Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Morra 1200

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 07:45

Prasa Morra 1200 Jak założyć do niej sznurek ? Bo kupiliśmy ją i nie było sznurka założonego i nie wiemy jak założyć . Ta morra ma takie kółka jakby regulacja ... Proszę o bardzo szybką odpoiedz ....

Edytowany przez Marrus, 08 czerwiec 2011 - 07:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Morra 1200 Dzisiaj, 20:02
  •  

#2 Share koper88

koper88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 czerwiec 2011 - 12:00

Prasa Morra 1200 Zaraz przy wyjściu z komory przekładasz sznurek pomiędzy dwoma blaszkami ze sprężynkami, potem ciągniesz do tego kółka o którym piszesz i w zależności jak gęsto chcesz mieć owiniętą belę okręcasz 2 razy na wybrany wrąbek poczynając od góry. Im kółko większe tym gęściej owija. potem tylko przekładasz go pomiędzy dwiema rolkami podajnika i zostawiasz ok 15 cm zwisającego. Postaram się wstawić zdjęcie ale nie obiecuję z powodu napiętego czasu.

#3 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 14:22

Prasa Morra 1200 Masz ją ? Jak masz to powiedz dlaczego nie chce zaskoczyć . Chodzi o to że po wywaleniu bala zamyka się klapę i niekiedy trzeba się namęczyć żeby łańcuch się obracał , słychać jakby sprzęgło przeskakiwało . Wszystko smarowaliśmy dokładnie .

#4 Share koper88

koper88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:38

Prasa Morra 1200 Mam taką prasę i conieco mogę doradzić. Mechanizm od odłączania łańcucha jest umieszczony w przedniej ramie obok przekładni i jest to zwykłe sprzęgło kłowe. Jak otworzysz klape to z lewej strony na wysokości haka wystaje taki bolec który jest wciskany przez klapę gdy ona się zamyka. Jak zdejmiesz osłonę z lewej strony to będziesz widział że od tego bolca do sprzęgła jest poprowadzona linka która załącza i rozłącza i tam jest regulacja i musisz tak podkręcić żeby było dobrze. Jeszcze dodam że jeśli zerwie ci się ten któtki łańcuch który idzie od jednej rolki do drugiej to nawet po otwarciu klapy bela nie chce wyjść ze środka. Wtedy trzeba właśnie tą linke odkręcić całkiem w celu uruchomienia łańcucha przy otwartej klapie. Jak coś to pytaj. w miarę możliwości pomogę.

#5 Share lukaspio

lukaspio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 22:12

Prasa Morra 1200 witam, może ktoś wie gdzie można dostać części do prasy morra,chodzi głównie o palce podbieraka i rolki łańcucha. jestem z okolic międzyrzeca podl., z góry dzięki

#6 Share koper88

koper88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 18:50

Prasa Morra 1200 Palce podbieraka pasują od sipmy farmy a nie wiem dokładnie o jakie rolki chodzi. Bo jeśli o te które podtrzymują łańcuch który napędza podbieracz i wałki (taki najdłuższy) to dorabiałem bo nigdzie nie mogłem dostać. Jestem z okolic Łukowa

#7 Share lukaspio

lukaspio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 16:18

Prasa Morra 1200 czy od sipmy nie będą palce za szerokie? bo mierzyłem te stare to mają 5,5 cm i mają 3 zwoje a od sipmy 5. Chodziło mi o rolki na łańcuchu głównym co są poprzeczki od jednego do drugiego a po bokach te rolki. Wywaliło mi łożysko wahadłowe te za sprzęgłem to dostałem bez problemu.

#8 Share koper88

koper88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 16:31

Prasa Morra 1200 dokładnie z tymi zwojami to nie pamiętam ale być może jest tak jak mówisz. W każdym bądź razie na pewno kupowałem od sipmy i pasowały. A te rolki to zwyczajne łożyska i trzeba zmierzyć stare i na tej podstawie dokupić i nie powinno być z tym problemu. W takich sprzętach łożyska raczej łatwo jest dostać bo jest wiele zamienników i ważne żeby rozmiar był taki jak trzeba, gorzej jest z jakimiś zębatkami lub wałkami bo to raczej niepowtarzalne części maszyn i trzeba dorabiać z dobrego materiału

#9 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 19:54

Prasa Morra 1200 Na jaki kolor byście pomalowali morrę 1200 bo przez nieuwagę wyblakł kolor (myłem blachy sodą kaustyczną i za pomniałem spłukać) Jaki czerwony, najlepiej normalne nazwy ale może też być ral. I jeszcze czy można gdzieś znaleźć nalepki i ostrzeżenia oryginalne na sprzedaż? Albo chociaż polskie, mogą dt. innych pras ważne żeby były ostrzeżenia itp.

Edytowany przez FajnyMarcus, 14 kwiecień 2012 - 19:57.

#10 Share bartekputek

bartekputek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 maj 2012 - 18:29

Prasa Morra 1200

dokładnie z tymi zwojami to nie pamiętam ale być może jest tak jak mówisz. W każdym bądź razie na pewno kupowałem od sipmy i pasowały. A te rolki to zwyczajne łożyska i trzeba zmierzyć stare i na tej podstawie dokupić i nie powinno być z tym problemu. W takich sprzętach łożyska raczej łatwo jest dostać bo jest wiele zamienników i ważne żeby rozmiar był taki jak trzeba, gorzej jest z jakimiś zębatkami lub wałkami bo to raczej niepowtarzalne części maszyn i trzeba dorabiać z dobrego materiału

te lożyska dostaniesz bez problemu

kolego ja malowałem taka prase na maksykańską czerwień a nalepki zamawiałem tylko podałem wymiary przez email i jaki kolor a u kogo to gość ogłasza się na telegazecie na rolniczych ogłoszeniach

te lożyska dostaniesz bez problemu

kolego ja malowałem taka prase na maksykańską czerwień a nalepki zamawiałem tylko podałem wymiary przez email i jaki kolor a u kogo to gość ogłasza się na telegazecie na rolniczych ogłoszeniach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jarko335

jarko335

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 14:37

Prasa Morra 1200 Koledzy powiedzcie coś o tej prasie jak się sprawuje, jak powinna być ustawiona ,czy odchylona do tyłu, czy w poziomie czy się zapycha i czy ją polecacie?? czekam na odpowiedz

#12 Share jarko335

jarko335

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 19:33

Prasa Morra 1200 Koledzy powiedzcie coś o tej prasie jak się sprawuje, jak powinna być ustawiona ,czy odchylona do tyłu, czy w poziomie czy się zapycha i czy ją polecacie?? czekam na odpowiedz

#13 Share koper88

koper88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 07:15

Prasa Morra 1200 Witam. Prasa, jak na maszynę za taką cenę u mnie sprawuje się idealnie, chociaż zawsze jest jakieś małe "ale". Mam ją ustawioną mniej więcej w poziomie i ze słomą czy z zielonką nie ma problemu. Jedynie czasami z suchym, krótkim sianem albo ze słomą wysuszoną na pieprz jest problem bo potrafi się przypchać trochę ale to chyba nie tylko w tych modelach taki problem występuje. W tym roku remontowałem podbierak, który był kompletnie rozgruchotany, co pośrednio mogło być przyczyną zapychania się materiału zaraz za nim ale czy coś się zmieni to się okaże jak prasa pójdzie w piękny, upalny dzień w słomę owsianą :)

#14 Share jarko335

jarko335

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 20:20

Prasa Morra 1200 dziękuje za odpowiedż. powiedz mi jeszcze kolego jakim ciągnikiem ciągasz tą prase i jak bardzo masz naciągnięty łańcuch komory zwijającej. :)

#15 Share koper88

koper88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 11:12

Prasa Morra 1200 Ciągam ją c-360 i muszę przyznać że ciągnik ma nieporównywalnie lżej niż z prasą walcową. Widziałem w akcji sześćdziesiątkę z claasem rollantem i aż mi było żal traktorka. A łańcuchy to mam tak średnio napięte, może nawet przy luźne trochę ale to pewnie jest spowodowane tym, że już są bardzo wyciągnięte ale nic nie będę ruszał dopóki jeszcze chodzą żeby się w koszty nie pchać. Rocznie robię około 400 belek różnego rodzaju więc na moje potrzeby łańcuchy powinny raczej wytrzymać, a remont podbieraka był koniecznością :)

#16 Share lukaspio

lukaspio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 20:39

Prasa Morra 1200 co remontowałeś w podbieraku? bo mi gdzieś z jednej strony zęby ocierają nie wiem co mogło się stać,może te boczne łożyska któreś siadło.

#17 Share koper88

koper88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 09:10

Prasa Morra 1200 U mnie rozleciał się cały mechanizm, który steruje pochyleniem zębów i ogólnie wszędzie gdzie się dało były luzy. I nawet po remoncie zęby gdzieś trochę ocierają ale to nie jest w końcu jakaś precyzyjna maszyna i tak zostało...

#18 Share Kapi21

Kapi21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Heyka. Zainteresowania? Bydło i uprawa w mniejszym stopniu. Hoduje opasy i wszystko co jest związane z produkcja wołowiny, dobrej wołowiny, :)

Napisany 28 lipiec 2015 - 20:12

Prasa Morra 1200

Koledzy a może któryś podpowie czy na rozdzielaczu hydraulicznym jest jakaś regulacja siły docisku klapy bo przy dobijaniu potrafi sie lekko uchylac. Dzięki za każda sugestie, jezeli jest możliwość regulacji to prosiłbym fote gdzie to jest. Bedę bardzo wdzieczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share JacekSki

JacekSki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 19:15

Prasa Morra 1200

Witam. Temat może już trochę nieaktualny, ale może wniosę coś nowego do tematu.

Szukam ogólnie informacji o prasie MORRA 1200 JUMBO oraz innych prasach rolujących łańcuchowych z zamiarem kupna.

Poszukując informacji napotkałem instrukcję obsługi Warfama Z543, w której jest objaśnione zakładanie sznurka identycznie jak w prasie MORRA, może komuś się przyda.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

źródło: "www.instrukcja.pl/"

Jak te prasy się sprawują?, jak z dostępnością części? (niektóre części podbieracz i łańcuch prawdopodobnie pasują od sipmy) jakie dokładnie robi bele 120x120 i czy dobrze zbija?