Ferdek07

Piszczenie wentylatora nawiewu kabiny w lampo/dorado/r3/agrofarm

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

ostatnio pojawiły się piski w wentylatorze jak pracuje na wyższych prędkościach jakby skrzypienie i popiskiwanie, co z tym zrobić i jak się dostać trzeba odkręcać nagrzewnicę może tylko coś przesmarować wystarczy, rozbierał ktoś kiedyś ten nawiew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiloo    6

Kolego ja miałem ten problem łożysko poszło w tym silniczku od nawiewu z kurzu sie zatarło chyba najpierw piszczenie potem coraz głośniej aż palił sie bezpiecznik;/ Udało mi sie tam dostać wyciągając wszystko do środka nagrzewnicy nie odkręcałem.A łożysko pasowało od starej kosy elektrycznej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Aha, a to tak ciężko dobrać te łożysko? o oryginalne z serwisu nie pytałeś? jakiś nietypowy rozmiar? łatwo porozbierać ten wentylatorek żeby wyjąć łozysko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

mam to w Agroplusie i serwis tego nie wymienia tylko mozna kupic cały wentylator jak piszczy to długom pistoletem dobrze tam przedmucham tto zazwyczaj pomaga a jak nie to trzeba rozebrać odkręcając od środka osłonę i odpinając parę kabli to wszystko wychodzi i mozna dobrze to przeczyścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiloo    6

Po co Ci cały jak wystarczy wymienić tylko to "łożysko" w zasadzie taka tulejka miedziana. Musisz rozebrać i zobaczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh to na tulejce a nie łożysku? to może tylko przedmuchać dobrze i zapsikać wd40 i wystarczy ;) mylałem że to łożysko i ci się rozsypało a na tulejce to można przesmarować i powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

wd 40 nie nasmarujesz dobrze. ono tylko chwilowo daje efekt a potem wysycha. już lepiej olejkiem jadalnym kilka kropel:)


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiloo    6

Zależy bo u mnie juz była sporo starta i sie opuscił wentylator przez co tarł o obudowe-powód piszczenia zgrzytania itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odkrecasz pokretlo regulacji grzejnika (malutki imbus) sciagasz galke od regulacji nawiewu i wykrecasz kilka wkretow ktore trzymaja caly panel, wszysto w srodku kabiny, znajac kilka cen w serwisie to nawet bym ich nie pytal ile to kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fu2000    0

wentylator 1000 zł netto do kabiny z nawiewami i sterowaniem "z przodu" w kabinie o wysokiej widocznosci z szyberdachem są 2 wentylatory.. po jednym na każdą stronę.. ceny nie znam... ale tamten można zastąpić :) sam to robiłem.. mogę podać dokłądnie jak to zrobić :) koszt 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj