Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wariator - Claas Senator/Mercator

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 15:59

Wariator - Claas Senator/Mercator Witam, mamy problem ze zdjęciem wariatora w Senatorze. Poniżej daje foto, które przedstawia śróbę mocującą to właśnie koło - czy ktoś to zdejmował, czy ta śruba wyglądała u niego podobnie? I jak to w ogóle zdjąć?

http://imageshack.us...djcie0492c.jpg/
http://imageshack.us...djcie0493n.jpg/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wariator - Claas Senator/Mercator Dzisiaj, 01:34
  •  

#2 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 06 czerwiec 2011 - 18:26

Wariator - Claas Senator/Mercator Mam mercatora 60 i ten wariator kilka razy zdejmowałem(łozysko poszło i mi ta osłona z tyłu nie pasowała bo musiałem nowa dorobić i dopasowywać).
wiec tak: ta śruba co pokazałeś to ona ma lewy gwint(jest w wariatorze i jak nie odkręcisz to nie zdejmiesz wariatora) po odkręceniu śruby załatw sobie dobry ściągacz na 2łapki, złap je za tą cześć wariatora co jest najbliżej obudowy kombajnu, kręć ściągaczem i co jakiś czas pukaj w ta śrubę ściągacza i dalej kręć i pukaj(tylko pukaj ostrożnie żeby wariator nie pękł) jak będziesz ściągał to patrz gdzie poleci klin.
Najlepiej żebyś jeszcze zrzucił pasek jezdny z przedniego koła(obowiązkowo). Jak coś to pytaj bo akurat w środę zdejmowałem wariator i wymieniałem tuleje co idzie przez kombajn bo mi wał się przesuwał.
Pytaj w tym temacie będę go śledził i będzie dla innych.

#3 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 19:28

Wariator - Claas Senator/Mercator Pas mam już zdjęty przy okazji remontu skrzyni ;)
Powiedz mi kolego jak odkręcić tą śrubę? Bo tam w środku, tam gdzie tłok się opiera jest taka niby nie wiem jak to nazwać dystansówka (widać ją na zdjęciu dookoła łba śruby), i ona jest na równi z łbem tej śruby i nie idzie niej właśnie złapać kluczem. Czy ona powinna wylecieć sama? (być luźna chociaż) :)

#4 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:27

Wariator - Claas Senator/Mercator Ja to odkręcałem takim kluczem jak do kół, taka długa rurka na końcu dziura i w ta dziurę wkładałem sobie jakiegoś druta i kręcimy :o
To jest śruba a pod śruba podkładka.
Co robiłeś w skrzyni? u mnie rozebraliśmy to koło na pół i się okazało ze ta nakrętka była nie dokręcona, jutro kupie drugą bo na jedną nie złapie :o Jak 12lat temu kupowaliśmy kombajn to koleś w skrzyni wymieniał tryb bo 2 wyskakiwała i pewnie nie dokręcił.
edit: śruba wychodzi cała z podkładka przed nawet przymiarkami do ściągania ściągaczem.

Edytowany przez rafalkom555, 06 czerwiec 2011 - 20:30.

#5 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 14:17

Wariator - Claas Senator/Mercator No tak wszystko oki, ale nie mogę tej śruby złapać kluczem. Na zdjęciu zaznaczyłem o co mi chodzi, ten "element" jest na równi ze śrubą. Czy u ciebie też takie coś tam było?

http://imageshack.us...0492cfghng.jpg/

A ze skrzynią to wymiana łożysk na tym głównym wałku co do skrzyni wchodzi u góry, ten co przekazuje napęd z pasa jezdnego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 17:23

Wariator - Claas Senator/Mercator U mnie dało się normalnie odkręcić, klucz od razu wszedł :o
A u mnie w tym kole co na skrzynie idzie wystarczyło dać jedną podkładkę i spowrotem zakręcić i już luzu nie ma.

#7 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 17:45

Wariator - Claas Senator/Mercator Wariator już zdjęty, dało się odkręcić ruskim kluczem (młotek + przecinak) :) Teraz trzeba coś wymyślić żeby kiedyś dało się odkręcić i teraz dokręcić, ale to nie problem :)

@rafalkom555 - nie wiesz przypadkiem czy aby wymienić łożysko to na tym wale co jest na nim wariator i z drugiej strony napęd młocarni i reszta tych kół (właśnie z tej strony, nie od strony wariatora) trzeba będzie ściągać wszystkie te koła? I ile tych łożysk tam jest z tamtej strony? Bo tam są chyba jeszcze łożyska od kół młocarni, bo jak chodzi tylko silnik to młocarnia stoi ;) więc łożyska muszą być. Musimy też je wymienić i to na wale już w 'karoserii' kombajnu bo jak się pokręci tym dużym kołem od napędu z lewej strony to chrobota strasznie :mellow:

Edytowany przez Senator, 07 czerwiec 2011 - 17:46.

#8 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 15:56

Wariator - Claas Senator/Mercator U mnie jest 2łożyska po lewej stronie i 1 po prawej czyli tak jak piszesz(ale te typy są podobne a w niektórych może być inaczej np. w skrzyni aby zdjąć to koło pasowe w mercator60 jest dostęp od razu po zdjęciu jednej części a w 50 jest to z drugiej strony) :o
Wszystkie koła musisz zdjąć, bo jest łożysko właśnie przy ostatnim kole(najbliżej obudowy kombajnu).
W karoserii? tam nic nie ma, wał chodzi w tuleji, po prawej masz łożysko które wchodzi w tuleję i jest zabezpieczone oringiem i po lewej też wchodzi troszkę w tuleje, ja jak wymieniałem łożyska to wyciągałem cały wał.

#9 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 19:15

Wariator - Claas Senator/Mercator Dzięki wielkie kolego z pomoc, wał wyjęty, łożyska wszystkie też :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share piotrek234

piotrek234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 maj 2012 - 11:24

Wariator - Claas Senator/Mercator Witam . Mój problem polega na tym ,że chciałbym wymienić uszczelnienia , na przyspieszaczu obrotów młocarni . Olej wycieka spod dużego koła po lewej strony kombajnu " kapelusz Chińczyka " . Co muszę zrobić aby je wymienić ?? Z góry dziękuję za każdą poradę.. :)

mój claas to mercator 70 :)