Skocz do zawartości

Zdjęcie

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------

213 odpowiedzi na ten temat

#201 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 12 lipiec 2011 - 21:45

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Czyli bez obciążników o jakieś 300kg mniej od JD.
Odnosnie tego co napisał @hubertus to muszę przyznać, ze faktycznie publik relejszon jan jeleń ma chyba w Polsce na wysokim poziomie, ale chyba nie najwyzsze....ponieważ Fendzior bije chyba wszystko na głowe. U mnie w okolicy nawet jest takie powiedzenie: "jak nie masz fenda to h*j z ciebie a nie gospodarz" ;)

Dla mnie osobiscie bardzo duzym plusem JD jest jego awaryjność a raczej jego brak.
Szanowni posiłkuje sie tutaj nie tylko zeznaniami właścicieli bo te moga być różne- wiadomo, że co masz to chwalisz a popytałem kilku handlarzy, oraz mechaników nie związanych z dealerem. Najczęściej pada stwierdzenie, że cyt" ciagnik nie do zajeb*nia" lub "nie wyzyłowany silnik, pali wiecej, ale i mniej dołożysz do części" a jeżeli już cos sie mu stanie to "modułowa konstukcja na ramie ułatwia naprawę".

Z całym szacunkiem, ale raczej nie słyszałem tego samego o innej marce z wyjątkiem starych fendtów "farmer".
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Dzisiaj, 17:50
  •  

#202 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 21:54

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ No właśnie-sąsiad przyprowadził Fendta i juz sie nasłuchałem że Fendt jest debeściak i w ogóle-chciałbym nadmienić że będzie pracował jakieś 50-70 h/rok -więc z pewnością mniej spali niż mój :D .

#203 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:01

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ ja nie wiem jak mozna kupic ciagnik z wyższej półki na 400godz a co tu na 100

#204 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:07

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Zaręczam-można -podstawowym zadniem tego ciągnika ma być polepszanie sobie samopoczucia podczas ręcznego udoju krówek jak również wyobrażanie sobie że sąsiadów trafia szlag :D .

#205 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:11

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ kurde ja pomimo że robie prawie 1000godz ciagnikiem to bez dopłat nie kupiłbym Fendta

#206 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 13 lipiec 2011 - 09:44

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------

No właśnie-sąsiad przyprowadził Fendta i juz sie nasłuchałem że Fendt jest debeściak i w ogóle-chciałbym nadmienić że będzie pracował jakieś 50-70 h/rok -więc z pewnością mniej spali niż mój :D .

Nowego Fendta? :blink: :huh: :lol:
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#207 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 12:03

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Tak-312 Vario

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#208 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 13 lipiec 2011 - 12:19

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Ale gośc :lol:
Są ludzie i ... :P ale najważniejsze aby miec lepszy i wiekszy niż mają inni :lol: bo ładnie wygląda przed domem a zimą można zamiast choinki lampkami pobwieszac :lol: :lol: :lol:
A za 10 lat będzie szpanował że tak długo go ma i jest bezawaryjny :D
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#209 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 22:48

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Jeśli kogoś na to stac lub nie ma na co wydawać kasy i woli kredyt spłacać to czemu nie. Każdy jest panem swojego losu i robi co uważa. Równie dobrze można powiedzieć po co komu jd, mf czy df. Zetorem czy Pronarem też można ziemie zaorać. Znam człowieka który 70 h obrabia fastrackiem 3200.

Edytowany przez hubertuss, 15 lipiec 2011 - 05:41.

#210 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 13:46

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Massey serii 54xx ( nie pamietam dokładnie jaki na 4 cyl moc około 120 km w takim wyposażeniu jak fendt 260 tyś netto , a fendt 412 -320 netto różnica 60 tyś po zwrocie 30 tyś . Fandt mniej spali , mniejsze prawdopodobieństwo zepsucia się , większa kasa przy sprzedaży za pare lat :huh: , no nie wiem żeby kupno fendt'a było tak kompletnie "szalone" jak to niektórzy uważają .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#211 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 21:19

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Orientujecie sie moze w jakie fanaberie można doposażyć DF Agrotrona, oraz JD 6230 po za tym co jest w standardzie ?

#212 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 09:00

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ DF-a można doposarzyć w amortyzowaną oś i kabinę, skrzynię biegów z reduktorem (36P/12T) w TUZ i WOM, skrzynia biegów Automatic powershif, pompa o zmiennej wydajności, 4 rozdzielacze hydrauliczne(8-o drogowe) z regulacją przepływu i czasu, wielofunkcyjny podłokietnik i joystick, programowanie powtarzających czynności monitor wykonawczy z kontrolą wydajności i automatyczna klima :) chyba tyle :)

#213 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 23:16

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ @radzikus- i jak tam decyzja już zapadła? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#214 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 10:27

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Nie, ale ostatecznie bedzie to JD lub DF. Pewnie przyśpieszenie decyzji bedzie w chwili otrzymania umowy do podpisania a teraz póki co czekam na pogodę bo owies leży :(

Dodaj odpowiedź