DrJoint

Belarka metal fach nie działa

Polecane posty

DrJoint    4

Jakies 40 minut temu coś zepsuło mi się w tej belarce, zbierałem siano i nagle przestały kręcić sie walce, podbierak i łańcuchy, po prostu przestała działać. Mam ją dopiero pierwszy rok i nie wiem co i jak. Sąsiad powiedział, że poszło sprzegło(osobiście nie widział tego). wałek mocy podłączony z traktora do belarki obraca się. Na linku poniżej zamieszczam schemat jaki znalazłem w katalogu, wałek oznaczony strzałką koloru niebieskiego obraca się, lecz zębatki oznaczone strzałką zieloną już nie. czyli powód jest gdzieś tam, gdzie zaznaczyłem kolorem czerwonym. od czego mam zacząc rozbieranie, lub gdzie może znajdowac się te sprzegło?

link do schematu: http://imageshack.us/photo/my-images/94/mmamamam.jpg/ oraz jest w załączniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ten wałek przed zębatkami się kreci bo jeśli nie to musisz rozebrać ta skrzynie kątową ;)

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ten wałek się urwał koszt z łożyskami 500zł miałem to samo w tamtym sezonie .albo coś z przekładnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

ona jest na gwarancji jeszcze, ale nie wiem czy gwarancja to obejmuje, bo to sie stało z takiej winy, że chciałem bele mocniej dobić, dobijałem tak, że ciągnik 81 KM zaczał się dusić i nagle staneła.

jak bym powiedział, ze to tak samo z siebie to myslisz, ze gwarancja uzna mi to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

witam ponownie!

ja osobiście nic bym nie rozbierał tylko, wałek od napędu ściągnoł i zobaczył bym czy tam nie zerwało zabezpieczenia.

wygląda to tak przy wejściu na wałek (do prasy, na frezy) WOM jest dzielony tak jakby na 2 części zobacz czy nie zerwało nita który te połówki łączy

przepraszam bardzo nie doczytałem dokładnie to co powyżej jest tutaj nie waże! SORY :rolleyes:

Edytowano przez Farmer94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

To jak jest na gwarancji to po sprawie zgłoś że prasa nie działa i tyle .TO materiał słaby a to że chciałeś dobić mocniej nie ma znaczenia tak samo jak ciągnik 80 km .Zgłaszaj i nie tłumacz co i jak po prostu nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokąłnie to nie ma znaczenia ze mocniej chciałeś dobić i że ciągnik 80 koni, nie powinno sie to urwać jesli już coś to powinno sprzęgło puścić a nie walnać przekłądnia..

Zgłaszaj na gwarancje niech Ci szybko naprawiają albo dają zastępczą prase!


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja miałem to samo pękł wałek wychodzący z przekładni koszt 425 zł


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

Czyli sam popsułeś prasę , gwarancja ci tego chyba nie obejmie .Skoro ciągnik 81 zaczął się dusić to już chyba przesadziłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

To co ma tą prase c-360 ciągać ? Jak chce dobrze zbite bele to i 80 km dusi, taki urok walcowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

Zależy jaki ciągnik my proximą 85 dobrze zbite bele wychodzą a ciągnik wcale nie odczuwa , gorzej z 5314 , ale powinniśmy wyczuć moment w którym stanąć a nie na siłę pchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkowniku @zetorek5011 jesli przeciążysz prase to powinno sprzęgło strzelić bo od tego jest a nie prasa...


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Zależy jaki ciągnik my proximą 85 dobrze zbite bele wychodzą a ciągnik wcale nie odczuwa , gorzej z 5314 , ale powinniśmy wyczuć moment w którym stanąć a nie na siłę pchać.

 

O ile pamiętam to masz prase Warfamy łancuchową, a jakby nie było łancuchowe idą lżej jak walcowe, więc nie dziw się że proxa daje spokojnie rade. U mnie w Metal-fachu c-385 ma troche ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To chyba ja nie mam tej z Metalfachu :D -u mnie bez problemu idzie zdusić 83 konny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

zgłosiłem na gwarancje, jutro o 16.30 ma serwis wpasc, napisze potem co i jak :)

zeby mi jej tylko do siebie nie zabrali

a co do tego co mówicie tam, to robiłem jeszcze URSUSEM 3512 tą samą prasą i tez mi bele ładne wychodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

No to nie wiem , my robimy na najwyższym zgniocie i gdy zacznie ,,komputer"

pikać wtedy stajemy , nie wiem jak wasze ciągniki ale proxima nie odczuwa aż tak mocno jak np c-385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

To jest element konstrukcyjny maszyny i przy sprawnych zabezpieczaniach nie ma prawa się zerwać, ale jeżeli coś jest z plasteliny to i święty nie pomorze. Powinni to wymienić na gwarancji i jeszcze przeprosić za powstałe niedogodności. Powtarzam, nie ma znaczenia przy tej awarii jaki to był ciągnik, przy przeciążeniu powinny zadziałać zabezpieczenia, a wałek powinien być cały.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

To chyba ja nie mam tej z Metalfachu :D -u mnie bez problemu idzie zdusić 83 konny ciągnik.

 

Zgadzam się, mi dzisiaj c-385 2 razy przy belowaniu poprostu zgasła, zadusiło ją :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj