Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa do opryskiwacza P-120

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesiek4142

grzesiek4142

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 09:11

Pompa do opryskiwacza P-120 Witam

Chciałbym kupić pompę P-120 do wypompowywania wody ze studni i podlewania ogrodu, nie mogę zastosować pompy elektrycznej dlatego, że ogród mam ponad 600 metrów od domu. Pompa ma wydajność 120l/min, czy to wystarczy? Jakiej firmy wybrać pompę.

http://sklep.hudyka....roducts_id=6750

Z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa do opryskiwacza P-120 Dzisiaj, 16:22
  •  

#2 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 20:35

Pompa do opryskiwacza P-120 Możesz mieć problem z wypompowaniem ze studni. Każda pompa ma ograniczoną głębokość, z jakiej może zasysać wodę i określoną wysokość, na jaką może tłoczyć. Np. pompy Comet, choć zarąbiste, mogą zaciągać z głębokości max. 3 m poniżej króćca ssącego, lub max. z 6m ale przez bardzo krótki czas. Pompować będzie ale bardzo szybko padną Ci membrany, bo podciśnienia w głowicach będą powyżej dopuszczalnych. Do wypompowywania lepiej poszukać pomp do tego przeznaczonych, też są dostępne takie na WOM.

#3 Share grzesiek4142

grzesiek4142

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 17:49

Pompa do opryskiwacza P-120 Tylko, że takie pompy kosztują ok 2000zł, a ja mogę wydać tylko 500zł.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kolejne eliminacje za nami zobacz »

•  

#4 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 08 czerwiec 2011 - 18:19

Pompa do opryskiwacza P-120 Pompa o takiej budowie spokojnie zaspokoi twoje zapotrzebowanie na wodę http://allegro.pl/po...1655038581.html
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 20:05

Pompa do opryskiwacza P-120 podobną SK miałem z przekładnią do podlewania na 10 zraszaczy,z 7mm otworami-podlewało 0,25 ha za jednorazowym rozstawieniem(taką samorobną deszczownię miałem-kiedyś trudno dostępne były inne rozwiązania).

pompa jeszcze jest(stan super)z adapterem na przekładnią pasową,i 100 metrów węży w 52 z przyłączeniami,i zraszacze na stojakach-zdjęcia mógłbym ci zrobić,i opisać jak działało-linia była 200metrów.

Edytowany przez wiesmag, 08 czerwiec 2011 - 20:11.

#6 Share grzesiek4142

grzesiek4142

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 20:15

Pompa do opryskiwacza P-120 Tylko, że ta pompa jest do silnika elektrycznego, a mi chodzi o wałek wom (moze byc z jakas przekladniął) http://allegro.pl/po...1655038581.html
Moze ma ktos do sprzedania takał pompe od deszczowni, ktura by zasysała wodę i o wydajności wiekszej niz 100l/m?

Edytowany przez grzesiek4142, 08 czerwiec 2011 - 20:17.

#7 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 22:12

Pompa do opryskiwacza P-120 SK-3 stopniową-właśnie do ciągnika ją miałem-przez przekładnię na paskach-wydajność ponad 200litrów/min.linia podlewająca 200 metrów+linia przesyłowa podobnie-wszystko na wężach W52,zwijane na bęben(ręcznie)po zakończeniu-na wózku,na tym wózku była również pompa.zakładałem do ciągnika,podłączałem wałek,rozwijało się jadąc,tylko zraszacze trzeba było przykręcić(szybko-złącza),zraszacze miały dodatkowe węże 20m(rozwijanie i zwijanie ręczne),można je było przestawiać w siodła,lub na drugą stronę linii-trochę roboty przy tym było,lecz po opanowaniu można było podlać pół hektara przy jednorazowym rozwinięciu linii głównej,zraszacze miały własne stojaki.

to było bardzo fajne rozwiązanie,niedużo ulegające szpulowej deszczowni(ciut więcej było pracy ręcznej).

5 lat temu to rozebrałem(szpulowa na podwórku stanęła),ale pompa,kilka węży,i parę drobiazgów jeszcze w piwnicy leży(a miałem tak zrobione że pompę zalewałem tylko raz w sezonie,później sama zaciągała).

z kąt jesteś-pomysł bym ci mógł objaśnić-może na PRIW,lub telefon.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share grzesiek4142

grzesiek4142

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 06:50

Pompa do opryskiwacza P-120 Witaj
Chciałbym się dowiedzieć wiesmag czy ta pompa z przekladniał jest do sprzedania.Jak bys mogł to przyslij zdjecia z opisem pompy na moj adres "grzesiek4142@wp.pl". Ilę chcesz za pompę i przekładnię.Czy za każdym razem trzeba ją zalewać czy nie? w opisie podaj rok produkcji,wydajność, obroty, cena,itp.

Dodaj odpowiedź