Skocz do zawartości

Zdjęcie

pompa hydrauliczna głośno pracuje

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mariusz1212

Mariusz1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:10

pompa hydrauliczna głośno pracuje witam... mam problem w moim MTZ82. co pewien czas rozrywa mi gumowy okrągły o-ring który jest po prawej stronie pompy hydraulicznej, przykręcany jest dekielkiem na 4 imbusy(metalowy przewód który idzie z pompy do rozdzielacza pod siedzeniem). Nie mam siły już tego naprawiać poraz kolejny a robie to już 3 raz w tym roku!! sam o-ring kosztuje niewiele ale wymiana jest uciążliwa z braku miejsca i dostępu. co może być przyczyną przedmuchiwania o-ringu? dodam jeszcze że dziś mi rozerwało ten o-ring podczas belowania. Pompa przecież nie miała dużego obciążenia...
aha i jeszcze jedno... pompa strasznie hałasuje gdy np. pług jest podniesiony na maxa. podczas podnoszenia też(moim zdaniem) głośno chodzi, ale gdy podniesie do końca wtedy strasznie brzęczy, "wiszczy" itp...
prosze o fachową pomoc ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pompa hydrauliczna głośno pracuje Dzisiaj, 13:33
  •  

#2 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:58

pompa hydrauliczna głośno pracuje Żle układa ci sie ta gumka i to z tego powodu. Ona ma tak wejść, że dekielek styka się z pompą a gumka w środku jest. Ja tak rozerwałem oring nawet bez ciśnienia, bo zanikło, a i tak wyrwało.
Głośno pracuje, bo może masz źle ciśnienie ustawione...

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 06 czerwiec 2011 - 22:59.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7635 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 05:40

pompa hydrauliczna głośno pracuje Możliwe że masz coś nie tak z ciśnieniem. Manometr załóż na złącze hydrauliki zewn. i sprawdz. Po podniesieniu maszyny daj dzwignię w położenie neutralne żeby pompa przestała dobijać ciśnienie do tłoka. Bo wygląda na to że nie wyłącza się pozycja podnoszenie i olej nie mając ujścia przelewa się przez zawór bezpieczeństwa.
KPK Kumurun Team

#4 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 20:02

pompa hydrauliczna głośno pracuje zgodzę się z @seweryn20 zrób tak jak mówi

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#5 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 20:51

pompa hydrauliczna głośno pracuje ten typ tak ma :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Mariusz1212

Mariusz1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 21:09

Żle układa ci sie ta gumka i to z tego powodu. Ona ma tak wejść, że dekielek styka się z pompą a gumka w środku jest. Ja tak rozerwałem oring nawet bez ciśnienia, bo zanikło, a i tak wyrwało.
Głośno pracuje, bo może masz źle ciśnienie ustawione...

zawsze jak wkładam o-ring to przyklejam go tawotem , wiec myśle że powinien być włożony we własciwym miejscu...

apropo ciśnienia to jak to ustawić??

Możliwe że masz coś nie tak z ciśnieniem. Manometr załóż na złącze hydrauliki zewn. i sprawdz.

ok postaram się załatwić ten monometr i sprawdzić ciśnienie jakie jest wytwarzane... i właśnie... jakie powinno być prawidłowe ciśnienie na złączu hydrauliki zewnętrznej?

#7 Share Michail94

Michail94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 21:20

pompa hydrauliczna głośno pracuje Witam. Miałem podobnie i pompa mi wyła jak nic nie podnosiła a jak się podnosiło np plug na ramionach to chodziła cicho, była to wina braku nadmiaru z rozdzielacza do zbiornika na olej, ponieważ kiedyś ktoś z mojego MTZ wyrzucił regulator siłowy z pod siedzenia i zaślepił przelew a on ma być poprowadzony wężykiem do zbiornika. Jak nie masz regulatora siłowego pod siedzeniem to zobacz czy masz z prawej strony rozdzielacza (jak siedzisz w kabinie) taki wężyk doprowadzony do zbiornika na olej.

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7635 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 05:31

pompa hydrauliczna głośno pracuje Ciśnienie w układzie hydrauliki zewnętrznej i podnośnika wynosi 16 MPa (160 kG/cm)
KPK Kumurun Team

#9 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 19:21

Witam. Miałem podobnie i pompa mi wyła jak nic nie podnosiła a jak się podnosiło np plug na ramionach to chodziła cicho, była to wina braku nadmiaru z rozdzielacza do zbiornika na olej, ponieważ kiedyś ktoś z mojego MTZ wyrzucił regulator siłowy z pod siedzenia i zaślepił przelew a on ma być poprowadzony wężykiem do zbiornika. Jak nie masz regulatora siłowego pod siedzeniem to zobacz czy masz z prawej strony rozdzielacza (jak siedzisz w kabinie) taki wężyk doprowadzony do zbiornika na olej.

Ja nie mam regulatora no i właśnie przy podnoszeniu słychać ją. Ale uprawowo siewnego agregatu 3m bez hydropaku nie miał problemu podnieść B)
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 12:45

pompa hydrauliczna głośno pracuje Witam, mam problem. Kupiłem pompę nsz32 do napędu owijarki i chcę podłączyć do niej przewody hydrauliczne. W sklepie oferowali mi kolanko przykręcane na 4 śruby, uszczelnione tylko papierową podkładką. Ta papierowa podkładka wytrzyma 160 bar na wyjściu pompy?

Dodaj odpowiedź