Leo

Jaki wóz wybrać do niskiej obory?

Polecane posty

Witam, mam mały korytarz paszowy 2,20m. Pewna firma ze Środy Wielkopolskiej chce zrobić mi paszowóz 1,97m. A cena to 82,000brutto.

 

Jak myślicie da rade dobrze mieszać?

A może znacie jakieś inne firmy które mogął zrobić podobny paszowóz?

Jakiej pojemności ma być wóz ? Jaka to firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Myśle, że Faresin 7m3 taki jak mój powinien wejść. Firma godna polecenia. Mam porównanie z paszowozami sąsiadów, o wiele trwalsze noże niż w Sano.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Posiada ktoś paszowóz z firmy AUTO-AGRO VIKTOR jak się sprawuje wady zalety jaka moc potrzebna do niego (9m3)bo cena jest przystępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelSG    1

wóz paszowy firmy sgariboldi o pojemności 11m3 posiada następujace wymiary

wysokość: 2,45m

szerokośc: 2m

zew. rozstaw kół: 1,85m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robocik    0

JA MAM 40 SZTUK bydlaków teraz kupić nowy paszowóz to w tych czasach zabójstwo jak ropa dochodzi jestem na vacie 5,50 zł wole widłami reszta to gówno mnie obchodzi he he he teraz pomyśleć kto ma nowy pewnie odstawi do garażu i wyciągnie dopiero jak ropa stanieje 5 zł litr to SZCZYT GÓWNA!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Gadasz tak bo paszowozu nigdy nie miałeś. Za skur**syna nie wróciłbym do wideł. NA 40 sztuk to potrzeba 2500kg paszy, ja serdecznie dziękuje co dzień z tym recznie zapierdzielać. Może zagarniacza też sie nie opłaci bo prąd drogi??


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

coś o tym wiem bo mam 15szt i myślę nad paszowozem zwiększam hodowlę i niechce mi się zasówac widłami parkiet zrywam turem tylko rok robiłem to widłami i kupiłem ciągnik z turem i super i nie patrzę na paliwo

robocik jak jesteś na vacie to chyba sobie odliczasz go od paliwa to jest tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirtop    0

175cm wys. ma miniwóz paszowy Jaylor A50. Do tego samojezdny, przy czym to mała maszyna......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Witam szukam paszowozu 8m/3. Miałby mieszać na 40szt bydła w tym 20 mlecznych.Patrzylem na olx jest tego trochę ale ciężko coś znaleźć gdyż obowiązkowo musi być tylny wysyp bo stół ma 2,6m o wysokość obory to 2,5 do sufitu.Ogólnie przeszlo mi przez myśl kupić wóz z tylną taśmą i ja zdemontować, jest tam normalnie zasuwa jak w wozach z tylnym wysypem?I przyciąć go żeby swobodnie wjechać? Może ktoś coś doradzi?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli chodzi o wysyp to można zdemontować taśmę. 

W ubiegłym roku znajomy kupił wóz paszowy ale był za wysoki i mój drugi znajomy odciął mu jakieś 20 - 30 cm bo był za wysoki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2020 o 21:26, patrykb2736 napisał:

Witam szukam paszowozu 8m/3. Miałby mieszać na 40szt bydła w tym 20 mlecznych.Patrzylem na olx jest tego trochę ale ciężko coś znaleźć gdyż obowiązkowo musi być tylny wysyp bo stół ma 2,6m o wysokość obory to 2,5 do sufitu.Ogólnie przeszlo mi przez myśl kupić wóz z tylną taśmą i ja zdemontować, jest tam normalnie zasuwa jak w wozach z tylnym wysypem?I przyciąć go żeby swobodnie wjechać? Może ktoś coś doradzi?

Połączone

Przecież żaden problem zrobić wysyp z innej strony. Kupiliśmy z wysypem na prawą stronę i w niedalekim warsztacie wyciął dziurę z tyłu, dorobił prowadnice, przeniósł siłownik z boku i już mam wysyp do tyłu. I wzięli za to 800 zł- koszty całkowite materiałów i roboty.

Edytowano przez uzytkownikagrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj