Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urzadzenie do pomiaru

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 22:38

Urzadzenie do pomiaru ja mam garmina 60 kupiłem go 2 lata temu dałem około 200tys zł no ale teaz to bym sobie kupił jakiegoś palmtopa albo coś co można równie dobrze używać w aucie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Urzadzenie do pomiaru Dzisiaj, 03:09
  •  

#22 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 26 sierpień 2007 - 23:02

Urzadzenie do pomiaru pioruńsko drogi ten garmin

ja mam garmina 60 kupiłem go 2 lata temu dałem około 200tys zł

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 23:54

Urzadzenie do pomiaru zapewne chodzi mu o cenę 2 000 zł bo po tyle one są (zależy od wersji)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#24 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 10:40

Urzadzenie do pomiaru w tej chwili można garmina gps 60 kupić za 1000 zł. Ale ogólnie go nie polecam. Pracowałem na nim w kontroli gruntów i czasami niezłe powierzchnie wychodziły nie wiadomo czemu. Czasami 2 razy pole przeszedłem w taki sam sposób i na polu o powierzchni ok. 5 ha była rozbierzność około 30 arów, czyli przy 1 km obwodu to nawet w tolerancję się nie mieściło.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#25 Share wjacek

wjacek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 21:05

Urzadzenie do pomiaru Panowie polecam Palmtopa to funkcjonalne urządzenie nie leży w szafie przez cały rok jak np.Garmin.
Nowy palmtop 800 zł + program 400 zł.
Wiecej na mojej stronie www.wjacek.pl lub na www.agrofoto.pl, w razie pytań chętnie odpowiem pomoge i doradzę.
wjacek

#26 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 08 wrzesień 2007 - 14:58

Urzadzenie do pomiaru

Hmm Garmin to taki trochę wyrób masowy-jeżeli chodzi o dokładność to o wiele lepsze są produkty firmy Trimble-i właśnie często używają ich ludzie z ARiMR (ale kosztują ok.20 tys)

TU znajdziesz produkty Trimble. To nie sprzęt dla rolnika. :angry:
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#27 Share wilgosiewicz

wilgosiewicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 12:07

Urzadzenie do pomiaru Witam wszystkich ja kupiłem MIO 701A to palptop z telefonem idealne rozwiązanie nie leży wogóle w szafie bo jest używany przez cały czas do pomiaru pól kupiłem program DeltaArea ,przy okazji idealnie działa jako nawigacja Destinator i Automapa a na codzień jest wykorzystywany jako telefon ten sprzęt mam już prawie 2 lata i działa idealnie pozdrawiam

#28 Share forest

forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 22:50

Urzadzenie do pomiaru

a co powiesz o uzadzeniach typu pda z wbudowanym gpsem albo gpsem jako modul? mysle czy by sobie czasem takiego czegos w wersji z telefonem nie sprawic pod choinke:)

Smartphone, PDA, Palmtopy z wbudowanym GPS do precyzyjnych pomiarów się nie nadają.
Mam Nokie E90 z GPS i nawigacją na symbianie s60 3d, ale działa to dobrze dopiero w otwartym terenie.
Do dokładniejszych pomiarów to tylko z dodatkową anteną zewnętrzną.
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi

#29 Share wjacek

wjacek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 październik 2008 - 21:45

Urzadzenie do pomiaru

Smartphone, PDA, Palmtopy z wbudowanym GPS do precyzyjnych pomiarów się nie nadają.
Mam Nokie E90 z GPS i nawigacją na symbianie s60 3d, ale działa to dobrze dopiero w otwartym terenie.
Do dokładniejszych pomiarów to tylko z dodatkową anteną zewnętrzną.

Co ty za brednie opowiadasz mierzę pola od kilku lat takimi urządzeniami kilka krotnie na moich pomiarach była kontrola z ARiMR i zawsze było OK! Naprawdę polecam Palmtopy są funkcjonalne i dokładne z dobrym oprogramowaniem.
Mam do sprzedania Eten X600 + AgroPomiar GPS (legalna wersja) zainteresowanych proszę o kontakt.

