Skocz do zawartości

Zdjęcie

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------

213 odpowiedzi na ten temat

#141 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 06:20

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Jeśłi chcesz wersję mocniejszą może lepiej kup taki odrazu. W przypadku tuningu zapłacisz kilka tys a po drugie w przypadku zakupu nowego połowę wyższej ceny pokryje ci zwrot z ue jeśli z takiego kozystasz.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Dzisiaj, 19:07
  •  

#142 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 407 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 09:04

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ ja nie widze przeciwskazań żeby podnieść moc komputerowo skoro ciągniki z takimi samymi silnikami wymiarami różni tylko standardowa szerokość ogumienia i oprogramowanie silnika... przecież producenci z tych samych jednostek napędowych osiągają nieraz kilkadziesiąt koni więcej....

Edytowany przez Agrotron155, 27 czerwiec 2011 - 09:06.

#143 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:22

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Chwila- mapowanie cpu to koszt 1 tys brutto a wersja wyższa około 2 ty euro wiecej. Co taniej ???
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#144 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:43

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Dokładnie. :)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#145 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 22:54

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ 1 tys? tanio... Dealer jakiej marki tylko tyle żąda? Znajomy robił w JD 6630 zapłacił 2tys w Claasie powiedzieli mi 3tys.

#146 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 05:11

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Czytałem na tym forum pod opisem w galerii, że ktoś zapłacił 6 tys za tuning jd. Więc nie wiem jak to jest z cenami. A swoją drogą na jd dają tylko rok gwarancji?

#147 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 07:17

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ yyyy pop...ły mi się waluty.. radzikus chyba podał cenę 1tys ale w euro, ja podałem obie ceny w PLN

#148 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 07:18

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Mi diler JD też zaproponował za 1tys. ale @radzikus- gwarancja jest na 2 lata albo 3.
@hubertus- to zależy gdzie z tym poszedł. I jeśli jest możliwość zwiększenia mocy to bez względu na to jaka marka tyle samo zapłacisz więc i w mf (nie wiem czy tam jet taka możliwość. Nie znam się na tych ciągnikach bo nikt żadnego mf nie kupuje w okolicy) jeśli jest taka możliwość to też możesz zapłacić 6tys. albo i więcej.

#149 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 09:28

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ O to mi chodziło, że ceny tuningu ciągników wahają się w tych granicach. O 6 tys zł pisał akurat właściciel jd. Więc dla tego tak podałem. Co do mf a w tych z cr pewnie się da. A cen z rynku tuningowego osobówek nie ma co porównywać, tam ceny bardzo spadły. Jeżeli cena będzie 2 czy 3 tys zł wyższa po odliczeniu połowy zwrotu z ue to i tak zdecydował bym się na model fabrycznie mocniejszy. Przy ewentualnej odsprzedaży za kilka lat ludzie unikaja tuningów jak ognia przynajmniej większość.

#150 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 10:00

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------

Chwila- mapowanie cpu to koszt 1 tys brutto a wersja wyższa około 2 ty euro wiecej. Co taniej ???

@hubertuss, Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś ale pierwsza cena w zacytowanym poście jest w PLN a druga w €. Czyli na chłopski rozum tuning kosztuje 1000zł a seria wyższa ok. 2000 ale €. A @radzikus ma określoną moc którą może wziąć więc jeśli przykładowo jak ma max 100KM to nie może wziąć 110KM. A tak weźmie ciągnik 100KM i jak mu będzie za mało to podniesie tą moc.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 10:56

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Domyslam się, że pierwsza cena jest w złotówkach. Dlatego w swoich postach wyraziłem lekkie zdziwienie tak niską ceną. Ale cóz byc może ceny spadają chociaż mówia dookoła, że wszystko drożeje. Ograniczenia prow moga być argumentem za tuningiem. Ciekawi mnie tylko kwestja gwarancji. Jeśli jest dwa lata po roku podniesiesz moc czy warunki ulegają zmianie?

#152 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2011 - 13:52

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Jeżeli podniesiesz moc po roku to i tak tracisz gwarancję. Bynajmniej mi tak mówił dealer JD.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#153 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 14:39

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Tak jest chyba we wszystkich markach że jeśli w czasie gwarancji ingerujesz w niego co może się przyczynić do uszkodzenia ciągnika to tracisz gwarancję bo serwis w takim przypadku nie ponosi za to odpowiedzialności. Do Zetora nawet nie można założyć innego ładowacza niż Trac Lift w czasie gwarancji.

Jeżeli cena będzie 2 czy 3 tys zł wyższa po odliczeniu połowy zwrotu z ue to i tak zdecydował bym się na model fabrycznie mocniejszy.

