radzikus

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90

Co do tego podnośnika: A co wy będziecie na tym podnośniku zawieszać? Przyczepę "czwórkę" na obciążnik do ładowacza? Ja też nie widzę sensu większego udźwigu. Ja w Forterze mam niecałe 6t ale po co to komu? Najcięższa maszyna jaką zawieszam to agregat uprawowy 4,2m który waży prawie 1,5t więc te 4 tony dla przeciętnego gospodarstwa to jest wystarczające- moim zdaniem.

kolega rozróżnia co to jest udźwig na hakach, a udźwig rzeczywistej wagi maszyny? Przyczepię do kolegi Zetora 0,5 tony i założę się że nie da rady podnieść tego ciężaru :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Bogdan a ja Cie przebije i powiem że 300 kg nie podniesie. Fortera ma rzeczywiście troche na wyrost podnośnik bo jest lekka i krótka. A inna sprawa to suche dane techniczne które często producenci zawyżają, więc ile ciągnik podnosi to dopiero życie weryfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no właśnie na hakach, więc taki agregat na hakach będzie dawał nacisk 30 kN, a jakiś spory pług 4 skibowy z zabezpieczeniem resorowym już 49kN, chociaż sam waży tylko "1700kg", więc czasami ten udzwig 4 ton może byc na styk przy zwykłej 4 obrotowej, lub przy pełnym zestawie uprawowo-siewnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tyle że może być i tak, że (jak wiadomo papier wszystko wytrzyma :D ) ten o udźwigu 4 ton w rzeczywistości podniesie więcej niż ten o udźwigu 5 ton....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

równie dobrze można napisać, że ten o udzwigu 5 ton podniesie w rzeczywistości dwa razy tyle co ten o udzwigu 4 ton :lol:


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Na szybko:

 

JD60203 comfort;

+za bezawaryjność a raczej niska awaryjność (nie ma nie psującego sie traktora)

+za jakość wykończenia kabiny, materiały, komfort

+za najlepszą zwrotność w klasie

+za skrzynie z 4 półbiegami

+za ciut niższą cenę niz DF

+za wagę większą od DF Agrotrona o kilkaset kilogramów

-za spalanie

-za brak możliwości odblokowania skrzyni na 50km/h

-za brak 3 par hydrauliki w zestawie

-za brak schładzanego schowka na piwo ;)

 

DF Agrotron 410

+za niski poziom spalania

+za wyposażenie w standardzie jak 3 pary hydrauliki, szyber dach, schłądzany schowek na piwo :)

+większy udzwig na hakach

+za prędkosć max przy mniejszej ilosci obrotów ma minut

+za możliwość dokupienia kabiny na teleskopach

+za wygląd ;)

-możliwość odblokowania skrzyni na 50km/h

-za słabszy skręt kół

- DUZY MINUS za opowiadanie głupot w folderach odnośnie osiagów a w szczególności za ilość faktycznych koni mechanicznych które różnia sie o ponad 10 wzgledem tego co opowiada producent!

 

PS; czy ktoś z was wie ile moze kosztować miekka oś do tych ciagniczków ?


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Oczywiście, że + coś sie źle klikneło ;)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

heh gdyby to było dla mnie to bym raczej brał VALTRE jest lepsza chyba od marki john deera

ta co podałes to ma 101 koni a Jasiek tylko 90 koni ...lepiej wziac wiekszy zawsze to silniejszy jest ...Valtra jest bardziej wygodniejsza od Jaska ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Oj co jak co ale chyba nie siedziałeś w "jaśku" i chyba nie wiesz co piszesz. Samo wykonanie kabiny jest jak dla mnie najlepsze ze wszystkich marek. Fendzior nawet siedo niego nie umywa. Niestety w wersji Comfort brak schowka na żywca lub kasztelana ;)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

heh gdyby to było dla mnie to bym raczej brał VALTRE jest lepsza chyba od marki john deera

ta co podałes to ma 101 koni a Jasiek tylko 90 koni ...lepiej wziac wiekszy zawsze to silniejszy jest ...Valtra jest bardziej wygodniejsza od Jaska ..

Yhymm ale w jakiej normie...

rozmieszczenie pokręteł od EHRu w prawym tylnym rogu, chyba to nie najlepszy pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899
Niestety w wersji Comfort brak schowka na żywca lub kasztelana ;)

A to być może że w Premium bo właśnie słyszałem że jest :P

Ale to mały kłopot do schowka małą torbę izotermiczną włożyć ;)

Co do komfortu to wygodny to jest bo raz w nim siedziałem i w porównaniu do Valtry A95 to Janek dużo wygodniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

A mój znajomy ma w Comforcie klimatyzowany schowek, a wcale go nie zamawiał...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad10    0

Potwierdzam ja mam w JD 6430 wersja comfort klimatyzowany schowek pod kierownica na duza puszke choc go nie zamawialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Mamy spory rozstrzał w poście; od koni mechanicznych aż po być albo nie być w odniesieniu do piweczka :)

 

Pozostaje już tylko przejechać się dojczem i direm a nastepnie decyzja.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No cóż skor jd niczym się nie wyróżnił patrząc na parametry z pośród testoiwanych ciągników to może chociaż schowkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0602    2

@up- jeżeli nie widać różnicy- to po co przepłacać za DF? :lol:

 

P.S.Nie wiem czy zauważyliście ale kolega @hubertuss to chyba ma jakiś uraz do JD (Nie wiem dlaczego- może sąsiad kupił i zazdrość zżera? Albo w dzieciństwie kołem go przejechał? Na to wytłumaczenia chyba nie znajdziemy). W każdym bądź razie poleca wszystkie ciągniki byle nie Jd <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Akurat sąsiadowi nie musze zazdrościć. Ale mniejsza z tym bo tego typu argumentacja zajeżdża dziecinadą i nie mam ochoty z nią polemizować. Urazu nie mam tylko jedna rzecz mnie poprostu śmieszy. Ciagniki wypadają w testach przeciętnie (np w tych których linki zamieszczone są w temacie, np parametry techniczne) a przez ludzi wychwalane są pod niebiosa tylko za nazwę chyba. Jedno co jd ma chyba najlepsze w Polsce to PR i marketing.

Pozatym w swoich postach wyrażam tylko swoje opinie. A co kto kupi to nie wiele mi do tego jego sprawa. A co do PRu jd to własnie widać jak ludzie nie potrafią podejść do sprawy z dystansem. Zła wypowiedź na temat marki jd traktowana jest niemalże jako osobista zniewaga. I zaraz pojawiają się posty o zazdrości, przejechaniu itd zamiast merytorycznych argumentów. Więcej dystansu do życia i do siebie proponuje.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

"-za brak możliwości odblokowania skrzyni na 50km/h" JD nie ma nawet skrzyni 50 i tu nie chodzi o odblokowanie tylko o fakt że przy 2400-2500 osiąga dopiero 40km/h i o ekonomice chyba nie ma co wtedy mówić

w mojej opini duzy + dla DFa za odzielny układ oleju w skrzyni i hydraulice.

Ile waży DF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

w prospekcie mam napisane ze fendt 312 wazy 4350kg a jak wjechałem na wage to było 5200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj