piękny, upalny dzień w słomę owsianą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko335    0

dziękuje za odpowiedż. powiedz mi jeszcze kolego jakim ciągnikiem ciągasz tą prase i jak bardzo masz naciągnięty łańcuch komory zwijającej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Ciągam ją c-360 i muszę przyznać że ciągnik ma nieporównywalnie lżej niż z prasą walcową. Widziałem w akcji sześćdziesiątkę z claasem rollantem i aż mi było żal traktorka. A łańcuchy to mam tak średnio napięte, może nawet przy luźne trochę ale to pewnie jest spowodowane tym, że już są bardzo wyciągnięte ale nic nie będę ruszał dopóki jeszcze chodzą żeby się w koszty nie pchać. Rocznie robię około 400 belek różnego rodzaju więc na moje potrzeby łańcuchy powinny raczej wytrzymać, a remont podbieraka był koniecznością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaspio    0

co remontowałeś w podbieraku? bo mi gdzieś z jednej strony zęby ocierają nie wiem co mogło się stać,może te boczne łożyska któreś siadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

U mnie rozleciał się cały mechanizm, który steruje pochyleniem zębów i ogólnie wszędzie gdzie się dało były luzy. I nawet po remoncie zęby gdzieś trochę ocierają ale to nie jest w końcu jakaś precyzyjna maszyna i tak zostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi21    15

Koledzy a może któryś podpowie czy na rozdzielaczu hydraulicznym jest jakaś regulacja siły docisku klapy bo przy dobijaniu potrafi sie lekko uchylac. Dzięki za każda sugestie, jezeli jest możliwość regulacji to prosiłbym fote gdzie to jest. Bedę bardzo wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2

Witam. Temat może już trochę nieaktualny, ale może wniosę coś nowego do tematu.

Szukam ogólnie informacji o prasie MORRA 1200 JUMBO oraz innych prasach rolujących łańcuchowych z zamiarem kupna.

Poszukując informacji napotkałem instrukcję obsługi Warfama Z543, w której jest objaśnione zakładanie sznurka identycznie jak w prasie MORRA, może komuś się przyda.

post-80143-0-97238700-1459706738_thumb.jpg

post-80143-0-05917800-1459706741_thumb.jpg

post-80143-0-24425100-1459706745_thumb.jpg

post-80143-0-53536300-1459706747_thumb.jpg

post-80143-0-03024200-1459706750_thumb.jpg

post-80143-0-15649600-1459706752_thumb.jpg

źródło: "www.instrukcja.pl/"

Jak te prasy się sprawują?, jak z dostępnością części? (niektóre części podbieracz i łańcuch prawdopodobnie pasują od sipmy) jakie dokładnie robi bele 120x120 i czy dobrze zbija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj