Skocz do zawartości

Zdjęcie

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------

213 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 19:38

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ jak dla mnie to najlepszy byłby deutz fahr, john deer ci dużo spali w porównaniu do valtry. przedewszystkim sugeruj się ilością elektroniki, bierz ten który ma jej najmniej, bo im mniej tego tym mniej będzie miało się psuć, zamiast stać w serwisie to będziesz robił w polu, wiadomo wszystko ładnie pieknie wygląda w elektronice tylko jak długo??? to zajdzie kurz tu to i juz po zawodach

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Dzisiaj, 15:09
  •  

#22 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 19:53

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Nom to ja z tych trzech skłonny był bym kupić DF-a. Porównując go do Valtry jak i JD ma mniejszą poj. silnika czyli nie będzie potrzebował tyle paliwa co ta dwójka. Waga DF-a to 4500 kg, Valtra będzie najcięższa bo waży 5030kg natomiast JD 3700kg. Opony jakie można dobrać do Valtry to wcześniej wspomniane 420/70R24 / 520/70R34 natomiast DF ma o dwa cm szersze opony przy feldze 28 z przodu i 38 z tyłu. Wydatek pompy hydraulicznej w JD to 65 l/min w DF też chyba coś koło tego ale nie jestem pewny a Valtra 73 l/min. Jeśli chodzi o komfort w kabinie to już zależy co kto lubi ale wielofunkcyjny podłokietnik jest dobry bo wszystko pod łapą się znajduje. Czyli DF też nie jest aż taki zły.

#23 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 20:10

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Miałem podobny dylemat i wybrałem John Deere 6330. Za ok. 2 miesiące ma być na podwórku. Ceny dokładnej ci nie powiem bo biorę z ładowaczem i cena była liczona od całości (205 tys. netto) i jeszcze jest dodatkowy rabat na ciągnik z ładowaczem ale wydaje mi się że wyrobisz się w 230 brutto w pełnej opcji tylko bez przedniego tuza. Z resztą zadzwoń do Rol-Bratu to się dokładniej dowiesz ;)
A ciągnik będzie najlepszy z tej trójki bo jest większy, cięższy i cała seria 6030 jest chwalona. Ostatnio był przedstawiciel od MF i mówił (jak to tacy jak on- chwalą swoje) że 5 M i R to chińczyki i takie tam smuty gadał i dodał że jak brać JD to 6030 ale dopiero później się dowiedział że taki już jest zamówiony- odpuścił :)

Edytowany przez lukasz0602, 18 styczeń 2012 - 17:12.

#24 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 09 czerwiec 2011 - 20:17

Wydatek pompy hydraulicznej w JD to 65 l/min w DF też chyba coś koło tego ale nie jestem pewny a Valtra 73 l/min

DF 58l/min ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#25 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 20:46

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Mój brat sprzedaje JD, często gęsto właściciele ich mówią że one dużo palą a dzieje się tak faktycznie dlatego że kupują np 100km do parku maszynowego który potrzebuje np 120km bo ciężko im wysupłać na te "dodatkowe" konie kasy, w polu ten mniejszy da sobie radę ale coś kosztem czegoś w tym przypadku zużycie paliwa ale chciał jeździć zielonym to jeździ czasami naprawdę za 10tyś można mieć większy model ale zaślepiony nabywca mówi że nie dołoży a ten w porównaniu z jego stary sprzętem jest i tak o dekadę albo dwie do przodu.

#26 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 21:03

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Ja bym brał DF umnie więszkość ich ma i nie narzekają. W środku szału nie ma xD ale da sie przeżyć

#27 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 09 czerwiec 2011 - 21:06

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ a słyszałem że agromix ma dobre ceny na johna.
piotrb14 trochę bym się nie zgodził z Tobą bo jednak ta elektronika "troche" ułatwia życie. Przykład elktrohydrauliczny rewers :P

#28 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 czerwiec 2011 - 21:31

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ I tak cały przemysł rolniczy dąży do tego żeby jak najwięcej dało się zautomatyzować i wyręczyć rolnika (systemy gps, rewers EH, podnośnik EHR, półbiegi w guziku, itp.) I tego będzie coraz więcej więc chyba nie ma co się tego bać ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#29 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 23:01

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Jeśli miałaby być to maszyna głównie do ciężkich prac polowych, wół roboczy brałbym Valtrę. Jest najcięższa, największa gabarytowo no i ma największą moc. A w polu z ciężkimi maszynami jest to ważne. Co do braku CR. Są tego wady i zalety. Zaletą jest to, że naprawa będzie tańsza i nie będziesz musiał tak dbać o jakość paliwa.
Jeśli ma być to traktor główny jak i pomocniczy to brałbym JD. Ciągnik średniej wielkości, dobry do tura, siewnika czy pługa. Panuje opinia, że w lżejszych pracach spala więcej niż konkurencja ale za to przy odpowiednio dobranym sprzęcie w polu pali podobnie. Jest także najtańszy z konkurencji więc zostanie trochę i na paliwo.
A jeśli miałby to być traktor pomocniczy to wziąłbym Deutza. Lekki, zwinny traktor z najmniejszym spalaniem. Do prac wokół gospodarstwa czy opryskiwaczem będzie idealny.
Awaryjność wszystkich marek jest na podobnym poziomie, koszty eksploatacji pewnie także więc zostaje Ci wybrać ten który bardziej będzie nadawał się do twojego profilu gospodarstwa.

#30 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 10 czerwiec 2011 - 07:18

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ @StasiekS Wg danych technicznych DF waży 4500kg a JD 3700kg :)
Więc Agrofarm PL bardzo lekki nie jest ;)

Edytowany przez MgrLukash, 10 czerwiec 2011 - 07:21.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 07:37

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ a według faktycznych ważą prawie tyle samo DF ( z konsola do ładowacza 4840 kg) a JD 4525 kg ( też z konsolą, z tym że konsola do jd waży dużo mniej, co za tym różnica wagi wynosi jakieś 150kg)

#32 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 08:20

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ DF i JD są bardzo podobnej wielkości. A nie lepiej zakręcić się za TTV ? W cenie raczej się powineneś zmieścić.

#33 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 19:22

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Chyba nie wiesz ile ttv kosztuje.

#34 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 21:33

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ ja się pytałem o taka wersje z skrzynia PQ przedni tuz (bez wom) laczki standard nie pamiętam rozmiaru, 3 pary wyjść hydrauliki, pare pierdół jak skrzynka, osłona zbiornika, grzałka, siedzenie pasażera oczywiście klima i chyba wsio...i to za 195 netto, a 6130 około 5-7 tyś taniej... dodatkowo powiedzieli mi około 30 kafli za tura i 15 za komplet wąskich kół...
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#35 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 07:31

Chyba nie wiesz ile ttv kosztuje.

Mi diler mówił 230000 brutto za automata.

Edytowany przez podcepiomy, 11 czerwiec 2011 - 07:32.

#36 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 12 czerwiec 2011 - 07:52

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Szanowni analizując wypowiedzi:

*Na DF Agrofarm TTV nie mam zamiaru wydawać takiej kabongi- szczerze tak jak napisałem w topicu gdyby nie chodziło o kasę brałbym Fendt'a Vario "300".
*Jak na posiadane dane DF prawie w takiej samej wadze co JD "R" z tym, że "R" z uwagi chociażby na pełna ramę mozna nieźle dociażyć i nic mu sie nie stanie
*Ciągnik ma być raczej jako główny ale nie do ładowacza ponieważ mam na podwórku ładowarke teleskopową (PS; Panowie spróbujcie porobić na ładowarce to zdacie dopiero sobie sprawę jakie to za***iste urządzenie ;) ). Ładowaczy czołowych do ciągników w ogóle nie trawie, nie ta zwrotność i możliwości co ładowarka.
*Nie biorę innych marek pod uwagę ponieważ do Dealer'a Claasa mam daleko a właściwie najdalej ponadto pracownicy Pana Dariusza Sobola z Zambrowa to stado chamów włącznie z "dyrektorem" sprzedaży- łaskę Ci zrobią, że otworzą kabinę maszyny....
*MF'a nie biorę takze pod uwage ponieważ piszac szczerze obawiam się tej marki a raczej jej skrzyni biegów, ponadto zwrotność mizerna.

Obecnie sprzęt w gospodarstwie to:

*Ładowarka teleskopowa Claas
*Fendt 310
*3P
*C330

I jeszcze jedna sprawa- DF Agrofarma Profiline nie ma w ogóle w okolicy i nie ma jak go sprawdzić....
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#37 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 17:57

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ DF Agrofarm PL to jeszcze nowość, nie ruszyło jeszcze podpisywanie umów z agencją, dlatego go nie ma. Jeśli chcesz sprawdzić jak to wygląda w realu to zapraszam na wycieczkę do dilera DF, JD i Valtry.

#38 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 12 czerwiec 2011 - 18:13

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Sęk w tym, że właśnie u dealer'ów nie ma a żaden z okolicznych nie sprzedał Agrofarma w wersji Profiline ponieważ jak to za cyt wypowiedź jednego z nich: "dodajemy kilkanaście tysięcy więcej i mamy agrotrona"... jednym słowem nie sprzedali nawet jednej sztuki (a przynajmniej ten z węgrowa).

PS; co do obawy o elektronikę- mam 19 letniego Fendta w którym jedyne co sie zepsuło z elektroniki to zardzewiały 2 przyciski EHR na błotnikach ;)
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#39 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 18:44

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Ale ten w standardzie jest lepiej wybajerzony od Agrotrona. Przynajmniej mi tak się wydaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 12 czerwiec 2011 - 19:01

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Według tego co pisałeś radzikus to chyba Valtra zasługuje na największą uwagę. JD dla Ciebie byłby dobry ale z serii 6000. Takie moje zdanie.
Mi w polu R-ka chodzi ładnie bo ma na sobie ładowacz który waży chyba ok 600 kg. A jak brak to łyżka i piach :P.

Edytowany przez kryssr, 12 czerwiec 2011 - 19:03.

Dodaj odpowiedź