Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urzadzenie do pomiaru

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 17 sierpień 2006 - 22:38

Urzadzenie do pomiaru witam was mam zamiar kupic sobie odbiornik GPS...jakie sa ceny jakie polecacie a jakich unikac??...:)
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Urzadzenie do pomiaru Dzisiaj, 06:26
  •  

#2 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 październik 2006 - 18:05

Urzadzenie do pomiaru ża około 1100zł  możesz kupić garmina 60 tyle,że nie ma on możliwości wgrania mapek czyli zero nawigacji w samochodzie.Ja zastanawiam się nad kupnem palmtopa np.http://allegro.pl/item135636896_nawigacja_nowka_mio_p550_mapa_gratis_fa_vat.html i do tego program  MapSource Trip and Waypoint Manager ,który policzy powierzchnię pola (jak się uda  ;))

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 październik 2006 - 18:51

Urzadzenie do pomiaru moj faworyt to garmin gps map 60, jest kilka jego odmian ale ogolnie to ciekawy sprzecik

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#4 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 18 listopad 2006 - 15:03

Urzadzenie do pomiaru Dobrym rozwiązaniem jest palmtop z GPS-em. U nas pomiary dokonują goście z agencji właśnie na palmtopach (są to chyba HP). Takiego palmtopa można np. wyposażyć w dodatkowe programy (mój wuja co jeździ na taksówce ma palmtopa z nawigacją- mapą miasta ;D).

#5 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 10 grudzień 2006 - 09:22

Urzadzenie do pomiaru

Dobrym rozwiązaniem jest palmtop z GPS-em. U nas pomiary dokonują goście z agencji właśnie na palmtopach (są to chyba HP). Takiego palmtopa można np. wyposażyć w dodatkowe programy (mój wuja co jeździ na taksówce ma palmtopa z nawigacją- mapą miasta ;D).

może kogoś kto ma palmtopa zainteresuje nowy program do pomiaru powierzchni upraw w bardzo dobrej cenie (chwilowo)...http://sklep.agropower.pl/index.php?p=productsList&iCategory=8&sName=Promocje

#6 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 grudzień 2006 - 09:32

Urzadzenie do pomiaru Hmm Garmin to taki trochę wyrób masowy-jeżeli chodzi o dokładność to o wiele lepsze są produkty firmy Trimble-i właśnie często używają ich ludzie z ARiMR (ale kosztują ok.20 tys)

#7 Share bpiotr

bpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 grudzień 2006 - 09:30

Urzadzenie do pomiaru Miałem okzaję pracować w te wakacje z garminem przy kontroli w agencji. Nie polecam tego sprzętu, jego pomiary pozostawiają wiele do życzenia, potrafił czesto gubić sygnał, a zmierzyłem nim ok 3tyś ha węic troche z nim sie zapoznałem.

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 grudzień 2006 - 11:02

Urzadzenie do pomiaru @bpiotr- jak to wygląda(dokładność)w przypadku Trimble-pytam się praktyka ;D-u mnie mierzono sprzętem właśnie tej firmy i parę osób twierdzi ,że sprzęt jest naprawdę ok

#9 Share bpiotr

bpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 grudzień 2006 - 15:11

Urzadzenie do pomiaru Każdy tak mówi jak mierzy. Przecież z tego jest niezła kasa. Zdarzały sie takie pomiary że mapka pola nie była podobna do kształtu pola, gubił punkty, albo wyrzucał zupelnie gdzieś indziej. Ale to żadko sie zdarzało. Najgorsze było to, że trzeba było długo czekać jak sie zaczynało bo długo lokalizował 1 punkt po właczenieu.

#10 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 11 grudzień 2006 - 15:22

Urzadzenie do pomiaru a co powiesz o uzadzeniach typu pda z wbudowanym gpsem albo gpsem jako modul? mysle czy by sobie czasem takiego czegos w wersji z telefonem nie sprawic pod choinke:)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 11 grudzień 2006 - 16:20

Urzadzenie do pomiaru U mnie moeżyli garminem takim dużym.
A ja pod choinke chciałbym ram-u ;)

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 11 grudzień 2006 - 16:49

Urzadzenie do pomiaru moj laptop juz nie lyknie wiecej ramu:( kupilem taka zabawke co moze miec tylko 1gb:(
a coraz powazniej mysle o jakims pda z gpsem:) troche teraz pojezdzilem po europie z takim gadzetem i jest zacnie:)

#13 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 18 grudzień 2006 - 13:53

Urzadzenie do pomiaru hej zakupiłem PocketPC (COMPAQ iPAQ) plus nadajnik GPS HAiCOM plus program Farm Site Mate całosc uzupełnia karta 1GB SD super sprawa
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#14 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 luty 2007 - 10:10

Urzadzenie do pomiaru Do czego w przyblizeniu złuży Farm Site Mate ? Jeśli chodzi o dokdlanosc to zalezy to w najwkiekszej mierze od odbiornika GPS, wiec kupując go trzeba sie troche porozglądac;]
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#15 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 13 luty 2007 - 09:44

Urzadzenie do pomiaru Koledzy mam prośbę właśnie przymierzam się do zakupu GPS. Wybór padł na GARMIN GPSMAP 60 ale przeczytałem krytyczne opinie o tym urządzeniu. Nie mam dużych obszarów max kilka ha w jednym kawałku więc nie wiem czy ten model się sprawdzi. Pzdr

#16 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 21 luty 2007 - 20:02

Urzadzenie do pomiaru Najlepij kupic Traktor Case bo mają wbudowany :] i mierzą pola :] dlatego ja nie potrzebuje gps:]
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#17 Share laniec

laniec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 luty 2007 - 22:12

Urzadzenie do pomiaru Witku! skoro juz stales sie szczesliwym posiadaczem tego jakze wspanialego programu to moze zechcialbys sie nim z nami podzielic oczywiscie do celow edukacyjnych.
pozdrawiam w imieniu swoim i reszty kolegow z forum

#18 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 luty 2007 - 23:02

Urzadzenie do pomiaru TumoK bez urazy wiem że CASE to fajna maszyna ale z tego co wiem a myślę że się nie mylę to żaden ciągnik nie ma w ofercie takiego systemu mierzenia pola. Systemy do jazdy równoległej w CASE IH EZ-Guide oraz mierzenie wydajności i ha na podstawie szerokości maszyny tak ale nie mierzenie powierzchni pola. Pozdrawiam

#19 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 24 luty 2007 - 08:14

Urzadzenie do pomiaru eh no tak Zapędzilem sie troche jest takjak mówisz MCKYLO .ale pola mam zmierzone.. i mnie czy wiecej to wiem ile w praktyce obrabiam
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marcino

marcino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 17:08

Urzadzenie do pomiaru :rolleyes: Cóz garminy nie są najlepszym rozwiązaniem ( szczególnie te najtańsze) aczkolwiek część kontrolerów ich używa i się sprawdzają na własny użytek w sumie może być ale do usług już bym raczej nie polecał, znacznie lepszy jest Thalles ale i znacznie droższy wiem bo już od 3 lat tym sie zajmuję i na różnych sprzętach pracowałem oczywiście np Trimble to już jest wyższa klasa ale cena w jego przypadku jest zbyt wysoka aby sobie pozwolic tylko na własny użytek, tak naprawde można kupić już niezły odbiornik za około 2 - 3 tys tylko czy jest sens nie lepiej jest skożystac z usług?

Dodaj odpowiedź