Sam pisałeś że 2-3tys. zł a to trzeba pomnożyć przez 3,5 ;)

Edytowany przez danielhaker, 28 czerwiec 2011 - 14:43.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#154 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 15:12

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ 2 tys euro / 2 (połowa zwrotu z ue) = 1 tys euro x 3,5 wychodzi 3,5 tys zł chyba proste. Myśle że te 500 zł dało by się wytargować o ile nie więcej. Z tuningiem jest taki ból, że gdyby teoretycznie w silniku wystapiła jakas usterka. Nie z winy tuningu tylko np wada materiału, zły montaż to nie zaleznie od przyczyny koszty naprawy ponosi urzytkownik. Zresztą jak pokazały powyższe testy kupując ten ciągnik trzeba liczyć się z przepałami na około 3 tys zł rocznie w porównaniu do konkurencji więc co to za koszt. No chyba, że po tuningu przepał bedzie jeszcze większy.

#155 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 13:01

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ mi dealer 2 tyg temu proponował zwiekszenie mocy za 1200 zł w 5080r
poprzez wpięcie modułu oszukującego CR w listwę pompy
i to od razu przy zakupie jeszcze na gwarancji
mówił ze gdyby sie cos stało to wypinam ten moduł wpinam oryginalny a oni "o niczym nie wiedzą" i uznają gwarancje jakby co
ale to ponoc najbezpieczniejszy sposób na zwiekszenie mocy ( oczywiscie w rozsądnych granicach 10 - 15 KM)
proponował mi moduł który moze pracować w trybie automatycznym i zwieksza dawke paliwa tylko wtedy gdy jest to potrzebne
lub mozna go przełączyc na stałe tak aby cały czas była ta moc dostępna - ale tez spalanie wieksze

#156 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 19:58

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Z tymi modułami radzę bardzo uważać. One najczęściej oszukują jeden z parametrów. Przeważnie ciśnienie doładowania lub dawkę paliwa. Wzbogacisz tylko dawkę spalanie wzrośnie ewentualnie pojawi się czarny dym, zwiększysz ciśnienie doładowania bez wzbogacania dawki tłoki mogą ulec uszkodzeniu. Są jeszcze inne parametry to tak po krótce. Jeżeli w skutek nieudolnego tuningu pojawią się dziury w tłokach cięzko będzie to wytłumaczyć itd. Jeśli już ktos chce tuning radzę zainwestować i zrobić pożądnie.

#157 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 03 lipiec 2011 - 22:12

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Claas Arion jednak odpadł z uwagi na cenę- co ciekawe u jednego dealera ten sam ciagnik droższy o 15 tys brutto. Wniosek z tego, ze jednak warto przejechać się i popytać. Agrofarma juz wiem ,że nie wezmę na 100%, ale kto wie czy jednak nie będzie to agrotron K410- za standardową wersje któa posiada w zestawie 3 parę hydrauliki, komplet obciążników z szerokim ogumieniem otrzymałem ofertę na 220 tys brutto. Ciagnik w testach zdecydowanie bardziej oszczędny a po pierwszym roku gwarancji w cenie ewentualna "modyfikacja" do modelu wyższego. Ponadto możliwość odblokowania skrzyni 50km/h.

Nie wiem jaki jest koszt osi z przednią amortyzacją dla JD, oraz DF, ale też można by było sie zastanowić.

Tak wiec moi drodzy w temacie mamy JD_Valtra_Agrofarm a z tej trójki został finalnie do rozstrzygniecia JD 6230 Comfort lub DF Agrotron K410.

Jeżeli macie jakies sugestie/uwagi co do tej dwójki to jak zwykle chetnie poczytam ;)

Z góry dzieki.
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#158 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 lipiec 2011 - 22:15

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ JD ma 4 stopnie załączane pod obciążeniem a DF "tylko" 3, ale DF za to ma guzik sprzęgła w gałce zmiany biegów :D Ciężki wybór.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#159 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 17:44

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Agrotrony maja takie same silniki co Agrofarmy różniących się niewielkim liftingiem ale nadal maja 4 litrowe silniki, zaś JD dysponuje juz 4.5 litrowym motorem co na pewno wpłynie na pracę przy okresowych przeciążeniach ale co za tym, w drobnych przydomowych pracach przełoży sie na spalanie:(

Skrzynia w JD o wiele bardziej atrakcyjna, a nie mówiąc już jak weźmiesz w JD skrzynie 24x24, pompa hyd w JD ciut wydajniejsza, ale za to w DF masz w standardzie 4 prędkości womu, jak już pewnie koledzy wspomnieli JD jest na ramie, co przy ewentualnym turze lepiej sie będzie sprawował.

No i na koniec zostanie cena, JD wychodzi bardziej korzystniej, jakies 10 tys mniej ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 17:54

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Skrzynia jd ciekawiej wygląda tylko na papierze. Co prawda ma 4 biegi pod obciążeniem. Ale za to df ma więcej biegów w zakresie od 4 do 12 km/h. Nie bez znaczenia w transporcie jest też ekonomiczna prędkość 40 km/h oraz ewentualna możliwość jej rozblokowania w df ie.

Edytowany przez hubertuss, 04 lipiec 2011 - 18:04.

Dodaj odpowiedź