#30 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:24

Urzadzenie do pomiaru nie znam się na urządzeniach gps i mam parę pytań . szukam takie urządzenie co mógłbym zmierzyć długość rowów na łące , wpisać miejscowość gdzie mieszka klient u którego mam czyścić rowy i czasem zmierzyć powierzchnie pola . nie wiem czy za dużo nie wymagam no i żeby cena nie była zbyt wysoka tak około 1,5tyś zł .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 23 luty 2009 - 17:48

Urzadzenie do pomiaru no wiec mam pytanie do was drodzy agrofotowicze czy mogli byscie i polecic jakieś dobre i nie drogie urządzenie do pomiaru areau czyli pola i w jakich sklepach mugłbym to zanlezc i czy morze ktoś wie czy jest taki sklep w województwie kójawsko pomorskim i w jakiej miejscowosci bo szukałem na internecie i nie mogłe znalezc nic z tym związane z góry dzięki za sugestie do tego tematu pozdro dla wszystkich agrofotowiczów !! i jak coś to moje gg to 9540064 pisać jak coś

#32 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 23 luty 2009 - 17:56

Urzadzenie do pomiaru wjacek to palmptopa polecasz a te urządzenie co ty masz na sprzedasz to ter do mierzenia jest pola czy jak napisz mi na pw ok albo na gg mój numer 9540064 i ile za to cenisz i z kont jesteś z jakiego województwa!! pozdro!!

#33 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 luty 2009 - 18:21

Urzadzenie do pomiaru wypróbowany sprzęt - ASUS P535 + wgrany program AGRO POMIAR GPS + AUTO MAPA wszystko chodzi bajka

#34 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 24 luty 2009 - 19:12

Urzadzenie do pomiaru a ja mam garmina gps 76 i jest ok nie narzekam z dodatkową antenka i sprzyjających warunkach dokładność 1 -2 metry a tak przeciętnie 4-5 takim samym mierzyli panowie z kontroli i dziwili sie że wychodzi im identycznie jak we wniosku

#35 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 luty 2009 - 19:41

Urzadzenie do pomiaru Ja mierze usługowo Garminem gpsmap 60csx. Dokładność max 3m. Przy pomiarze powierzchni uwzględnia różnice wysokości.

#36 Share Rovley

Rovley

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 10:34

Urzadzenie do pomiaru Do pomiarów długości i powierzchni bardzo dobrze się spisuje Samsung Omnia z programem GPS Tuner Geo 5.4. Cena telefonu to ok1300zl. A pogram kosztuje 250zl(polska wersja językowa)

#37 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 11:45

Urzadzenie do pomiaru A jak jest z dokładnością zestawu palmtop+program bo taki gościu mówił że pokazuje mu dobrze powierzchnie powyżej 1,5ha a niższe to różnie bywa :P
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#38 Share wjacek

wjacek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 20:58

Urzadzenie do pomiaru

A jak jest z dokładnością zestawu palmtop+program bo taki gościu mówił że pokazuje mu dobrze powierzchnie powyżej 1,5ha a niższe to różnie bywa :P

Powiem tak robiłem testy na małych powierzchniach wytyczając kwadrat 20mX20m i pomiar był idealny więc chyba pole 1,5 ha czy 1 ha jest jeszcze dokładniejszy. Po drugie jeśli program za 700 zł netto by miał mierzyć niedokładnie to nie został by dopuszczony do sprzedaży. A jeśli chodzi o palmtop + program do pomiaru pól to nie ustępuje Garminowi a zarazem go przewyższa swoją funkcjonalnością.
Jako ciekawostka powiem Wam, że nawet można robić pomiar pól Nawigacją z Biedronki za 170 zł (po wgraniu odpowiedniego oprogramowania).
Jeśli chodzi o program GPS Tuner to owszem można nim mierzyć powierzchnię i polska wersja jest ogólnie dostępna w sieci.

#39 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 21:02

Urzadzenie do pomiaru

Jako ciekawostka powiem Wam, że nawet można robić pomiar pól Nawigacją z Biedronki za 170 zł (po wgraniu odpowiedniego oprogramowania)

Wtajemniczysz troche nas w to?

To jakie oprogramowanie trzeba wgrać/kupić?

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wjacek

wjacek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 20:19

Urzadzenie do pomiaru

Wtajemniczysz troche nas w to?

To jakie oprogramowanie trzeba wgrać/kupić?

Tak za kilka dni kończe testy zrobie opis co i jak i wrzuce na forum po świętach powinienem się wyrobić.

Niestety testy zakończyły się niepowodzeniem zwykła nawigacja jest oparta na systemie Windows CE a wszystkie softy dostępne do pomiaru pól są pod windows mobile 5,6 . Jeśli uda się wgrać win 5 lub 6 do nawi to problem zostanie rozwiązany no chyba że ktoś znajdzie odpowiedni soft pod windows CE lub potrafi go zmodyfikować.
Testuję dalej zachęcam do współpracy.
20:20 po dzisiejszych testach udało mi się wgrać do nawigacji LARK program do pomiaru pól Delta Area wszystko by było ok mierzy itd. ale nie mogę poradzić sobie z rozdzielczością wyświetlania programy poprostu nie widać na ekranie wszystkich funkcji.

Dodaj odpowiedź